Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

İnanılmaz Adam "Nick Vujicic"in Motivasyon Konuşması [Video]


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


Nick Vujicic kimdir? Nick Vujicic ismini duymamış olabilirsiniz. Hayatın en büyük zorluklarıyla -kolları ve bacakları olmadan- yaşayan ve yaşamaktan mutlu olduğunu ve hayatı yaşamayı sevdiğini söyleyen bir adam! Motivasyon konuşmasını aşağıdan izleyebilirsiniz, ama biraz Nick'in hayatından bahsedelim. 1982 doğumlu Sırp asıllı Nick Vujicic, ender görülen bir Tetra-amelia sendromu yüzünden kolları ve bacakları olmadan dünyaya geldi.

Kabul edersiniz ki, ağır depresyonlu bir çocukluk ve gençlik yılları geçirdi. İnsanların farklı gözlerle bakmalarından ve arkadaşları tarafından alay edildiğinden çocukken birçok kez intihar etmek istedi, ama ailesini sevdiğinden bunu gerçekleştiremedi.

Videoyu yazının sonundan izleyebilirsiniz.

Annesinin bir makale okumasını istemesiyle hayata bakışı değişen Nick, engellerini benimsedi ve birçok işini göğüsleyerek kendi yapmaya çalıştı. 17'sinde yaptığı ve hâlâ yapmakta olan konuşmalarıyla birçok kişiyi etkiledi ve hayatını değiştirdi. Daha sonra uzuvsuz hayat derneğini kurdu. 21 yaşında satış rekorları kıran kitaplarını yazdı ve konuşmalarını DVD formatında piyasaya sürdü.

"Mutluyum ve yaşamayı seviyorum!" diyen Nick, konuşmalarında umudun ve pozitif düşüncenin hayata tutunmak için önemli olduğunu ve zorluklara karşı pes etmemek gerektiğini vurguluyor. ABD'de yaptığı konuşma sırasında da hayatının aşkı Kanae Miyahara'yı buldu ve evlendi. Nick eşi için, "Hayatımda gördüğüm en güzel kadındı, nefesimi kesmişti," derken, eşi de "Kalplere dokunmak, ruhları kurtarmak, dünyada bir farklılık yaratmak isteyen bu adamdan çok etkilendim." diyor.

"Kaç kere denediğiniz değil, nasıl bitireceğiniz önemlidir." diyen Nick, mutlu ve aşk dolu evliliğinden bir çocuk sahibi ve ikincisi de geliyor.

Hayatımızda kafamıza taktığımız saçma sapan olumsuzluklarla canımızı sıkıyoruz ya da kendimizi başkalarıyla kıyaslayarak moralimizi bozuyoruz. Bunları yapmamalıyız. Başkalarını seven kendini sever derler. Bence bu tam tersi olmalı, kendinizi sevin ki başkalarını da sevebilin. Nick'in konuşmasını izledikten sonra da hayata ve aklınızda olan olumsuzluklarınıza bakışınız değişecek.

İnsanların ruhlarına dokunan ve onlara umut ışığı olan Nick Vujicic'in bir okulda öğrencilere yaptığı motivasyon konuşmasını Türkçe altyazılı olarak aşağıdan izleyebilirsiniz. İzlemeden geçmemenizi öneririz.

İyi Seyirler...

İlginizi çekebilecek yazılar


    • ercanteke
    • 16 Nisan 2017, 15:25

    Çoookkkk çok etkileyici. Bu tür konuşmaların bizim okullarımızda da rehperlik dersi niteliğinde uzmanlarca yapılması şart. özellikle ilk okul 2 3 sınıflarından başlayarak.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yukarı Çık