Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

Enpara Para Transferi Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


EnparaYeni Enpara kullanıcıları için bilgilendirme yazılarımıza devam ediyoruz. Bu yazımızda da 'Enpara para transferi nasıl yapılır?' işlemini açıklayacağız. Oldukça basit olan işlemler ile Enpara para gönderme işlemini hızlıca yapabilirsiniz. Bu işlemleri de Enpara internet sitesi ve mobilde cep şubesi üzerinden nasıl yapılacağını ayrı ayrı anlatacağız.

Enpara Para Transferi Nasıl Yapılır? - İnternet Şubesi

 • Öncelikle Enpara internet şubesi üzerinden hesabınıza giriş yapınız.
 • Ardından üstteki sekmelerden "Transfer/Ödeme" sekmesi üzerine gelin.

AYRICA: Enpara İban Numarası Öğrenme - İban No Nasıl Öğrenilir?

AYRICA: Enpara Hesap Numarası Öğrenme - Hesap Numarası Nerede?

Enpara Para Gönderme Nasıl Yapılır? - İnternet Şubesi

AYRICA: Enpara Encard İnternet Alışveriş Limiti Arttırma Nasıl Yapılır?

 • Açılan alt sekmelerden 'En hesaplarım arasında' ile kendi diğer hesaplarınız arasında aktarım yapabilirsiniz. 'Başka hesaplara' sekmesi ile istediğiniz kişiye kolay ve hızlı para transferi yapabilirsiniz. 'Karttan nakit avans' sekmesi ile de kredi kartınız varsa, ondan vadesiz hesabınıza nakit avans alabilirsiniz.
 • Bu yazımızda başkasına para transferi yapacağımız için 'Başka hesaplara' sekmesine tıklayın.

AYRICA: Enpara Günlük ATM Para Çekme Limiti Değiştirme

Enpara Para Transferi Nasıl Yapılır? - İnternet Şubesi

AYRICA: Enpara Günlük Alışveriş Limiti Değiştirme Nasıl Yapılır?

 • Başka hesaplara transfer ekranında ilgili tüm alanları doldurunuz. Doldurma işlemi bittikten sonra sağ altta yer alan 'Gönder' butonuna tıklayın ve onaylayın.

Para göndereceğiniz hesabı daha sonra tekrar kullanacaksanız, 'Başka hesaplara transfer' ekranında doldurma alanlarının sol altında yer alan 'En Hızlı işlemlerime ekle' seçeneğine tıklayın ve isim verin. Bunu yaptığınız takdirde ekranda 'En Hızlı işlemlerimden getir' kısmında kayıtlı hesaplarınız görülecektir.

AYRICA: Enpara İnternet Şubesi Yurt Dışı Kullanımı Açma Kapama

Enpara Para Transferi Nasıl Yapılır? - Mobil Cep Şubesi

 • Öncelikle Enpara mobil uygulamasında hesabınıza giriş yapınız.
Enpara Para Transferi Nasıl Yapılır? - Mobil Cep Şubesi

AYRICA: Enpara Yeni Hesap Açma Kapatma (Vadesiz-Vadeli-Birikim-Altın)

 • Ardından ekranı soldan sağa kaydırarak ya da sol üstte yer alan üç çizgi butonuna tıklayarak seçenekler penceresini açın.
 • Açılan yan ekranda 'Transferler' sekmesine tıklayın.

AYRICA: Enpara Encard (Banka Kartı) Şifresi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Enpara Para Transferi Nasıl Yapılır? - Cep Şubesi
 • Para transferi ekranında parayı göndereceğiniz hesabınızı seçiniz. Kredi kartınızı seçerseniz, nakit avans olarak kendi hesabınıza gönderim yapabilirsiniz.
 • Başkasına göndereceğimiz için Vadesiz TL hesabınızı seçiniz.
Enpara Para Transferi Nasıl Yapılır? - Mobil Şube
 • Açılan ekranda 'Başka bir alıcı' kısmına tıklayın. 'En Hızlı işlemlerimden getir' kısmında gönderdiğimiz kişiyi tekrar kullanacaksak gönderim alanında kaydettiğimiz zaman orada görülecektir.
Enpara Para Gönderme Nasıl Yapılır? - Mobil Cep Şubesi
 • Sonraki para transferi ekranında ise 'IBAN numarasına' tıklayın. Yeni gelen 'Kolay Adres bilgisine' tıklarsanız da alıcının telefonu, TC kimlik numarası, e-postası ya da farklı bilgilerini kullanarak gönderim yapabilirsiniz.
Enpara Para Gönderme Nasıl Yapılır? - Mobil Uygulamadan
 • Ardından alıcının IBAN numarasını, adı soyadını, göndermek istediğiniz tutarı, transfer tipini ve isterseniz açıklamasını girerek 'Gönder' butonuna basınız.
 • Gönder butonuna basmadan önce daha sonra bu hesaba tekrar para transferi yapacaksanız, doldurma alanlarının altındaki 'En Hızlı işlemlerime ekle' alanını işaretleyin ve isim girin. Ondan sonra gönderim gerçekleştirin. Böyle yapıldığında sonraki gönderimde tekrar IBAN girmek zorunda kalınmayacaktır.
Enpara Para Transferi Nasıl Yapılır? - Mobil Uygulamadan
 • 'Gönder' butonuna tıkladıktan sonra yapılan işlemler hakkında bilgi ekranı çıkacaktır. 'Onayla' butonuna basarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca belirtecek olursak, Enpara para transferi ücreti yoktur. Yeni çıkan FAST sistemi ile de 7/24 1000 TL'ye kadar istediğiniz bankaya anında para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Yani Enpara para transferi süresi de bu sayede hızlıdır.

Enpara para transferi nasıl yapılır? işlemi bu kadar basit. Enpara başkasına para gönderme işlemlerini internet şubesi ya da cep şubesi üzerinden anlattığımız şekilde yapabilirsiniz. Bu konuda sormak istediğiniz sorular varsa, aşağıdaki yorum alanından bizlere yazabilirsiniz.


 1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yazı Etiketleri
Yukarı Çık