Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

En İyi İngilizce Öğrenme Uygulamaları (9 Adet)


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


İlkokuldan itibaren İngilizce öğrenmek için çalıştık durduk. Her yeni yılda, "Bak gerçekten bu sefer İngilizce öğreneceğim." dedik. Bıkmadan usanmadan sürekli "What is your name?" cümlesine geri dönüp durduk. O da olmadı onlarca para verip kurslara yazıldık? Ne kadar işe yaradı? Eğer sizlere oldukça kolay bir yöntemle İngilizce öğrenebileceğinizi söyleseydim ne düşünürdünüz? İşte sizler için mobil platformlarda İngilizceyi öğrenmenize olanak sağlayacak uygulamaları derledik.

Peki İngilizce öğrenmenin önemini biliyoruz ama neden bir türlü öğrenemiyoruz? Deniyoruz deniyoruz ama bir türlü olmuyor. Neler yapmalıyız? Nasıl daha kolay ve daha hızlı İngilizce öğreniriz? şeklinde düşünüyorsanız sizler için hazırladığımız "İngilizce Öğrenmenin Kolay Yolları" makalemizi incelemenizi öneririz.

En İyi İngilizce Öğrenme Uygulamaları

1) Duolingo

Akıllı telefon ve tabletlerinizde kullanabileceğiniz hem ücretsiz, hem de kullanışlı bir dil öğrenme uygulaması olan Duolingo, 50 milyona yakın kişi tarafından indirilen ve oldukça iyi geri bildirimler alan başarılı bir uygulamadır. İngilizce öğrenmek isteyenler için en iyi uygulamalardan biri olan Duolingo, çok iyi bir deneyim vaat ediyor.

Eğer hızlı, eğlenceli ve ücretsiz bir şekilde İngilizce öğrenmek istiyorsanız, Duolingo uygulamasını mutlaka denemelisiniz. Ayrıca İngilizce'nin yanı sıra uygulama vasıtasıyla öğrenebileceğiniz diller arasında İspanyolca, Fransızca, Almanca, Portekizce ve İtalyanca da yer alıyor.

Duolingo Tanıtım Videosu

2) Voscreen

İngilizce öğrenme konusunda ilgi çekici uygulamalardan biri olan Voscreen, filmlerden kesitler ile İngilizce öğrenebileceğiniz bir uygulama. Google Play'de yayınlanmayan Voscreen uygulamasını, orijinal sitesi üzerinden .apk dosyası olarak indirip cihazınıza yükleyebilirsiniz.

3) Busuu

50 milyonu aşkın kişi tarafından kullanılan ve tavsiye edilen uygulama, 2014′ün “Mutlaka edinilmesi gereken uygulaması” seçilmişti. Busuu sayesinde günde sadece birkaç dakika ayırarak, yeni bir dil öğrenmenin eğlenceli ve kolay bir yoluna sahip olabilirsiniz.

İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce, Rusça, Türkçe, Lehçe, Japonca ve Çince dil seçenekleri bulunan uygulama ile seçtiğiniz dile göre kelime bilgisi ve dilbilgisi dersleri, sesli diyaloglar ve interaktif testler ile temel prensipleri öğrenebilirsiniz. Ayrıca uygulamanın ücretli sürümünün kullananlar tarafından daha çok beğenildiğini de belirtelim.

4) Mondly

İngilizce öğrenmek için kullanabileceğiniz bir diğer uygulama tavsiyemiz olan Mondly uygulaması sayesinde oyun oynar gibi İngilizce öğrenebileceksiniz. Ayrıca uygulamayı kullanırken hiç sıkılmadan İngilizce öğrenirken vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

5) Lingualeo

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan ve istediğiniz zaman, istediğiniz yerden İngilizce öğrenebileceğiniz Lingualeo uygulaması ile, eğlenceli ve uygulamanın benzersiz özellikleri sayesinde İngilizce'yi hızla ve kolayca öğrenmek mümkün. Birbirinden eğlenceli oyunlar ile İngilizce öğrenmeye hemen başlamalısınız.

Lingualeo Tanıtım Videosu

6) LingLing Learn English

Hepilabs tarafından geliştirilen LingLing İngilizce Öğren uygulamasıyla İngillizce kelime haznenizi geliştirecek, bunun yanında akıcı ve anlaşılır telaffuzlara sahip olacaksınız. İngilizce kelime öğrenmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Farklı dil paketleriyle her seviyeden kullanıcıya hitap eden LingLing İngilizce Öğren, eğlenerek bunun yanında öğretmeyi amaç edinmiş işlevsel bir yapıda ilerliyor. Küçük oyunlar ile de sıkılmayı engelleyerek sizlere daha akıcı bir öğretme sürecini sunuyor.

LingLing Learn English Tanıtım Videosu

7) İngilizce Öğrenme 6000 Kelime

Fun Easy Learn tarafından geliştirilen İngilizce Öğrenme 6000 Kelime uygulaması ile eğlenerek İngilizce kelimeler öğrenebilirsiniz. İnternet bağlantısına ihtiyaç duymayan, 140 alt konuya ayrılmış kelimeleri 7 eğlenceli oyundan birini seçerek öğrenmeye başlayabilirsiniz. Acemi, orta ve gelişmiş olarak 3 farklı zorluk seviyesi bulunan uygulamayı indirerek, hemen denemeye başlayabilirsiniz.

8) Memrise

Memrise uygulaması, İngilizce öğrenmek isteyenlerin kullanabileceği alternatif uygulamalardan birisidir. Ayrıca uygulama içerisinde İngilizce dışında Çince, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Brezilya Portekizcesi, Rusça ve Meksika İspanyolcası da yer almaktadır.

Memrise uygulamasının farkı ise bir yandan dili öğrenirken, diğer yandan da o ülkenin coğrafyası, tarihi, bilimi, pop kültürü ve diğer tüm etkenleri ile öğrenmenize imkan tanımasıdır.

9) Learn Languages: Rosetta Stone

Rosetta Stone uygulaması, verdiği pek çok dil desteği sayesinde akıllı telefon ve tabletlerinizden dil öğrenmenizin yolunu açıyor. 400TL değerinde ücretli bir uygulama olan Rosetta Stone, cihazınıza indirmeniz ile ilk olarak 6 bölümlük bir demo versiyonu ile karşınıza geliyor. Daha sonra diğer bölümler için isterseniz ödeme yaparak, kaydınızı gerçekleştirebilir ve uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz.

En sevdiğiniz ve kullandığınız İngilizce öğrenme uygulaması hangisi?

  • Orhan Guçlu
  • 18 Şubat 2016, 21:05

  Teşekkürler

  • Ahmet
  • 16 Ekim 2016, 21:06

  kendinize pratik yapmak için bir dil arkadaşı edinebilirsiniz. teşekkürler

   • Şahin Gezici
   • 16 Ekim 2016, 22:17

   Merhaba,

   Yorumunuz için biz teşekkür ederiz.

   İyi Günler

  • Sesli
  • 21 Ekim 2016, 15:19

  Gerçktende sitenizi çok beğendim verdiğiniz bu paylaşımlardan dolayi teşekkür ederim hocam elinize sağlık

   • Şahin Gezici
   • 21 Ekim 2016, 20:17

   Merhabalar,

   Yorumunuz için biz teşekkür ederiz.

   İyi Günler

  • English In Life
  • 4 Aralık 2016, 15:48

  Tabu oyununu her yaştan ve seviyeden öğrencilerin kullanması amacıyla ESL Taboo adında ücrestiz bir telefon uygulaması geliştirdik. Oyun için İngilizce'de en sık kullanılan temel kelimeleri seçtik ve normal tabu oyunundan farklı olarak, her tabu kelimeyi bir görselle destekledik. Bunun oyuncalara hedef kelimeyi anlatmada daha farklı yollar bulmasına yardımcı olduğunu gözlemledik.

  • Özgür Çalışkan
  • 14 Aralık 2016, 03:41

  İngilizce öğrenmek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı.
  Karikatür okuyarak İngilizce yeni kelimeler öğrenin.

  • Semih
  • 8 Ocak 2017, 16:59

  Teşekkürler, bence pratik yapmak açısından çok faydası olacak.

   • Şahin Gezici
   • 8 Ocak 2017, 21:05

   Merhaba,

   Değerli yorumunuz için biz teşekkür ederiz.

   İyi Günler

  • Ahmet yilmaz
  • 17 Ocak 2017, 00:01

  ingilizce öğrenme uygulamaları tavsiyeleriniz için teşekkürler.

   • Şahin Gezici
   • 17 Ocak 2017, 12:57

   Merhabalar,

   Değerli yorumunuz için biz teşekkür ederiz.

   İyi Günler

  • Erhan
  • 28 Mayıs 2017, 19:39

  Merhabalar, Yabancı dil çalışma işini artık internetten gerçekleştirmek daha mantıklı. Hem ucuz he daha az zaman harcıyorsun hem de keyifli. Selamlar.

  • Damla
  • 13 Temmuz 2017, 13:12

  Orjinal ve populer uygulamaların bulunduğu bir liste olmuş . Programlar güzel ama liste biraz daha farklı olabilirdi .

  • ustura kemal
  • 4 Ocak 2019, 01:03

  teşekkürler

   • Şahin Gezici
   • 4 Ocak 2019, 17:09

   Merhabalar,

   Yorumunuz için biz teşekkür ederiz.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yukarı Çık