Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

Lizzie Velasquez: Gerçek Bir Mücadele Öyküsü


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


Dünya üzerinde yaşayan her insanın karşılaştığı ve kendisi için önemli olarak nitelendirdiği zorluklar mevcut. Ancak bazı insanların yaşadığı sarsıntılar ve hayâl kırıklıkları bir tık daha fazla. 1989 doğumlu olan Lizzie Velasquez da maalesef küçük yaşlardan beri yaşadığı "kilo alamama" durumundan ötürü birtakım zorluklar yaşadı. Ailesi ile her ne kadar kilo alma yolunda çözümler arasa da, kalıcı anlamda bir çözüm söz konusu olmadı. Yemek yemeyi oldukça sevse de, bu kalori içeren yiyecekler onun kilo almasını sağlayamadı. Ardından ise büyük zorluklar baş gösterecekti.

Birçok İnsan "Dünyanın En Çirkin Kadını" Dedi

Bir gün internet üzerinde kendisini "dünyadaki en çirkin kadın" etiketi ile görüntüledi ve bu elbette onun için yıkıcı oldu. Kendisi de bir röportaj videosunda, bu durumdan ötürü yalnızca ağladığını ve mücadele etmesi gerektiğini anladığını dile getiriyor. Tedavisi olmayan bir durum söz konusu olduğu için, Lizzie de yaşamı için ayağa kalktı ve bugün ise motivasyon konuşmaları yapıyor. Kendisi gibi zorluklarla mücadele eden insanlara umut ışığı olmayı amaçlıyor. Kesinlikle bunu başarıyor da.

Hayatına Olan İnancı Sayesinde Başardı

Kendisi, insanların yıkıcı eleştirilerini bertaraf etmeyi başardı ve yapılması gerekeni yaptı. Yaşamın doğasına olan saygısı, hayatının iplerini eline alması gerektiğini hissettirdi belki de ona. İyi ki de pes etmedi. Çünkü kendisinin yaşadıklarını ve çabasını görenlerin de, mücadele ruhunu perçinlediği mutlak bir gerçek. Bir insanın yüzündeki çizgiler hiçbir zaman, yaşamındaki duruşunu etkilememeli. Yaşıyor olacağımız birkaç tane on tane yıla güvenerek, insanları kırmak kesinlikle doğru değildir.

Lizzie Velasquez, fiziği ve güzelliği sayesinde değil, yaptıkları ile adından söz ettiren başarılı insanlardan birisi. Bu herkesin önem vermesi gereken önemli bir done. Ancak elbette kolay değil. Yapılmaya değer olan şeyler zaten zor değil midir? Kendinize inanıyorsanız, her gecenin bir sabahı olduğunu unumamalısınız. İnsanlar tarafından fiziğinizin değil, daima fikirlerinizin konuşulması temennisi ile... Tıpkı mücadele gücü ve azmi için yüzlerce kez takdir edilmesi gereken Lizzie gibi.


  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yukarı Çık