Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

Veri Yedeklemenin 3 Madde ile Önemi


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


Veri Yedeklemenin ÖnemiGünümüzde birçok insanın internet sitesi veya bir blog sitesi mevcut. Dolayısı ile ne olursa olsun bilgisayarınızdaki veya projelerinizdeki verilerinizi yedeklemeniz büyük önem arz etmektedir. Peki, veri yedeklemenin önemi nedir? Bu konu, üzerinde düşünülmesi gereken bir konu olup, bizler de içeriğimizde bu konuya odaklanmaya çalışacağız. Daha sonra pişman olmamak adına ve keşke dememek için ne olursa olsun, veri yedeklemeye özen göstermelisiniz.

AYRICA: Blog Yazarak Para Kazanılır mı? Evet, Kazanılır!

Veri Yedeklemenin 3 Madde ile Önemi

Veri Yedeklemenin Önemi Nedir?

AYRICA: Hangi Blog Servisi? WordPress mi? Blogger mı? Tumblr mı?

1) Yanlışlıkla verilerinizi silebilirsiniz. Hepimiz insanız. Ancak bu gibi durumlarda veri yedeklemek çok önem arz ediyor olup, dolayısı ile yanlışlıkla verilerinizi sildiğiniz takdirde, geri döndürmek için, verilerinizi kurtarmak için yedeklerinizi kullanabilirsiniz. Eğer veri yedeklemezseniz, böyle bir şansınız olmayacaktır. Ancak verilerinizi düzenli olarak yedeklerseniz, en azından bu yönde kafanız ağrımayacaktır.

AYRICA: Başarılı Blog Yazarı Olmanın Sırları!

2) Bazen saldırganlar tarafından verileriniz ele geçirilebilir. Bu gibi durumlarda mevcut verilerinizin, sağlıklı olan hâlini, kurtarmak için yedeklerinizi kullanabilirsiniz. Eğer yedekleme yapmazsanız, ortada kalabilirsiniz. Ancak yedekleme yapmanız durumunda, en azından verilerinizi birkaç gün gecikmeli de olsa geri yükleyebilmektesiniz.

AYRICA: Blog Yazarken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

3) İnternet siteniz var mı? Var ise, şu şekilde bir bilgi verelim. Hackerlar artık durduk yere de olsa saldırı yapabiliyor. Bu saldırıların hepsi DDoS değil, veri kaybına neden olabilecek hack girişimlerini de kapsıyor. Dolayısı ile bu gibi durumlar için korkmamak adına, emeklerinize değer veriyorsanız, örnek olarak her hafta yedekleme yapmanızı tavsiye edebiliriz.

AYRICA: Blog Konusu Ne Olabilir? Örnekler ve Öneriler


Sonuç olarak, veri yedeklemek kesinlikle üzerine düşünülmesi gereken bir olgudur. Veri yedeklemenin önemi mutlaka bilinmelidir ve ben ne olursa olsun, sorun yaşamam denmemelidir. Yani tüm olasılıkları düşünerek hareket edin, bilgisayarınızdaki yedeklerinizi ve sitenize ait yedeklerinizi daima birkaç lokasyonda bulundurun. Yani sadece bilgisayar üzerine değil, birkaç flash-bellek üzerine de yazdırmayı unutmayın.

İlginizi çekebilecek yazılar:


  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yazı Etiketleri
Yukarı Çık