Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

Kürk Mantolu Madonna Kitap Yorumu - Sabahattin Ali


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


Kürk Mantolu MadonnaSon zamanların en çok satan kitaplarından biri olan Kürk Mantolu Madonna, benim lise yıllarında deneyimlediğim, etkileyici bir kitaptı. Sanırım bu kitap da maalesef ki yazarı vefat ettikten sonra değer kazanan kitaplar listesinde. Sabahattin Ali'nin kusursuz kurgularından sadece biri olan Kürk Mantolu Madonna, gerçek aşkı konu alan ve bunu gerçeklikle ustaca harmanlamış bir eser. Ben de özellikle sosyal medya üzerinde kitabın kapağını sıkça görmeye başladığım için Kürk Mantolu Madonna kitap yorumu yazımı biraz daha erkene çekmeye kara verdim. Umarım beğenirsiniz.

AYRICA: Aşk Mutluluk Getirir mi? Mutluluk için Aşk Yeterli mi?

Kürk Mantolu Madonna Kitap Yorumu

Kürk Mantolu Madonna Kitap Yorumu

AYRICA: Mutsuz İlişkinin Nedenleri Nelerdir? 4 Mutsuz İlişki Sebebi

Kitap, olayı bir defter üzerinden okuyarak baş kahramanlarımızın ne zorluklar çektiğini anlayan Rasim ile başlıyor. Rasim arkadaşı Hamdi'nin yardımları ile bir iş bulup, çevirmenlik yapan Raif Efendi ile aynı ofisi paylaşarak çalışıyor.

AYRICA: 4 Maddede İlişkiyi Bitiren Sebepler - İlişki Bitirme Nedenleri

Raif Efendi'nin içine kapanık halleri, Rasim için bir nevi çözülmesi gereken gizem halini alıyor. Rasim sonunda Raif Efendi'nin sağlığının kötüleştiği bir dönemde zor da olsa Raif Efendi'nin gizli defterini okumak için izin alıyor ve olaylar tam da burada başlıyor.

AYRICA: İlişkiyi Canlandırmak (Güçlendirmek) için Neler Yapılmalı?

Raif Efendi'nin sanat sevgisinin onu sergilere sürüklediği bir günde, öyle bir tablo görüyor ki, resmen o tabloya aşık oluyor. Kürk Mantolu Madonna tablosu için her gün o sergiye gelerek saatlerce tabloyu izliyor.

AYRICA: Gerçek Aşk ve Bağlanma Arasındaki 5 Fark

Yine bir gün tabloyu izlerken Kürk Mantolu Madonna'nın ressamı Maria Puder ile karşılaşıyor ve Raif'in saatlerce izlediği o eşsiz tablo aslında onun için bir anda ete kemiğe bürünüp gelmiş gibi oluyor. Raif ile birlikte olan Maria'nın ilişkisi çok iyi gidiyor ta ki Raif, Maria'ya ona aşık olmadığını itiraf edene kadar.

AYRICA: 6 Adımda Erkekler Bir İlişkiden Ne Bekler?

Hissettiklerinin aşk olmadığını düşünen Raif'in itirafının ardından araları açılıyor. Bir dönem görüşmüyorlar, elbette bu da Maria'nın hastalandığı bir dönemde son buluyor. Maria'ya dayanamayan Raif ona büyük bir ilgi ile bakıyor. Ancak hayat bu, Raif'nin babası vefat ediyor ve memleketine gitmek durumunda kalıyor.

AYRICA: Erkekleri Çekici Yapan 7 Önemli Faktör

Maria onu teselli ediyor ve eğer isterse memleketinde hayatlarını devam ettirebileceğini söylüyor. Raif planını yapıyor, memlekete gidip Maira'yı yanına aldıracak.

Sürekli birbirlerine mektup yollayan ikili, kavuşacakları günü beklerken birden Maria'nın mektupları kesiliyor. Raif'inkiler ise geri dönüyor. Karamsar bir havaya bürünüp, Maria'nın onu aldattığını düşünen Raif bir süre sonra evlenip bir de çocuk yapıyor ama sanki bunları yapan sadece bedeni. Ruhu Maria ile.

Ancak bir süre sonra anlıyor ki... Kürk Mantolu Madonna kitap yorumu buraya kadar. Devamını anlatamam üzgünüm. Sonunu sizin okumanız gerek. Gerçekten pişman olmayacağınız, sürükleyici bir kitap. Üstelik oldukça popüler ve ince. Kalın kitap fobisi olanlar için güzel bir fırsat.

AYRICA: Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar - 1

Bu kitabın size gerçekten bir şeyler katacağına inanıyorum. Okumadan geçmeyin derim. Ayrıca ünlü oyuncu Mert Fırat'ın seslendirdiği Kürk Mantolu Madonna'yı da dinlemenizi tavsiye ederim. Keyifli okumalar.

Not: Ayrıca Kürk Mantolu Madonna Filmi'nin çekimleri çok yakında başlıyor.

AYRICA: Okunması Gereken Kitaplar - Tüm Zamanların En İyi 25 Kitabı (1)

AYRICA: Okunması Gereken Kitaplar - Tüm Zamanların En İyi 25 Kitabı (2)

Puan: 9/10
Kitap Adı: Kürk Mantolu Madonna
Yazar: Sabahattin Ali
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları
Sayfa Sayısı: 164
Basım Yılı: 2015

Kürk Mantolu Madonna kitap yorumu yazımın sonuna geldik. Kitabı okuduysanız, neler düşündüğünüzü aşağıdaki yorum alanından bize yazmayı unutmayın. Okumadıysanız da okunacaklar listenize ekleyebilirsiniz. Şimdiden keyifli okumalar.

Diğer kitap yorumları içeriklerimiz:


  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yazı Etiketleri
Yukarı Çık