Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

Senden Önce Ben Kitap Yorumu - Jojo Moyes


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


Senden Önce Ben Kitap Yorumu - Jojo MoyesYeri geldiğinde gülme krizine girip yeri geldiğinde ise hüngür hüngür ağlatan eşsiz bir roman. Jojo Moyes'un kusursuz kurgusu ile bütünleşerek bize harika bir aşkı kazandıran ama aynı zamanda da kaybettiren Senden Önce Ben kitap yorumu yazımı yazmak için sabırsızlanıyordum.

AYRICA: Aşk Mutluluk Getirir mi? Mutluluk için Aşk Yeterli mi?

Size birbirinden farklı, hatta tamamen zıt iki karakterin, yine birbirlerinin hayatlarını nasıl kurtarmaya çalıştıklarını anlatacağım. Bu Lou ve Will'in hikayesi. İkisinin de birbirlerinden önceki hallerinden uzaklaştıkları hikaye.

AYRICA: Mutsuz İlişkinin Nedenleri Nelerdir? 4 Mutsuz İlişki Sebebi

Senden Önce Ben Kitap Yorumu

Senden Önce Ben Kitap Yorumu

AYRICA: 6 Adımda Erkekler Bir İlişkiden Ne Bekler?

Will çok başarılı, yakışıklı ve sportmen bir iş adamıdır. İyi bir kariyeri, dostları ve güzel de bir kız arkadaşı vardır. Buna karşın Lou, fakir bir ailenin kızı olarak evi geçindirmek için bir kafede garsonluk yapmakta ve çok fazla iş yapmayan kafedeki birbirinden dertli müşterilerin derdine ortak olmaktadır.

AYRICA: Erkekleri Çekici Yapan 7 Önemli Faktör

Üniversite okumamış ve ailesini geçindirmek için ne iş olursa yapmak durumunda kalmıştır. Pek fazla arkadaşı da yoktur, sadece kafedeki dert ortakları ve ailesi, bir de sevgilisi. Ondan tamamen farklı, sadece kendini düşünen bir sevgili.

AYRICA: 4 Maddede İlişkiyi Bitiren Sebepler - İlişki Bitirme Nedenleri

Bir gün Will'in başına gelen bir kaza ikisinin de hayatlarını değiştirir. Will hayatının sonuna kadar yatağa ve tekerlekli sandalyesine mahkum kalırken, Lou'da işten çıkartılır ve maalesef ki onu kabul eden tek iş olarak Will'in bakıcılığı görevini üstlenmek zorunda kalır.

AYRICA: İlişkiyi Canlandırmak (Güçlendirmek) için Neler Yapılmalı?

Will ise Lou'yu istememekle beraber bunu açıkça dile getirmekte de oldukça rahattı. Lou hiç usanmadan her yeni gün ona kocaman gülümsemelerle "Günaydın." dedi ama o tek kelime bile etmedi ama sonunda işler bir yerde kırılma noktasına ulaştı.

AYRICA: Gerçek Aşk ve Bağlanma Arasındaki 5 Fark

Birbirlerini tanımak adına attıkları adımlar, bir süre sonra onları bağlamaya başladı. Biri diğerini mutlu etmek için elinden geleni yaptı. Her şey çok iyi gidiyordu, ikisi de çok fazla yol gelmişlerdi ama Lou aslında içindeki acıyı örtmeye çalışan Will'i anlayamadı. Will'in sırf Lou mutlu olsun diye çektiği acıları gizlediğini göremedi, her şeyi öğrendiğinde ise onsuz yaşayamayacağını düşündü...

AYRICA: Okunması Gereken Kitaplar - Tüm Zamanların En İyi 25 Kitabı (1)

Tek solukta okuyup bitireceğiniz, Senden Önce Ben kitabı onu bitirdikten sonra etkisini sizin üstünüzden çekmeyecek. Sonunu merak eden herkese muhakkak bu kitabı okumalarını tavsiye ediyorum. Aşk acısı çekenler biraz bekleyebilir. Umarım beğenirsiniz.

AYRICA: Okunması Gereken Kitaplar - Tüm Zamanların En İyi 25 Kitabı (2)

  • Puan: 9/10
  • Kitap Adı: Senden Önce Ben
  • Orijinal Adı: Me Before You
  • Yazar: Jojo Moyes
  • Çeviri: Ayşe Görür
  • Yayınevi: Pegasus Yayınları
  • Sayfa Sayısı: 480
  • Basım Yılı: 2016

Senden Önce Ben kitap yorumu yazımın sonuna geldik. Kitabı okuduysanız, neler düşündüğünüzü aşağıdaki yorum alanından bize yazmayı unutmayın.

Diğer kitap yorumları içeriklerimiz:


  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yazı Etiketleri
Yukarı Çık