Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

Gabi Shull: Ayağı Ters Dikilen Genç Balerin


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


Hayat herkese eşit fırsatlar ile doğma imkânı tanımıyor olabilir. Ancak olumsuz olarak değerlendirilebilecek şartlarda doğmuş olan bazı güzel insanlar; bu duruma isyan etmek yerine, kendi şanslarını kendileri yaratmayı tercih ediyor. Bu durum elbette azami seviyede bir efor gerektirmektedir. Gabi Shull için, daha çok küçük yaşlarda iken kanser teşhisi konuldu. Maalesef bu yüzden de bacağının bir bölümünü kaybetti. Doktorlar tarafından, kalan bir kısım ters dikilerek ve protez ayak kullanması sağlanarak bale yapabilmesine olanak tanındı.

Bu aslında oldukça şaşırılması gereken bir durum. Çünkü hem bilim sayesinde, hem de yaşama istencinin ağır basmasının bir yansıması olarak, çözüm üretmeye yönelik zorunluluğun ortaya çıkardığı, başarılı bir sonuç söz konusu. Doktorların bu becerisine ve sevgili genç dostumuz Gabi Shull'ın da ne olursa olsun, bale sevgisinden vazgeçmemesine hayranlık duymamak elde değil.

Pes etme noktasına geldiğinizde, sizin yaşadığınız zorluklardan daha fazlasının üstesinden gelen insanları düşünün. Artık her şeyin bittiğini ve hiçbir şeyin aklınızdaki hâli gibi gerçek olamayacağını, olasılıkların dahi tükendiğini düşündüğünüzde, "başarılı olmayı başaran" örnekleri hatırlayın. Belki imkânsız gibi görünecek, belki de çok ağlamanız gerekecek. Gözyaşlarınız, uğruna çaba harcadığınız hayâllerinizin ne kadar çok gerçek olması gerektiğini ve sizin de bunu ne kadar çok hak ettiğinizi, yanaklarınıza her döküldüğünde size hatırlatacaktır. Yalnızca hissetmesini bilmelisiniz.

Bu yola neden çıktığınızı, düşünceleriniz ve aklınızda defalarca kurduğunuz hayâlleriniz gerçek olduğunda, yaşayacağınız o duygu yoğunluğunu düşünmeye devam edin. Bu sizi motive edici bir güç olacaktır. Gabi Shull'a yaşadıklarına rağmen pes etmediği ve birçok insana örnek teşkil edecek bir azme sahip olduğu için sonsuz kere teşekkür ediyoruz. Kendisi bunu fazlası ile hak ediyor.


  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yukarı Çık