Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

Deli Kitap Yorumu - Gülsen Kılıçaslan


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


Deli Kitap YorumuDeli Kitap yorumu ile karşınızdayız. Wattpad üzerinden sanırım ilk okuyuculardan biri olarak takip ettiğim Deli hikayesi, kısa bir süre önce roman oldu. Elbette ki kitap daha ön sipariş aşamasındayken sipariş ettim. Derken bekle bekle gelmiyor bir türlü, tabii ben de kendimi yiyorum gelsin diye. Neyse ki sonunda tüm aksiliklere rağmen elime geçiyor.

AYRICA: Aşk Mutluluk Getirir mi? Mutluluk için Aşk Yeterli mi?

Zaten hikayeyi okumuşum ama olmaz diyorum. Diğer sayfalara saygısızlık, sanırım 2 saat içerisinde tüm kitabı bitiriyorum ama bir hüzünlüyüm ki sormayın. Bitiyor yani sonunda. Bu zamana kadar ne zaman iyi bir kitap okusam derin bir iç çekişle kapatıyorum son sayfalarını. Üçlemeleri, dörtlemeleri hiç sormayın. Onların son kitaplarını bırakıyorum okumadan, bitmesin diye...

AYRICA: Mutsuz İlişkinin Nedenleri Nelerdir? 4 Mutsuz İlişki Sebebi

Deli Kitap Yorumu

Deli Kitap Yorumu - Gülsen Kılıçaslan

AYRICA: 4 Maddede İlişkiyi Bitiren Sebepler - İlişki Bitirme Nedenleri

Çok samimi bir roman. Yapacağım ilk yorum bu, yani sanırım şu ana kadar okuduğum tüm Wattpad hikayelerinden kitaplaştırılmış romanlar içerisindeki en samimi roman. Artık kitaplar o kadar boş yazılıyor ki, siz hiç bir roman kahramanının tuvalete gittiğini gördünüz mü?

AYRICA: 6 Adımda Erkekler Bir İlişkiden Ne Bekler?

Göremezsiniz çünkü tüm insanca olan şeyler kötüymüş gibi empoze edilerek kaldırılıyor. Ya da sadece yemek yenilen sofralar, bulaşık yıkamalar, temizlik yapmalar olmadan yazılan hikayeler insanlara gerçekçi geliyor. Açıkçası bana gelmiyor. Kitapta Emre ve Elif'ten sonra en beğendiğim karakter olan Nil, sırf Elif'in tuvaleti geldiği için merdivenden düşüyor. Ne kadar insanca bir şey değil mi?

AYRICA: İlişkiyi Canlandırmak (Güçlendirmek) için Neler Yapılmalı?

Karakterler çok gerçek. O kadar bizdenler ki ne iş adamı ne milyoner. Elif bir markette kasiyer, Emre ise marangoz gerçi tasarımlarından sonra ona marangoz demek pek yakışı kalmıyor ama mobilya tasarımcısı diyelim. Klasik aile tiplemeleri, derken o kadar gerçek geliyor ki, sanki Kapadokya'ya giderken yolda sağa çekmiş Emre'nin arabasını görecekmişsiniz gibi.

AYRICA: Gerçek Aşk ve Bağlanma Arasındaki 5 Fark

Şimdi herkes kitabın sonunu merak ediyor. Nasıl bitecek, Deli'nin sonunda ne oluyor? Bana göre bu herkesin yaşaması gereken bir macera ama en beğendiğim sahneleri söylemeden geçemeyeceğim.

AYRICA: Kitap Okuma Alışkanlığı Kazanmak İsteyenlere Tavsiyeler

İlki Emre'nin o hasta haliyle Emin'i duyup ona bakmaya gitmesi. Yavru kedi görmüş Youtube sakinleri gibi, gözlerimden kalpler çıkarak tebessüm ettim o bölümde. Diğeri ise Emre'nin baltayı alıp... Neyse bunu geçiyorum.

AYRICA: Erkekleri Çekici Yapan 7 Önemli Faktör

Her şeye rağmen Elif'e sarılıp uyuması. Düzeldikten sonra o salak marangoz ustasını bir daha işe almaması. Elif'in kışın soğuğunda, kucağında Emin ile hiç tanımadığı bir kadının kapısında sırf Emre'ye deva olmak için beklemesi. Emre'nin o minibüs şoförünü dövmesi. Bakıyorum da aslında hepsi.

AYRICA: Okunması Gereken Kitaplar - Tüm Zamanların En İyi 25 Kitabı (1)

Hepsine bayıldım, Elif ve Emre'yi bu kadar ete kemiğe büründürdüğü için Gülsen Kılıçaslan'ı tebrik ediyorum. Umarım böyle genç ve kaliteli yazarlarımız artmaya devam eder. Deli'yi herkese tavsiye ederim.

AYRICA: Okunması Gereken Kitaplar - Tüm Zamanların En İyi 25 Kitabı (2)

  • Puan: 9/10
  • Kitap Adı: Deli
  • Yazar: Gülsen Kılıçaslan
  • Yayınevi: Nemesis Kitap
  • Sayfa Sayısı: 544
  • Basım Yılı: 2016

Deli kitap yorumu yazımın sonuna geldik. Kitabı okuduysanız, ne düşündüğünüzü bize aşağıdan yazabilirsiniz. Sizin en beğendiğiniz Wattpad hikayesi ne? Yorum olarak bırakmayı unutmayın.

Diğer kitap yorumları içeriklerimiz:


  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yazı Etiketleri
Yukarı Çık