Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

Hamileler Nutella Yiyebilir mi? Gebelikte Nutella Yemek Zararlı mı?


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


Hamilelikte (Gebelikte) Nutella YemekHamilelikte beslenme kategorisinin bugünkü yazısı "hamilelikte (gebelikte) nutella yenir mi?" Nutella'yı çok seviyorsanız, hamilelikte (gebelikte) nutella yemek isteyebilirsiniz. Canınız çektiğinde de, acaba hamilelikte nutella zararlı mı diye düşünebilir ve hamileler nutella yiyebilir mi diye, araştırma yapmak ihtiyacı hissedebilirsiniz. Çünkü hamilelik döneminde hem kendiniz hem de bebeğiniz için beslenmenize dikkat etmelisiniz. Bu süreçte farklı gıdalar yemek isterseniz, doktorunuza danışmayı unutmayın. Biz de sizler için bu konu hakkında yazalım istedik. Hep birlikte inceleyelim.

AYRICA: Hamilelikte (Gebelikte) Omlet Yenir mi? Faydaları ve Zararları

Hamilelikte nutella yemek istiyorsanız, doktorunuza mutlaka danışın. Gebelik sürecinde beslenmeniz içerisine yeni bir şey ekleyecekseniz ya da canınız çektiğinde, her hamilelik benzersiz olduğundan doktorunuza danışmayı unutmayın.

AYRICA: Hamilelikte (Gebelikte) Muz Yenir mi? Faydaları ve Zararları

İçindekiler:

Hamileler (Gebeler) Nutella Yiyebilir mi?

Hamilelik döneminde doğacak bebeğinizi de düşünüp, yiyeceğiniz gıdalara daha çok dikkat ve özen göstermelisiniz. Bu heyecanlı süreci yaşarken, doktorunuzun talimatlarına uyarak yemeniz ya da yememeniz gereken gıdaları dikkate almalısınız.

AYRICA: Hamilelikte Kaju Fıstığı Yenir mi? Gebelikte Kajunun Faydaları!

Hamileler Nutella Yiyebilir mi? Gebelikte Nutella Yemek Zararlı mı?

AYRICA: Hamilelikte Şeftali Yenir mi? Gebelikte Şeftalinin Faydaları

Nutella ile ilgili yapılan çalışmalarda bazı endişeler ortaya çıktı. Nutella için yapılan araştırmalarda, yüksek ısı altında parçalandığında içerdiği hurma yağı nedeniyle, farelerde böbrek sorunları ve tümörlerin görülme sıklığının artmasına neden olduğu bulundu.

Üreticiler ise hurma yağını değiştirmektense, mümkün olduğu kadar riskleri ortadan kaldırdıklarını belirttiler.

Ancak tabi ki de, hiçbir şey nutella'nın kesin olarak kansere neden olduğunu belirtmez. Hamilelikte nutella yemek, yapılabilecek bir şeydir. Yani canınız nutella yemek çekerse, fazla kaçırmamak suretiyle yiyebilirsiniz.

Hamilelikte (Gebelikte) Nutella Yemek Zararlı mı?

  • Hamilelik döneminde bazı kadınlar bazı gıdalara karşı duyarlı hale gelebilir. Fındık alerjiniz yoksa, yemenizde bir sakınca olmayacaktır. Ancak alerjiniz varsa, tabii uzak durursunuz. Ya da öncesinde doktorunuza danışabilir ve test yaptırabilirsiniz.
  • Nutella, şeker oranı yüksek olduğundan dolayı fazla yenmemelidir. Bilindiği üzere şeker, herkes için zararlıdır ve hamileyken daha da dikkat edilmelidir. Çok fazla şeker tüketimi, gebelik diyabeti başlangıcına sebep olabilir. Gebelik diyabeti erken doğumlara, düşüklere ve hatta ölü doğumlara neden olabilir. Hele de diyabetikseniz, zaten tamamen kaçının. Ya da doktor kontrolünde ölçülü olarak yiyin.
  • Diğer bir yan etkisi de şekere ek olarak bol miktarda yağ içermesinden kilo alımına neden olabilir. Bol miktarda lif ve proteinle beslenmenizin yanı sıra doktorunuza danışarak, haftada biraz nutella yiyebilirsiniz.

Hamilelikte (gebelikte) nutella yenir mi? sorusu hakkında yazacaklarımız bunlar. Doktorunuza danışmayı unutmamakla beraber, beslenmenize dikkat ederek az miktarda yemenizde sakınca yoktur. Gebelikte nutella yiyenler konusunda hamilelikte nutella yemek zararlı mı ya da farklı bildikleriniz varsa, aşağıdaki yorum alanından diğer anne adayları için yazmayı unutmayın. Sağlıklı hamilelikler dileriz...

İlginizi çekebilecek yazılar:

  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.