Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

LG G4 İle İlgili En Yaygın 7 Problem ve Çözümleri


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


LG G4 SorunlarıTelefon sorunları için LG G4 Sorunları başlığını işliyoruz. LG G4, her ne kadar güçlü bir donanıma sahip olsa da, gerek Android işletim sisteminden gerek ise bazı donanımsal özelliklerinden dolayı kullanıcılarına sorunlar çıkarabiliyor. Biz de sizler için en çok sorulan birkaç problemi ve çözümünü derledik. Gelin, Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge sorunları başlıklarına birlikte bir göz atalım.

İçindekiler:

1-) LG G4 Dokunmatik Ekran Sorunu ve Çözümleri

Özellikle uygulamalar arası geçiş ya da klavye kullanımında oluşan donma sorunlarında anılan dokunmatik ekran sorunu, LG G4 kullanıcıları tarafından en sık karşılaşılan sorunlardan biri. İşte ekranınızın donması ve yaptığınız işlemler karşısında tepkisiz kalıp yanıt verememesi ya da tamamen kapanmasını çözmenize yardımcı olacak çözümlerimiz.

 • Ayarlar >> Genel >> Cihaz Hakkında >> Yapım Numarası’na yedi kere tıklayın. “Artık bir geliştiricisiniz.” Mesajını aldığınızda bir önceki menüye dönün ve "Geliştirici Seçenekleri" içerisinden ekran animasyonlarının tamamını kapatın.
 • Aynı anda iki uygulama kullandığınızda ya da bir uygulamadan diğerine geçiş yapacağınız zaman Görev Yöneticisinden arka planda çalışan tüm uygulamaları sonlandırın. Böylece cihazınız aynı anda birçok işlemi yaparken zorlanmayacak ve bu da cihazınızın donma sorunlarını ortadan kaldıracaktır.
 • Ana sayfanızı olabildiğince boş tutmaya çalışın. Özellikle hareketli duvar kağıtları ekranınızın donmasına sebep olabilir.
 • Ekran parlaklığınızı gerekmediği sürece %100 yapmayın, bu cihazınızın ekran kalitesinin en son renk canlılığında çalışmasını sağlar ve cihazınızı yorar.
 • Yüksek çözünürlük gerektiren rengarenk duvar kağıtları da, bir menü ya da uygulamadan ana ekrana dönüşünüzü zorlaştırır. Cihazınızda bu sorunların yaşanmasını istemiyorsanız bunlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

2-) LG G4 Bildirim Işığı Sorunu ve Çözümleri

LG G4 Bildirim Işığı Sorunu

Bazı kullanıcılar için hayati bir önem taşıyan bildirim ledleri, cihazınızın ekranı kapalıyken bile hangi uygulamadan bildirim geldiğini ya da bataryanızın hangi seviyede olduğunu, cevapsız arama ya da mesajınız olup olmadığını anlamanızı sağlar. Aslında bu açıdan bakıldığında oldukça önemli gözüken bu minik, renkli ışıklar bazen çalışma konusunda tutarsız davranabiliyor. Gelin bu sorunu nasıl çözebileceğimize bakalım.

 • Android 5.0 öncesi sürümlerde maalesef bu tarz sorunlar oldukça sık yaşanmaktaydı. Bu nedenle cihazınızın led bildirim ışıklarının istediğiniz gibi yanması için cihazınızı en son Android sürümüne yükseltmeniz gerekmektedir. Bunun için Ayarlar >> Cihaz Hakkında >> Yazılım Güncellemesi bölümüne tıklayın ve Güncelle seçeneğine basın. Eğer en son sürümde değilseniz cihazınızı bir üst sürüme güncelleyin.
 • Whatsapp gibi bazı 3.parti uygulamalar da cihazınızın led bildirim ayarlarını kontrol edebilme özelliğine sahiptir. Bunun için bu tarz uygulamaları da Play Store’dan güncelleyin ya da kaldırın ve sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin.

Eğer sorununuz hala düzelmediyse cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.

3-) LG G4 Performans Sorunu ve Çözümleri

Performans sorunları pek çok akıllı cihazda meydana gelen yegane sorunlardan bir diğeridir. Özellikle çoklu işlev özelliği bulunan cihazlarda muhakkak bu tarz sorunlar bulunur. Cihazınız her ne kadar yeni olsa da içerisindeki yüksek boyutlu ve çok fazla performans harcanması gerektiren uygulamalar telefonunuzun donmasına, kasmasına ve ısınmasına neden olabilir ayrıca yaşanan ani performans düşüşleri ve cevap vermeyen uygulamalar da cabası, işte sizin için derlediğimiz performans sorunları için çözümlerimiz.

 • Ayarlar >> Genel >> Cihaz Hakkında >> Yapım Numarası’na yedi kere tıklayın. “Artık bir geliştiricisiniz.” Mesajını aldığınızda bir önceki menüye dönün ve ekran animasyonlarının tamamını kapatın.
 • “Cihazımın belleği zaten yeterince büyük, kullanmıyorum ama bu uygulama kalsın, belki bir gün işim düşer.” diyerek cihazınızda yer kaplayan ve senede birkaç kez kullandığınız uygulamaları kaldırın. İşiniz düştüğünde bunları yeniden yükleyebilirsiniz. Böylece cihazınızda çok büyük bir yer açılacak ve telefonunuz rahatlayacaktır.
 • Neredeyse her gün kullandığınız Facebook, İnternet, Whatsapp gibi uygulamalar siz onları ne kadar kullanırsanız, cihazınızı o kadar doldurmaya devam ederler. Bu fazla uygulama geçmişi kalıntılarını düzenli olarak temizlemeniz gerekir. Bunun için, Ayarlar >> Uygulamalar >> Uygulama Yöneticisi >> Yüklenen bölümünde girerek en sık kullandığınız uygulamaların üzerine tıklayın ve veriyi sil yapın. Bu işlem uygulamalardaki hesabınızı silmez yalnızca çıkış yapar.

4-) LG G4 Şarj - Batarya Sorunu ve Çözümleri

LG G4 Şarj - Batarya Sorunu

Akıllı telefonlar sayesinde televizyon, bilgisayar, saat, takvim, müzik çalar ve daha birçok aletin yapabileceği her şeyi tek bir yerden yapabilir olduk. Bu da cihazımızı neredeyse günün her saati aksatmadan kullandığımız anlamına geliyor. Elbette bu kullanımlar da cihazınızın bataryasının ömrünü azaltırken, şarjınızın daha kısa sürede tükenmesine yol açıyor. Gelin bu sorun hakkında derlediğimiz çözümlere birlikte göz atalım.

 • Son zamanlarda oldukça sık karşılaştığımız batarya şişmeleri cihazınızın çalışma şeklini bozarken, ani şarj düşüşleri yaşamanızı, cihazınızın kendi kendini şarj ettiğini görmenizi ya da birden %1’lik şarjınızın %20’ye yükselip, %20’lik şarjınızın %1’e düştüğünü görmenizi sağlar. Üstelik çok tehlikeli olan batarya şişmeleri, cihazınızın patlamasına bile neden olabilir. Eğer batarya ya da şarj sorunu yaşıyorsanız yapmanız gereken ilk şey, bataryanızın şişip şişmediğini kontrol etmek olsun. Eğer bataryanız şiştiyse en kısa zamanda yenisi almanızı öneriyoruz.
 • Batarya sorunlarınız var ve pilinizde hiçbir şişlik yok ise yapmanız gereken şeyler oldukça basit. İlk olarak ekran parlaklığınızı düşürün, daha sonra, eğer ekranınızda çok fazla güç tüketecek çok renkli bir duvar kağıdı varsa, daha sade başka bir resim seçin.
 • Kullanmadığınız sürece Wi-Fi, Konum ve Mobil Veri servislerini kapatın. Çünkü siz farkında olmasanız da bu servisler her 5 – 10 saniyede bir cihazınızdaki uygulamaları bildirim almış ya da almamış mısınız diyerek günceller. Bu da aşırı pil tüketimine neden olur.
 • Kullanmadığınız tüm uygulamaları kaldırın.
 • Mümkün oldukça cihazınızda aynı anda birden fazla işlem yapmayın.
 • Bir uygulamadan çıktığınızda muhakkak bunu görev yöneticisinden sonlandırın.
 • Bundan sonraki süreçte bataryanızın daha uzun süre dayanmasını ve batarya şişmesinin yaşanmamasını istiyorsanız, cihazınız şarjdayken hiçbir işlem yapmayın ve telefonunuzu daima kendi şarj aleti ile şarj edin.

5-) LG G4 Isınma Sorunu ve Çözümleri

LG G4 Isınma Sorunu

Özellikle büyük işlemcili akıllı cihazların çoğunda gördüğümüz sorunlardan biri olan ısınma sorunu, LG G4 cihazında da ara ara meydana gelmekte, işte bu konuya getirdiğimiz çözümler.

 • Cihazınız şarjdayken işlem yapmayın, çünkü şarj durumunda zaten bataryanız ısınır ve birde işlemcinizi yorarsanız cihazınız aşırı ısınmadan dolayı hasar görebilir.
 • Kullanmadığınız uygulamaları Görev Yöneticisi’nden sonlandırın.
 • Mümkün olduğu kadar çoklu işlev özelliğini kullanmayın.
 • Aynı anda çift işlemler yapmaktan kaçının, özellikle oyun oynarken başka bir cihazdan müzik dinlemeyi deneyin.
 • Sadece kullandığınız süre içerisinde Wi-Fi ve Konum hizmetlerini çalıştırın.
 • Sürekli çalışan cihazlarda en düşük ihtimalle bile elektrik akımından dolayı bir ısınma görülür, telefonunuzu en az ayda bir kez 5 dakikalığına kapatın.

6-) LG G4 Wi-Fi Sorunu ve Çözümleri

Bazı kullanıcılar tarafından bildirilen sorunlara göre birkaç LG G4 cihazı Wi-Fi’a bağlanırken ya da bağlandığı cihazdan veri akışı sağlarken sorunlar yaşıyormuş. İşte çözümlerimiz.

 • Önce modeminizi ardından da cihazınızı yeniden başlatın.
 • Güç tasarrufu modunun kapalı olduğundan emin olun. Çünkü hem cihazınızın güç tasarrufu modu hem de piliniz için kullandığınız bazı uygulamalar internet bağlantınızın yavaşlamasına hatta kopmasına sebep olabilir.
 • Cihazınızın Wi-Fi ayarlarına gidin ve bağlandığınız modemi “Unut” diyerek tekrardan şifre girerek bağlanın.
 • Ayarlar >> Uygulamalar >> Uygulama yöneticisi >> Hepsi bölümüne girerek Wi-Fi uygulamasını bulun. Üzerine tıklayın ve "Veriyi Sil" butonuna ardından da "Önbelleği Temizle" seçeneğine tıklayın.
 • Eğer sorununuz hala düzelmediyse cihazınızı fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

7-) LG G4 Bluetooth Sorunu ve Çözümleri

Yüksek boyutlu her türlü dosyayı göndermede hala en çok kullanılan uygulamalardan biri olan bluetooth artık eskisi kadar kullanılmasa da yine de hayatımızın en önemli parçalarını transfer etme konusunda bir numara ancak bazı kullanıcılar LG G4 cihazında bluetooth ile ilgili bazı problemler yaşadıklarını belirtmişler. İşte çözümlerimiz.

 • Cihazınızı kapatın ve 5 dakika bekledikten sonra açın ve bağlanmayı deneyin.
 • Güç tasarrufunu kapatın ya da güç tasarrufu yapan uygulamalarınızı sonlandırın.
 • Telefonunuzun en son Android sürümü taşıdığından emin olun. Emin değilseniz cihazınızı güncelleyin.
 • Ayarlar >> Uygulama Yöneticisi >> Hepsi >> Bluetooth Paylaşımı’na tıklayın. “Durdurmaya Zorla” seçeneğine dokunun ve ardından “Veriyi Sil” deyin. Cihazınızı yeniden başlatın.

LG G4 sorunları hakkında bunları söyleyebiliriz. Umarız cihazınızda büyük bir sorun yaşamazsınız ancak olur da önerilerimizle çözemediğiniz ya da yazımızda yer almayan bir sorunla karşılaşırsanız bize mutlaka yorum bırakın, biz de sorunlarınızı çözmeye çalışalım. Eğer tüm bu işlemlere rağmen sorununuz yine de düzelmediyse, cihazınızı en yakın teknoloji servisinde garanti kapsamında onartabilir ya da fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek yazılar


  • mUSTAFA AHMET ÇELİK
  • 12 Aralık 2015, 16:26

  andrioid sürümü 5.0.2 ama clash of clans indirmiyor sürüm uyumsuz diyor yardım pls

   • Yağmur Deniz
   • 12 Aralık 2015, 20:49

   Merhaba,

   Oyunun versiyonun da bir şey olabilir, güncellenmesini bekleyebilirsiniz.

   İyi Günler

  • samet ateş
  • 16 Aralık 2015, 10:50

  lg g4 üm var telefonu masanın üstüne koyuyorum dokunmatigi çok zorlanıyor ne yapmalıyım ?

  • deniz aktaş
  • 17 Aralık 2015, 20:30

  Merhabalar
  Daha bugün kutusundan açıp kullandığım lg g4 denen telefon ilk günden durup dururken kapanıp açılmaya başladı 10-15 defa aynı şey tekrarlandı sebebi ne olabilir ve nasıl bi çözüm uygulayabiliriz? Şimdiden teşekkürler.

   • Şahin Gezici
   • 17 Aralık 2015, 21:16

   Merhaba,

   Fabrika çıkışlı yazılımsal bir sorun olabilir. Telefonunuz daha yeni olduğu için vakit geçmeden servisinize götürerek probleminizi iletmenizi ve değişim talebinde bulunmanızı öneririz. İlk götürmede değişim kabul etmezler ise yazılımına bakacaklardır. Daha sonra tekrarlama durumunda tekrar değişim isteyebilirsiniz. Tekrarlama durumunda telefonunuz değiştirilecektir.

   İyi Günler

  • Hakkı
  • 18 Aralık 2015, 00:51

  Lg g4 ü yeni aldım ama daha ilk günden kasmaya başladı sebebi ne olabilir

   • Yağmur Deniz
   • 18 Aralık 2015, 13:02

   Merhabalar,

   Yüklediğiniz uygulamalardan kaynaklı olabilir. Fazla uygulama yoksa ve rahatsız edici bir kasma ise servisinize götürebilirsiniz.

   İyi Günler

  • ummuhan altın
  • 18 Aralık 2015, 07:56

  Meraba
  G4ü daha yeni aldım. Ama sayfalardan atıyor. Özellikle internet gerektiren
  uygulamalardan. Youtube,play stor gibi siyeleri kullanamıyorum. Bir öneriniz
  var mi

   • Yağmur Deniz
   • 18 Aralık 2015, 13:09

   Merhabalar,

   Yüklediğiniz bazı uygulamalardan kaynaklı olabilir ya da telefonunuza virüs bulaşmış olabilir. Öncelikle "Ayarlar >> Uygulamalar >> Uygulama Yöneticisi >> Yüklenen" bölümünde girerek en sık kullandığınız uygulamaların üzerine tıklayın ve "Veriyi Sil" yapın. Sorunlu uygulamalar için deneyebilirsiniz. Bu işlem işe yaramaz ise cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz.

   İyi Günler

   • ummuhan altın
   • 18 Aralık 2015, 13:59

   Teşekkür ederim.
   Ama bir sorum daha olucak. Kendi kendine açılıp kapanmasını önleyebilir mi peki? Telefon Kendini kapatmaya başladı

   • Yağmur Deniz
   • 18 Aralık 2015, 17:36

   Merhaba,

   Deneyebilirsiniz, sorununuz düzelmez ise servisinize götürmenizi öneririz.

   İyi Günler

  • atylla
  • 19 Aralık 2015, 13:41

  kaç saat şarj etmek lazım? alalı 20 gün oldu. 7-8 saat şarjda tutuyorum. şarjı %5'e kadar düşürecek şekilde kullanıyorum ve açıkken şarja takıp kapatıyorum, ki şarj dolunca kendi kendine açılmasın (ilk şarjda kapalı takmıştım dolunca kendi açılmıştı, ben de artık açıkken takıp kapatıyorum).
  sorum şu: şarjı doğru mu yapıyorum ve hep böyle mi yapmalıyım?

  bir de şunu sorayım: çok aktif kullanmadığım halde (işteyken kullanamıyorum zaten), ram'in %70i dolu. bu normal mi?

   • Yağmur Deniz
   • 20 Aralık 2015, 18:37

   Merhaba,

   Şarjınız %5'in altına düştüğü zaman %100 oluncaya kadar şarja takabilirsiniz. Ayrıca RAM değeriniz Android işletim sistemi olduğu için yüksek gözükebilir. Cihazınızda fazla uygulamalar varsa arkaplanda çalışan uygulama sayınızda artmış olabilir. Bunlar için “Ayarlar >> Uygulamalar >> Uygulama Yöneticisi >> Yüklenen” bölümüne girerek en sık kullandığınız uygulamaların üzerine tıklayın ve “Veriyi Sil” yapın. Ayrıca aynı kısımda "Çalışan" kısmında da arkaplanda sürekli çalışan uygulamalar görünmektedir. Burada indirip sık kullanmadığınız uygulamaları durdurabilirsiniz.

   Ayrıca Mobil Veri ya da Wi-Fi kapalıyken cihazınızı şarj etmeniz yeterli olacaktır, cihazınızı kapatmanıza gerek yok ancak uygulamalarınızı iyi analiz etmelisiniz.

   İyi Günler

  • Leyla özdemir
  • 19 Aralık 2015, 22:55

  Merhaba lg g4 alali iki hafta oldu ekranı açmak için iki defa dokunmama rağmen ekran açılmıyor ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim

   • Yağmur Deniz
   • 20 Aralık 2015, 18:37

   Merhaba,

   Ayarlar bölümünde çift dokunmayla ekranı uyandır özelliğini aktif etmeniz gerekmektedir.

   İyi Günler

  • sarp06
  • 20 Aralık 2015, 20:57

  Merhaba
  Ben G4 ümü ilk actigim andan itibaren yazilim guncellemesi yapmsya çalışıyor ama hep hata veriyor. Cihazı kapatıp açıyor ve "yazılım guncellenemedi" uyarısı veriyor. Belki 10 kez denedim hep aynı şey oluyor.
  Fabrika ayarlarına döndüm yine aynı sorunu yaşıyorum.

   • Yağmur Deniz
   • 21 Aralık 2015, 14:47

   Merhabalar,

   Yazılım güncelleştirme ayarlarını, Ayarlar bölümünden kapatmanız sorununuzu çözebilir.

   İyi Günler

  • Faksu
  • 23 Aralık 2015, 00:57

  Merhaba,

  Bir buçuk ay önce Lg G4 aldım benim size bir kaç sorum olacak.
  1. Telefonunun ekran dönmesi çalışmıyor. Ne yaptıysam aktifleştiremedim.
  2. Telefon görüşmelerim sırasında kendiliğinden görüşmeyi sonlandırıyor. Bu konuda ne gibi bir yol izleyebilirim.
  3. Ve son olarak telefon mobil veri kullanımında uygulamalardan bildirim gelmiyor fakat wifi ye bağlanınca bütün bildirimler geliyor. Bildirim alabilmek icin ya wifi olması lazım yada uygulamaya girmek gerekiyor.

  Bu konular hakkında yardımcı olursanız sevinirim. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

   • Yağmur Deniz
   • 23 Aralık 2015, 12:56

   Merhabalar,

   Sorunlarınız yazılım açığından kaynaklanıyor olabilir. Cihazınızı eğer mevcutsa bir üst sürüme güncellemeyi deneyin. Eğer sürümünüz güncel değilse de tüm sorunlarınızın giderilmesi için cihazınızı servise verebilirsiniz.

   İyi Günler

   • Akko
   • 3 Ocak 2016, 02:02

   Merhaba ekran döndürme açık ama ekranı döndüremiyorsanız sensör ayarlarına girip oradan sensörü ayarla demeniz gerekir ama telefonu mutlaka düz bir zemine bırakın

   2. Sorun eğer sürekli oluyorsa ve herseferinde görüşme sonlanıyorsa muhtemelen dış ışığı algılayan sensör de problem vardır ekran kapanmadığı için suratınıza algılar

   3. sorun içinde şunu söylemek isterim güç tasarrufu işaretli olduğunda telefonu belirli bir süre kullanmazsanız mobil veriyi kapatıyor telefonu tekrar kullanmaya başladığınızda bile öylece takılı kalıyor aynı sorun bendede var o yüzden güç tasarrufu hep kapalıdır benim cihazımda

   Ben ayrıca lg nin arayüzünde olan sorunlardan çok sıkıldım htc kullanıcısıydım lg ye geçtim allah için lg nin kamerası süper ama geri kalanı 5 para etmez htc yi mumla arıyorum pişmanım açıkçası.

  • ceyhun yilmaz
  • 24 Aralık 2015, 00:22

  Lg g4 telefonumda cift ekrana watsapp uygulamasini atamiyorum int. Cok baktim golgle menuye attim yine cift ekranda goremiyorum ve bn srekli kullniyorum bunun icin bana yardimci olurmusunuz cift ekrana atabilmm icin

   • Yağmur Deniz
   • 24 Aralık 2015, 11:22

   Merhabalar

   Maalesef eğer Whatsapp'a ait tek bir widget mevcut ise bunu çift ekrana alamıyorsunuz. Ancak eğer Whatsapp'a ait 2 ya da 3 widget mevcut ise bu widgetlerden birini bir sayfaya diğerini başka bir sayfaya ekleyebilirsiniz. Genellikle Whatsapp, Android için 3 farklı widget barındırır. Bunun 1.si Whatsapp logosu, 2.si Whatsapp menüsü widgeti, 3.sü de Whatsapp için fotoğraf çekme widgeti. Eğer mevcutsa 1. ve 2.ye widget menüsünden ulaşabilirsiniz.

   İyi Günler

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yukarı Çık