Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

Kontür ve Highlight (Gölgelendirme ve Aydınlatma) Nasıl Yapılır?


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


Kontür ve Highlighter Makyaj Ne Demek?Özellikle son birkaç yıldır profesyonel makyaja olan ilginin gittikçe artması nedeniyle, makyaj trendleri de hızla yaygınlaşıyor. Önceleri sadece bir fondöten, göz kalemi ve ruj ile yapılan makyajlar yerini kontür paletlerine, bronzer ve highlighter ürünlerine, çeşit çeşit paletlere, pigmentlere bıraktı. Peki bu son makyaj trendlerinden biri olan ve özellikle Youtube kanallarında sık sık adı geçen kontür ve highlight tekniği nedir?

AYRICA: Gözlerinizi Büyük Gösteren Göz Makyajı!

Kontür ve Highlighter Makyaj Ne Demek? Ne İşe Yarar?

İnternet'te "gölgelendirme makyajı nasıl yapılır?" soruları araştırılabiliyor. Kontür ve highlighter makyaj yani diğer bir adı ile gölgelendirme ve aydınlatma, yüzümüzde ya da vücudumuzun belirli bölgelerinde (özellikle boyun, köprücük kemiği ve bacaklar) daha arka planda, geride gözükmesini istediğimiz yerleri gölgelememizi - küçültmemizi sağlarken, highlight ise daha belirgin, daha ön plana çıkarmak istediğimiz bölgelerimizi aydınlatmamızı, ön plana çıkarmamızı sağlıyor. Acaba kontür ve highlight nasıl yapılıyor?

AYRICA: Yüz Buharı Nasıl Yapılır? Yüze Buhar Tutmak Ne İşe Yarar?

Kontür ve Highlighter Makyaj Nasıl Yapılır?

Yüz bölgesinde genel olarak elmacık kemiklerinin tam altına uygulanan teknikte eğer bir kalem yardımı ile yapacağınız yeri belirleyecek olursanız kalemi kulağınızın üst kısmından dudağınızın köşesine doğru koyarsanız kalemin bulunduğu bölge kontür ürünü ile gölgelemeniz gereken çizgi olacaktır.

AYRICA: Parlak Bir Cilt için Neler Yapılmalı? Parlak Cilt için Beslenme

Kontür ve Highlighter Makyaj Nasıl Yapılır?

AYRICA: Yaşlılık İzlerini Gizlemek için Neler Yapılabilir?

Yani koyu renkli bir kontür ürünü ile kulağınızın yanındaki saç bitiminizden dudağınızın köşesi hizasında ve sadece gözünüzün orta kısmı hizasına gelecek kadar gölgeleme yapmalısınız. Yine genel olarak burun kenarları, çene kemiğine gölgelendirme yapabilirsiniz.

AYRICA: Sağlıklı Saçlar için Öneriler - Etkili ve Benzersiz 7 İpucu

Yüz aydınlatma teknikleri yani highlight olarak ise tam elmacık kemiklerinizin üzeri, yani gözünüzün altındaki kemik ve burnunuzun tam ortası, dudak üstü ve alnınızı iki kaşınızın tam ortasından başlayarak yukarıya doğru aydınlatabilirsiniz.

AYRICA: Sağlıklı Saçlar için İpuçları - 7 Saç Yıkama Yöntemi

Her yüz tipi için farklı olan bu yöntemi aşağıya eklediğim resimden, kendi yüz tipiniz için uygun olan yöntemi seçerek uygulayabilirsiniz. Eğer yüz tipinizi bilmiyorsanız, düz bir şekilde objektife bakarak fotoğrafınızı çekiniz daha sonra bu resim üzerinde alnınız, elmacık kemikleriniz, çenenizin köşeleri ve ucu gibi bazı bölgelere noktalar koyarak bu noktaları birleştiriniz.

AYRICA: 5 Adımda Saçları Sağlıklı Tutmanın Yolları

Gölgelendirme ve Yüz Aydınlatma Teknikleri

AYRICA: 40 Yaş Üstü Kadınlar için Güzellik İpuçları

Noktaları birleştirmeniz sonucunda çıkan şekil sizin yüz tipinizi belirleyecektir. Böylelikle size en uygun olan kontür ve highlight tekniğini de bulmuş olacaksınız. Sonucunuzun daha doğru çıkması açısından nokta sayısını arttırarak en doğru cevabı bulabilirsiniz.

AYRICA: Aloe Vera'nın Saç ve Cilt için 6 Şaşırtıcı Faydası

Doğru yapılmadığı takdirde cildinizi yüzünüzü daha kalın ya da daha uzun gösterebilir. İşte bu yüzden sizlerle cilt kontürleme ve aydınlatması hakkında en açıklayıcı ve en güzel olduğunu düşündüğümüz bir videoyu paylaşacağız. Umarım videoyu beğenir ve en kusursuz kontürlemeyi uygulayabilirsiniz.

Kontür ve Highlight (Gölgelendirme ve Aydınlatma) Nasıl Yapılır? (Video)

"Yüz gölgelendirme ve aydınlatma nasıl yapılır?" hakkında hazırladığımız içerik umarız ihtiyacınızı karşılamıştır. Eğer aydınlatma ya da gölgelendirme ile ilgili sorularınız olursa bize yorum olarak bırakmayı unutmayın.

İlginizi çekebilecek yazılar:


  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yazı Etiketleri
Yukarı Çık