Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

Klavyede Yelken İşareti-Sembolü-Simgesi (⛵) Nasıl Yapılır?


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


Klavyede Yelken İşareti-Sembolü-Simgesi Nasıl Yapılır?Hazırladığımız "Klavyede olmayan özel işaretler nasıl yapılır?" yazı dizilerimize devam ediyoruz. Bilgisayar kullanıcılarının aradığı klavye işaretlerine yönelik bugünkü içeriğimiz, "klavyede yelken işareti nasıl yapılır?". Eğer klavyede yelken sembolü (⛵) yapmak istiyorsanız, aşağıdaki basit adımları uygulamanız yeterli.

Klavyede Yelken İşareti Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınızdayken sosyal medya v.b. farklı mecralarda yelken sembolü yapmak isteyebilirsiniz. Yelken işareti için kısayol olmadığı için yapımını karakter eşlem tablosu üzerinden anlatacağız.

  • Q klavye ya da F klavye kullanırken yelken işareti yapmak için bilgisayarınızın arama bölümüne "karakter eşlem" yazın ve ilgili pencereyi açın. Ya da "Başlat - Çalıştır"a "charmap" yazıp, enter tuşuna basın.
Bilgisayarda Klavyede Yelken İşareti-Sembolü-Simgesi Nasıl Yapılır?
  • Yazı Tipi bölümünde "Segoe UI Symbol" fontunun seçili olduğundan emin olun.
  • Ardından "Gelişmiş görünüm" kutusunu onaylayın ve "Unicode'a git" kısmına yelken sembolü kodu olan " 26F5" girin.
  • Tablonun ilk hücresinde yelken simgesi çıkacaktır, ona iki kere tıklayarak seçin ve ardından "Kopyala" butonuna basarak kopyalayın ve istediğiniz yerde yapıştırın.

Kodları girmek yerine ayrıca yukarıdaki görselde 'Aranan' alanına "yelken" yazarak aradığınızda da karşınıza yelken sembolü çıkacaktır.


Bilgisayar kullanırken klavyede yelken işareti-sembolü-simgesi nasıl yapılır? sorusunun cevabı bu kadar basittir. Bu konuda herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorum alanından bizlere yazabilirsiniz. Benzer diğer yazılarımızı aşağıdan inceleyebilirsiniz.

İlgili Diğer Yazılar


  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yukarı Çık