Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

Faverin Nedir? Ne İşe Yarar? Ne için Kullanılır?


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


Faverin (Fluvoksamin)Faverin, fluvoksamin etken maddesine sahip bir ilaç olup, selektif serotonin geri alım inhibitörü denilen gruba dahil bir ilaçtır. Serotonin eksikliğinde obsesif kompulsif bozukluk (OKB) ve depresyon gibi durumlar ile karşılaşılabilir. Faverin ise, bu gibi duygudurum bozukluklarını tedavi etme amaçlı olarak serotoninin sinir hücrelerindeki etkisinin artırılmasına yardımcı olmaktadır. Bu şekilde ise kişinin, sürekli kederli hissetme ve gerekli olmayan birçok konu ile ilgili saplantılı düşüncelerinin azaltılması hedeflenir. Bu bağlamda sizlerle, faverin nedir ve faverin ne işe yarar gibi konu başlıklarını inceliyor olacağız.

AYRICA: Prozac Nedir? Ne İşe Yarar? Ne için Kullanılır?

Faverin Nedir? Ne İşe Yarar? Ne için Kullanılır?

Faverin Nedir?

AYRICA: Fonksera Nedir? Ne İşe Yarar? Ne için Kullanılır?

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki, faverin de birçok SSRI gibi depresyon tedavisi için kullanılır. Ancak OKB tedavisinde de etkili olduğu bilinen Faverin'in yan etki bakımından ise oldukça hafif ilaç olduğu dile getirilebilir.

AYRICA: Lustral (Sertralin) Nedir? Ne için Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir?

Faverin Nedir? Ne İşe Yarar?

AYRICA: Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Genellikle boşlukta hissetme, çaresizlik düşüncesi ve sürekli yorgunluk gibi semptomlar için etkili bir ilaç olan Faverin, majör depresyon tedavisinde oldukça etkili olup, kişinin sürekli takıntılı ve irade bozukluğu gibi semptomları için de faydalı olduğu dile getirilebilir. Yan etki bakımından hafif olması da, onu alanında en çok tercih edilen psikiyatrik ilaç yapmaktadır.

AYRICA: Abizol Nedir? Ne İşe Yarar? Ne için Kullanılır?

Faverin Nedir? Ne İşe Yarar? Ne için Kullanılır?

AYRICA: İlaç Tatili Nedir? Hangi Durumlarda Gerekli Olur?

Not: Faverin yan etkileri arasında karın ağrısı, iştahsızlık ve ishal yer alabilir. Bu etkiler görülebilir veya görülmeyebilir. Ancak herhangi bir yan etkisini hisseder iseniz, derhal doktorunuza başvurmayı göz önünde bulundurmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

AYRICA: Doğal Yoldan Beyindeki Serotonini Arttırmanın 11 Yolu

Faverin adlı ilacı doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanmalı ve doz aşımında bulunmamaya da dikkat etmelisiniz. Ayrıca ilacı kendinize göre belirlediğiniz saatlerde değil, doktorunuzun belirlediği saat dilimleri çerçevesinde almaya özen göstermeyi de lütfen göz önünde bulundurun.

AYRICA: Cipralex Nedir? Ne İşe Yarar? Ne için Kullanılır?

Sonuç olarak bu içeriğimizde sizlerle, faverin nedir ve faverin ne için kullanılır gibi soruları yanıtlamaya çalıştık. Dolayısı ile eğer ki kendinizde majör depresyon veya obsesif kompulsif bozukluk semptomlarını hissediyor iseniz, direkt bir psikiyatri uzmanına başvurmayı düşünmelisiniz. İlacı asla düzensiz bir şekilde kullanmayın ve böyle bir durum yaşar iseniz de, eczacınıza veya doktorunuza bu durumu iletin. Sağlıklı günler.


  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yazı Etiketleri
Yukarı Çık