Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

Uyumsuz Kitap Yorumu - Veronica Roth


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


Uyumsuz Kitap Yorumu - Veronica RothUyumsuz kitap yorumu ile karşınızdayız. Serinin ilk kitabı ve eşsiz bir kurgunun eseri olan kitap, oldukça ilginç bir fikirden yola çıkarak üretilmiş, bir ütopyanın gerçekleştirilmesi için oluşturulan yüksek teknolojili bir yerleşim yerinde, barışın sağlanabilmesi için insanların gruplandırılmış olarak yaşatılmasıyla başlar. Projenin amacı her yönden yetkin kişiler yetiştirmektir ancak sistem içerisinde bu kişiler pek de uygun karşılanmaz ve bazıları acımasızca öldürülür.

AYRICA: Kitap Okuma Alışkanlığı Kazanmak İsteyenlere Tavsiyeler

Uyumsuz Kitap Yorumu

Uyumsuz Kitap Yorumu

AYRICA: Kitaplardan Anlamlı Alıntılar - Güzel Alıntı Cümleler - 1

İnsanlar belli bir yaşa geldiklerinde bir takım testlere girer ve hangi gruba dahil olacakları belirlenir. Bunlardan biri de Tris'tir ancak Tris girdiği birçok bölümde başarısız olur.

AYRICA: Kitap Okumayı Sevdiren 20 Söz

Hiçbir gruba uyum sağlayamayan bu yetenekli kız ise sadece hayatta kalabilme pahasına kendisini bir gruba benzetebilmek için çabalarken bulur. Yine de ne yaparsa yapsın benzeyemeyen o Tris'in imdadına Dört koşar.

AYRICA: Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar - 1

Dört bir grubun öğreticiliğini üstlenen aynı Tris gibi kendini gizli tutan bir uyumsuzdan başka bir şey değildir. Tris'e uyumsuz olduğunu nasıl saklaması gerektiğini anlatır ve başlarına bir dizi olay gelir. Bu olaylar içerisinde birbirlerinden hoşlanmaya başlayan çifti aslında çok daha büyük bir macera bekler. Şu ana kadar yaşadıkları olaylar aslında öncekilere göre çok ufak kalır...

AYRICA: Okunması Gereken Kitaplar - Tüm Zamanların En İyi 25 Kitabı (1)

Büyük bir kefiyle okuyacağınız, hiçbir kitaba benzemeyen kurgusu ile Uyumsuz, hayatta kalmaya çalışan uyumsuzların etkileyici hikayesi. Herkese tavsiye ederim.

AYRICA: Okunması Gereken Kitaplar - Tüm Zamanların En İyi 25 Kitabı (2)

Puan: 9/10
Kitap Adı: Uyumsuz
Orijinal Adı: Divergent
Yazar: Veronica Roth
Çeviri: Uğur Mehter
Yayınevi: Artemis Yayınları
Sayfa Sayısı: 516
Basım Yılı: 2016

Uyumsuz kitap yorumu yazımın sonuna geldik. Kitabı okuduysanız, neler düşündüğünüzü aşağıdaki yorum alanından bize yazmayı unutmayın. Okumadıysanız da okunacaklar listenize ekleyebilirsiniz. Şimdiden keyifli okumalar.

Diğer kitap yorumları içeriklerimiz:


  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yazı Etiketleri
Yukarı Çık