Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

Mutlaka Bilmeniz Gereken 5 Instagram Özelliği


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


Instagram İpuçlarıFotoğraf ve video paylaşımı konusunda lider sosyal paylaşım plâtformu olan Instagram'a kayıt olduğunuzda, muhtemelen birçok özelliği de bilmiyorsunuzdur. Bu yüzden sizlerle, instagram ipuçları konusunda beş adet önemli gördüğümüz maddeyi paylaşmak istiyoruz. Böylelikle de, hesabınız için daha çok kontrol sağlayabilecek ve Instagram'dan daha çok yararlanabileceksiniz. Dilerseniz hemen, ilgili içeriğimize ve maddelere göz atalım. Bilmeyen kullanıcılar için de, umarız faydalı olacaktır.

AYRICA: Instagram Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme Nasıl Yapılır?

Faydalı Instagram İpuçları

Faydalı Instagram İpuçları

AYRICA: 10 Adımda Instagram Takipçi Artırmak Kesinlikle Mümkün

1.) Instagram Hesap Gizlemek: Normalde hesabınız herkes tarafından görülebilir. Ancak siz yalnızca arkadaşlarınızın, ailenizin yani takipçilerinizin hesabınızı görüntülemesini arzu edebilirsiniz. Instagram hesap gizlemek için ise, Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik > Gizli Hesap adlı seçeneği işaretlemeniz bu yönde yeterli olacaktır. Böylelikle, hesabınızı yalnızca takipçileriniz görebilecek ve diğer ziyaretçiler fotoğraflarınızı istese bile göremeyeceklerdir.

AYRICA: Instagram Hesap Büyütmek için 6 Organik Tavsiye

Instagram Hesap Gizlemek

AYRICA: Instagram Sessize Alınan Hesap Nasıl Açılır? Sessizden Nasıl Çıkarılır?

2.) Instagram Yorum Filtreleme: Hesabınız için Instagram yorum filtreleme özelliği ile, bazı kelimeleri içeren yorumları direkt engelleyebilirsiniz. Böylelikle, olası küfür veya istemediğiniz kelimeleri içeren yorumlar, profilinizdeki paylaşımlarınızda görünmeyecektir. Bunun için, Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik > Yorum Ayarlarını Düzenle bağlantısına tıklayarak yorum filtreleme yapabilirsiniz.

AYRICA: Birden Fazla Instagram Hesabı Nasıl Açılır? Çoklu Instagram Açma

Instagram Yorum Filtrelemek

AYRICA: Instagram Profilime Kaç Kişi Baktı? Profil Ziyaretlerini Görme

3.) Instagram Hesap Açılış Tarihi Öğrenmek: İlk olarak Instagram'a kayıt olduğunuz günü hatırlıyor musunuz? Belki de unutmuş olabilirsiniz. Ancak dilerseniz, Instagram hesap açılış tarihini öğrenmek de mümkün kılınmıştır. Bunu öğrenmek için ise, Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik > Hesap Verilerini Görüntüle > Katıldığın tarih başlığı altındaki bilgiyi kontrol edebilirsiniz.

AYRICA: Birbirinden Güzel Instagram Biyografi Sözleri ve Biyografi Şekilleri

Instagram Hesap Açılış Tarihi Öğrenmek

AYRICA: Instagram'da Engellendiğimi Nasıl Anlarım? İşte Yöntemi!

4.) Instagram Arama Geçmişi Silmek: Hesabınıza giriş yaptığınızda birçok işleminiz de kayıt altına alınır. Yani aramalarınız da, arama geçmişine kayıt edilir. Bu yüzden, Instagram arama geçmişi silmek mümkün kılınmış olup, dilerseniz tüm arama geçmişinizi temizleyebilirsiniz. Bu işlem için ise, Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik > Hesap Verilerini Görüntüle > Arama geçmişi (Tümünü Gör) > Arama Geçmişini Temizle bağlantısına tıklayarak, bu zamana kadar yaptığınız tüm aramaları silebilirsiniz.

Instagram Arama Geçmişi Silmek

5.) Instagram Engellenen Hesapları Görmek: Sizi rahatsız eden hesapları elbette engelleyebilirsiniz. Ancak daha sonra olası bir engel kaldırma durumu için, engellediğiniz tüm hesapları incelemek isteyebilirsiniz. Instagram engellenen hesapları görmek için ise yine aynı şekilde Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik > Hesap Verilerini Görüntüle > Engellediğin hesaplar (Tümünü Gör) bağlantısına tıklamanız yeterli olacaktır.

Instagram Engellenen Hesapları Görmek

Teknobeyin ekibi olarak bu içeriğimizde sizlerle, faydalı instagram ipuçları paylaşmaya çalıştık. Sizin de birçok insanın bilmediğini düşündüğünüz bir Instagram özelliği var ise, yorum göndererek herkes ile paylaşmayı düşünebilirsiniz.


  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yazı Etiketleri
Yukarı Çık