Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

Android için En İyi Temizlik Uygulamaları (8 Adet)


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


Android telefon ve tabletlere yüklenen uygulamalar, silindikten sonra bile arkalarında artık dosyalar bırakırlar. Üstelik çok sayıda oyun ve uygulamanın yüklenip silinmesiyle de bir zaman sonra cihazda performans düşüşleri, yavaşlamalar ve donmalar oluşabilir. Bu da can sıkıcı sonuçlar oluşturabilir. Biz de, sizler için cihazlarınızdaki gereksiz dosyaları temizlemek için yayınlanan en iyi uygulamaları bir araya getirdik. Android cihazınızın performansından şikayetçiyseniz, telefonunuzu hızlandırmak, performansını artırmak için bu uygulamaları denemelisiniz.

Bahsettiğimiz temizleme uygulamaları ile tarayıcı geçmişini silme, uygulama ön belleğini temizleme, arama kayıtlarını ve kısa mesajları temizleme, istenmeyen uygulamaları kaldırarak depolama alanını artırma gibi eylemleri gerçekleştirebilirsiniz. İşte Android için en iyi temizlik uygulamaları.

1) CCleaner

Google Play’de Piriform tarafından geliştirilen CCleaner, Android cihazınızdaki kalıntıları tek dokunuşla temizleyebileceğiniz, oldukça kullanışlı bir uygulamadır. Windows ve MAC tabanlı kişisel bilgisayarımızı gereksiz dosyalardan kurtararak optimize eden ve ilk günkü hızlı haline geri döndüren, popüler sistem bakım ve temizleme programı şimdi de Android cihazlarda!

Türkçe dil desteğine de sahip olan CCleaner’ı ilk açtığınızda Android cihazınızın bellek ve depolama alanını gösteren ekran ile karşılıyorsunuz. “Analyze-Çözümle” butonuna tıklayarak cihazınızdaki tüm verileri tarayabilir ve ön bellek, tarayıcı geçmişi ve arama kayıtları vb. gerçekleştirilecek olan işlemlerden istediklerinizi seçtikten sonra “Clean-Temizle” butonuna basarak optimizasyonu başlatabilirsiniz.

Android 4.0.3 ve üzeri sistemlerin desteklediği CCleaner uygulamasını ücretsiz bir şekilde aşağıdan indirerek, hemen cihazınızı optimize etmeye ve hızlandırmaya başlayabilirsiniz.

2) Avast Cleanup

Antivirüs uygulamasıyla tanıdığımız Avast, Android cihazlar için geliştirdiği temizlik uygulaması ile de son derece kaliteli oluşunu gözler önüne seriyor. Google Play'de "En iyi geliştirici" ünvanına sahip olan uygulamayı denemelisiniz. Ayrıca uygulama, hafif yapıda oluşu ve işlevselliği ile de temizlik uygulamaları arasında dikkat çekiyor.

Telefonunuzun hafızası mı doluyor, ya da yavaşlama, donma gibi sorunlarınız mı var? O zaman siz de, Avast Cleanup uygulamasını kullanarak önemsiz verileri, sistem önbelleklerini, galeri küçük resimlerini, kurulum dosyalarını ve kalıntı veya kullanılmayan dosyalar ile .apk dosyalarını anında temizleyebilir ve cihaz performansınızı artırabilirsiniz.

Tek bir dokunuşla işe yaramayan uygulama verilerinden kolayca kurtulabilirsiniz. Android 4.0.3 ve üzeri sistemlerin desteklediği Avast Cleanup uygulamasını ücretsiz bir şekilde aşağıdan indirerek, hemen cihazınızı optimize etmeye başlayabilirsiniz.

3) Cleaner

Mobile Manager tarafından Android cihazları için geliştirilen ve milyonlarca kullanıcının memnun kaldığı Cleaner uygulaması, düşük yer kaplaması ve etkili bir temizlik uygulaması olması ile dikkatleri üzerine çekiyor. Kullanımı da kolay olan bu uygulamayı test edebilirsiniz.

Android 2.2 ve üzeri sistemlerin desteklediği Cleaner uygulamasını ücretsiz bir şekilde aşağıdan indirerek, hemen denemeye başlayabilirsiniz.

4) All in One Toolbox

AIO Software Technology tarafından geliştirilen ve 10 milyona yakın kullanıcısı bulunan All in One Toolbox, temizlik uygulamasından fazlasını sunuyor. Uygulamayı kullananlar tarafından çok sayıda olumlu yorum alan bu temizlik uygulamasını denemelisiniz.

Android 2.3 ve üzeri sistemlerin desteklediği, Türkçe destekli All in One Toolbox uygulamasını ücretsiz bir şekilde aşağıdan indirerek, cihazınızı temizleyebilir ve hızlanmasını sağlayabilirsiniz.

5) AVG Cleaner

AVG antivirüs yazılımının geliştiricisi tarafından yayınlanan AVG Cleaner, Android telefonlar için temizlik uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Depolama alanını yeterli bulmayanlar için tercih edilebilir bir uygulama olan AVG Cleaner'ı deneyebilirsiniz. Uygulamayı aşağıdan indirebilirsiniz.

6) 360 Security – Antivirus&Boost

Temizliğin yanında koruma da istiyorsanız doğru yerdesiniz. Qihoo 360 tarafından geliştirilen 360 Security – Antivirus&Boost, Android cihazınızı virüs ve güvenlik açıklarına karşı korumak için tasarlanmış, milyonlarca kişi tarafından tercih edilen kullanışlı bir güvenlik uygulamasıdır.

Ayrıca sade görüntüsüyle dikkat çeken uygulamada arka planınızda çalışan gereksiz uygulamaları sonlandırarak, cihazınızda yüksek performans ve hıza kavuşabilirsiniz. Türkçe dil desteğine sahip, Android 2.2 ve üzeri sistemlerin desteklediği 360 Security – Antivirus&Boost uygulamasını ücretsiz olarak aşağıdan indirebilirsiniz.

7) Z Speed+

Google Play'de Zero Team tarafından geliştirilen Z Speed+, cihazınızda boş alan arttırımı için çöp dosyaları güvenle silebileceğiniz ve telefonunuzun hızını %60'a kadar arttırabileceğiniz bir temizlik uygulamasıdır. Gerçek zamanlı olarak bellek durumunuzu takip edebileceğiniz uygulamayı aşağıdan indirerek, hemen denemeye başlayabilirsiniz.

8) Clean Master

Cheetah Mobile tarafından Android cihazları için geliştirilen ve 1 milyara yakın kişi tarafından kullanılmış olan Clean Master, birçok kullanıcının tercih ettiği bir temizlik uygulamasıdır. İlgili uygulama çerçevesinde cihazınızın önbelleğini kolayca silebileceğiniz gibi; uygulamada yer alan Geçmiş, Görevler ve Uygulamalar gibi seçenekler vasıtası ile de birtakım işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Önbellek ve kalıntı dosyalarından tek tuş ile kurtulabilirsiniz. Ayrıca arka planda çalışan gereksiz uygulamaları direkt sonlandırarak, RAM bazında da tasarruf sağlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek yazılar


    • Mesut AKTUN
    • 3 Aralık 2015, 22:45

    AMC security kullanıyorum. Fakat ara ara değişikliğe giderim. Bunları tek tek kullanırım ben :)

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yukarı Çık