Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

5 Adımda Güzel Bir Cilde Sahip Olmanın Yolları


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


Güzel Bir Cilde Sahip Olmanın YollarıBazı insanların ciltleri gerçekten de kusursuzdur. Peki sizce, bu kadınlar şanslı oldukları için mi ciltleri çok güzel? Tabii ki öyle değil. Yani her şey şans veya tesadüf değil. Bu yüzden güzel bir cilde sahip olmanın yolları üzerine düşünmek gerekiyor. Çünkü bu konuda birtakım sırlar bulunmaktadır. Bizler de bu sırları siz değerli takipçilerimiz ile paylaşıyor olacağız. Böylelikle, sizin de cildiniz oldukça güzel ve kusursuz görünmeye başlayacaktır.

AYRICA: Yüz Buharı Nasıl Yapılır? Yüze Buhar Tutmak Ne İşe Yarar?

Güzel Cilde Sahip Olmak için Yapılması Gerekenler

Güzel Bir Cilde Sahip Olmak için Yapılması Gerekenler

AYRICA: Parlak Bir Cilt için Neler Yapılmalı? Parlak Cilt için Beslenme

1.) Asla abartmayın

Cildi güzel insanlar, asla aşırıya kaçmazlar. Bu yüzden cildinizin daha güzel görünmesi için, makyajı ve temizliği abartmak doğru değildir. Yani mükemmel bir cilde sahip olmak için, her şeyin dengeli olması gerekmektedir. Çünkü aşırı bir şekilde abartılan yöntemler, cildin dengesini bozabilmektedir.

AYRICA: Cilt Lekeleri ve Sivilce İzleri Nasıl Gizlenir? (Video)

2.) Makyajla uyumayın

Cildi kusursuz görünen insanların bir sırrı da, asla makyajları ile birlikte uyumamalarıdır. Çünkü bu durum gözeneklerin tıkanmasına yol açabilir ve ister istemez bu da siyah noktaları beraberinde getirecektir.

AYRICA: Cilt Tipinize Göre Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Bu yüzden ne olursa olsun, makyajınızı temizlemeden yatmayın. Rutin olarak cildinizi temizleyin ve uyumadan önce de bunu yapmaya özen gösterin.

3.) Doğru makyaj yapın

Lütfen, bunu yanlış anlamayın. Elbette bir kadın olarak makyaj yapmayı siz de iyi biliyorsunuz. Ancak her işin bir sırrı var. Bu yüzden doğru makyaj yapmayı öğrenmelisiniz. Örneğin makyaja başlamadan önce nemlendirici kullanmak gibi detayları atlamamalısınız.

AYRICA: Cilt Tipleri ve Cilt Tiplerinin Özellikleri Nelerdir?

4.) Fırçalarınızı da temizleyin

Cildi güzel olan kadınlar yalnızca makyajlarını temizlemek için efor sarf etmezler. Yani makyaj fırçalarını da temizlerler. Bu yüzden her zaman fırçalarınızın da temiz olduğundan emin olmalısınız.

AYRICA: Cilt Maskeleri Nelerdir? Cilt Maskeleri Nasıl Uygulanır?

Çünkü fırçalarınız üzerinde duran tozlar, kalıntılar vb. daha sonra siyah nokta gibi problemlere neden olabilmektedir. Bu yüzden temiz olduğundan emin olmalısınız.

AYRICA: Yağlı Ciltler Nemlendirici Kullanmalı mı?

5.) Uykunuzu iyi alın

Cilt her uyuduğumuz gece yenilenmektedir. Cilt kendisini uyurken onardığı için, düzenli uyku çok ama çok önemlidir. Ortalama 8 veya 9 saat uyumaya özen gösterin. Aksi takdirde, cildiniz kendisini tam olarak onaramadığı için, yorgun ve bitkin uyanmanız olasıdır. Kendinize uyku düzeni belirleyin.

AYRICA: Doğal Makyaj Temizleyici Nasıl Yapılır?

Sonuç olarak, güzel bir cilde sahip olmak için yapılması gerekenler listesi içerisinde daha birçok madde bulunmaktadır. Ancak biz kısaca en önemlilerine göz attık. Eğer sizin de farklı bir sırrınız mevcut ise, yorum göndererek diğer tüm ziyaretçilerimiz ile paylaşabileceğinizi lütfen unutmayın.

İlginizi çekebilecek yazılar:


  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yazı Etiketleri
Yukarı Çık