Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

Nick Vujicic Kimdir? Mücadele Dolu Bir Hayat Hikâyesi


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


Nick VujicicNick Vujicic adını duymamış olanlar mutlaka vardır. Nick Vujicic kimdir diyecek olursanız, kendisi oldukça nadir görülen tetra-amelia adlı bir gen bozukluğu ile dünyaya gelen bir insan. Yani doğuştan kolları ve bacakları gelişmemiş olup, bu durum yüzünden ise çocukluk ve gençlik dönemlerinde ağır depresyon da geçirmiştir.

AYRICA: Hayatınızı Değiştirecek ve Size İlham Verecek Videolar!

Hatta intihar girişiminde de bulunmuştur. Fakat daha sonra, annesinin ona okuduğu bir makale ile, hayatta insanların zorluklar ile karşılabileceği gerçeğini kabullenip, yoluna devam etmeye karar vermiştir. Teknobeyin olarak sizlerle değerli Nick Vujicic ile ilgili bir içerik kalem almamız gerektiğini hissettik ve izniniz ile bu içeriğimizde Nick Vujicic'den bahsediyor olacağız.

AYRICA: Boşuna Yaşamış Olmayacağım (Kendi Kendine Motivasyon)

Nick Vujicic Kimdir? Nick Vujicic Hayat Hikâyesi

Nick Vujicic Kimdir?

AYRICA: Hedeflerimize Ulaşmanın Tek ve Kesin Yolu: Harekete Geçmek

1982 yılında Avustralya'da dünyaya gelen Nick, maalesef ki bir gen bozukluğu ile dünyaya gelir. Bu yüzden, iki kolu ve iki bacağı olmadan doğar ve çocukluğunda, ergenliğinde oldukça sıkıntılı zamanlardan geçmiştir.

AYRICA: Hayallerimizi Gerçekleştirmek için Ne Yapmalıyız? Yol ve Yöntemler

Nick Vujicic Hayat Hikâyesi

AYRICA: Özgüven Nasıl Kazanılır? Özgüven Kazanma Yolları

Nick bu yüzden hayata küsecektir, belki bu davranışında haklı da olabilir. Fakat daha sonra, annesinin ona okuduğu ve engelli olup da asla pes etmeyen bir kişinin hikâyesi ile hayata bakış açısı değişir.

AYRICA: Motivasyonumu Kaybettim! Nasıl Arttırabilirim?

Nick Vujicic Mücadele Öyküsü

AYRICA: Odaklanmak için Ne Yapmak Lazım Diyenlere Müthiş Tavsiyeler

Öncelikle rutin işlerini yerine getirebilme becerisini geliştirir ve birçok kitaba imza atmasının yanı sıra, motivasyon konuşmaları ile insanlara umut olmayı hedefleyecektir.

Nick Vujicic Motivasyon

AYRICA: Başarılı Olamamanın Temel Sebebi: Kararsızlık

Günümüzde kitapları ve videoları milyonlarca insana ulaştı. İnsanlara uzuvları olmasa bile, hayata tutunmak için nedenler yaratılabileceği fikrini verdi ve bir seminerinde Kanae Miyahara ile tanışarak, evlendi. Çiftin şimdi çok güzel çocukları var ve hayatlarına mutlu bir şekilde devam ediyorlar.

AYRICA: Başlamak için Yapmayı Bırakmanız Gereken 3 Şey - Ertelemekten Kurtulmanın Yolları

Not: Her zaman bardağın dolu tarafını görmeye çalışmanız gerektiğini hatırlatmamıza izin veriniz. Hayatınız, ondan vazgeçmemeniz gerekecek kadar kıymetli ve değerli. Nick'in hayatı size ilhâm olsun. Kendiniz ile barışın, kendinizden vazgeçmeyecek kadar kendinize değer vermeyi ise asla unutmayın. Yaşamınız fark yaratıyor...

Nick Vujicic Motivasyon Konuşması

Bu içeriğimizde sizlerle motivasyon konuşmacısı Nick Vujicic hayat hikayesi ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Eğer siz de engelli bir birey iseniz, ne olursa olsun, hayatın zorluklar ile de yaşanabileceğini kendinize hatırlatmalısınız. Evet, belki aklınızdaki gibi veya diğer insanlar gibi kolay bir yaşamınız olamayacak. Ancak belki de bu durum sizin daha da güçlü olmanızı ve bir iz bırakmanızı sağlayabilecektir. Ne olursa olsun, kendinizden vazgeçmeyin.

İlginizi çekebilecek yazılar:


  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yukarı Çık