Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

Göz Renginiz Kişiliğinizi Yansıtıyor!


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


Gözlerin ruha açılan kapılar olduğunu biliyoruz, peki ya kişilik? Sizce göz renginiz kişiliğinizi yansıtıyor olabilir mi? Hangi göz rengi, hangi kişilik özelliklerine sahip merak ediyorsanız yazımız tam size göre. Edinburgh ve İsveç üniversitesi akademisyenleri tarafından yapılan bir araştırmaya göre göz renklerimiz kişiliğimizi yansıtıyor. Her göz rengi kendi içerisinde pek çok farklı kişilik özelliğine sahip. Gelin siz de göz renginizin yansıttığı kişilik özelliklerinizi okuyun ve size en çok hangi özelliklerin uyduğunu bize yazın.

Eğer Mavi gözlüyseniz;


Birçok kişi bunu fark etmese de büyük bir içsel ve fiziksel güce sahipsiniz. Üstelik yeni tanıştığınız insanlar birden içinizdeki sizi göremeyeceği için sizi tanıyana kadar hakkınızda olumsuz bir izlenime kapılabilirler. Ancak dediğim gibi sadece sizi tanıyana kadar. Ayrıca insanlar sizi çekingen, zayıf ya da güvenilmez olarak görüp yanınıza fazla yaklaşmayabilirler.

2006 yılında Alman Bilim adamları tarafından yapılan araştırmalara göre, mavi gözlü çocuklar diğer çocuklara oranla etraflarındaki yenilikleri görme ve algılama konusunda birkaç adım daha öndelermiş. Özellikle mavi gözlü insanlar daha hırslı ve gerektiğinde birazcık kendini beğenmiş gibi davranabilirler.

Ayrıca yine çok büyük testlerle kanıtlanmış bir diğer kanı ise, mavi gözlü kadınlardan, daha açık renkteki mavi gözlü bayanlar doğum ağrılarını koyu renkli mavi gözlü bayanlara oranla daha fazla kaldırabiliyor. Üstelik yine açık mavi gözlü bayanlar, koyu mavilere oranla stresle de daha çok baş edebiliyorlar.

Kısacası eğer mavi gözleriniz varsa meraklı biri olabilirsiniz,  hatta herkesten uzak müthiş bir doğa tutkunu.

Eğer Gri gözlüyseniz;


Gri göz rengi oldukça nadirdir. Aslında göz için sadece mavi rengin değişimi ile ortaya çıkan bir renktir. Diğer bir deyişle mavi rengin üzerinde bir gölge vardır ve bu da gözlerinizin gri rengine dönmesine sebep olur.

Eğer gri gözleriniz varsa vücudunuzda iki farklı karakteri taşıyorsunuz demektir. Bu aynı madalyonun iki yüzü gibidir. Bir saat içerisinde birbirinden bağımsız çok farklı şeyler yapabilirsiniz. Bu da o an hangi kişiliğinizin daha çok yüze vurduğuyla alakalıdır. Bu durum kulağa oldukça hoş gelse de her zaman olumlu sonuçlar doğurmayabilir.

Bazen duygularınızı kontrol ederken sorunlar yaşayabilirsiniz.  Ayrıca açık gri gözlere sahipseniz de gereğinden biraz daha fazla çalışıyor olabilirsiniz. Bu aralar kendinize bol bol mola verdirin.

Eğer Ela gözlüyseniz;


Eğer siz de ela gözlere sahipseniz bilmenizi isterim ki, aslında yeşil olan gözleriniz kahverengine dönmeye çalışmış ama bunu maalesef başaramamıştır. Ela göz oldukça nadir bulunduğu içi ise halk arasında oldukça beğeni almıştır. Ela gözlü insanlar bağımsızlıklarına düşkün, özgüvenli ve hatta anı yaşayan kişilerdir. Yine ela gözlü kişiler diğer insanlara biraz gizemli gelebilirler.

Ayrıca bazı doktorların araştırmalarına göre ela rengi mide ya da karaciğerdeki bazı sorunlardan dolayı ortaya çıkmış olabilir. Bu nedenle bu kişilerin midelerine dikkat etmeleri gerekebilir.

Eğer Kahverengi gözlüyseniz


Gözleriniz kahverengi ya da siyaha yakın bir renk olabilir, bu renk koyulaşması vücudunuzdaki  melanin oranına bağlı olarak artabilir.

Bu renkte göz sahibi olan insanlar daha iddialı ve hoş olma eğilimindedirler, üstelik insanlar onlara saygıyla bakarlar. Ayrıca sabahları birazcık huysuz olabilirler, bu da renk koyuluğuna oranla artabilir.

Yapılan araştırmalara göre koyu kahve ve açık kahverengi göz sahibi olan kişilerin uyku saatlerinin arasında en az 2 saat fark olduğu belirtildi.

Kısacası eğer kahverengi gözlüyseniz insanlar size saygı duyabilirler ve siz de daha çok uyumaya saygı duyabilirsiniz.

Eğer Yeşil gözlüyseniz;


Sizi tebrik ederiz. Birçok kişi tarafından çekici ve gizemli görülen bir renge sahipsiniz. Büyük bir şirket tarafından yapılan ankete göre yeşil renk gözün insanlara çağrıştırdığı ilk kelime “sexy” oldu. Yine melanin ile ortaya çıkan bu hoş renk en az mavi renk kadar dikkat çekici.

Orijinal, yaratıcı, stres altında bile iyi işler çıkarabilecek şekilde tanımlanan yeşil gözlü kişiler aynı zamanda kendi gizemli ve sessiz hayatlarında oldukça mutlu olmayı başarabiliyorlar.

İlginizi çekebilecek yazılar


    • asansörlü taşımacılık mersin
    • 6 Temmuz 2015, 11:41

    hiç yansıtmamış benim rengim

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yukarı Çık