Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

Üzerinize Kayıtlı Olan Telefon Hatlarını Sorgulayın!


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


Maalesef öyle bir döneme geldik ki, kimlik avı dolandırıcılıklarından tutun da telefonla sizi arayıp polis olduğunu söyleyenlerden, banka hesabınızdan işlem yapılmış şuraya tıklayın diyerek insanların kandırılmasına kadar birçok dolandırıcılık türü mevcut. Özellikle teknolojinin gelişmesi ile de bu dolandırıcılık yolları gittikçe artıyor. Bunlardan bir diğeri de sizin adınıza haberiniz olmadan, kimlik bilgilerinizi kullanarak hat açtırma. Dolandırıcılar, sizin adınıza hat açtırarak bu hat üzerinden çeşitli alışverişler yapabiliyor. Özellikle Turkcell, Vodafone, Avea gibi hat sağlayıcılarının yaptığı tarifeye ek telefon alımları bu dolandırıcılık türünün en büyük kaynağı.

AYRICA: Akıllı Telefonunuz Kaçak mı Kayıtlı mı? Hemen Öğrenin!

AYRICA: e-Devlet T.C. Kimlik Kısıtlaması Nasıl Yapılır? Adınıza Şirket Kurulamasın!

Dolandırıcı sizin adınıza hat çıkararak bir de bunun üzerinden son model akıllı telefonları alıyor ve bir gün, bir bakıyorsunuz ki yüklü bir miktardaki fatura kapınıza gelmiş. Üstelik eğer kanıtlayamazsanız da bu faturayı maalesef ki ödemek durumunda kalıyorsunuz. İşte e-Devlet sistemi üzerinden verilmeye başlanan bir hizmet bu sorunu çözmenizi sağlıyor.

AYRICA: e-Devlet Üzerinden GSS Prim Borcu Ödeme Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinde Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu’nun vermiş olduğu Mobil Hat Sorgulama sistemi ile tüm hat sağlayıcı firmalarda eğer varsa adınıza olan tüm hatlarınız listeleniyor. Böylelikle eğer adınıza açılmış ancak haberinizin olmadığı bir hattı hemen görerek kapattırma işlemini sağlayabiliyorsunuz. Aşağıdaki linke tıklayarak e-Devlet şifrenizle giriş yapıp, adınıza açılmış hatları görüntüleyebilirsiniz.

Adres: e-Devlet Mobil Hat Sorgulama


  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yukarı Çık