Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

Akıllı Telefonunuz Kaçak mı Kayıtlı mı? Hemen Öğrenin!


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


Bildiğiniz gibi yürürlükte olan bir sistem ile alınan mobil cihazların ülkemiz içerisinde çalışabilmesi için IMEI numarası kayıtlı olmalıdır ve olmaz ise cihazlar en geç 30 gün içerisinde kapanmaktadır. Bu yüzden yeni bir mobil cihaz aldığınızda özellikle yurt dışından aldıysanız mutlaka IMEI kaydının olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Peki, IMEI numarası nasıl sorgulanır? IMEI Numarası sorgulama için ilk olarak cihazınızın IMEI numarasını bilmeniz gerekmektedir.

AYRICA: e-Devlet T.C. Kimlik Kısıtlaması Nasıl Yapılır? Adınıza Şirket Kurulamasın!

IMEI numarasını öğrenmek için cihazınız üzerinden Ayarlar >> Hakkında kısmına girerek öğrenebileceğiniz gibi en kolayı, numara çevirme ekranından *#06# tuşlayarak arama yapmaktır. Bu şekilde IMEI numaranız karşınıza gelecektir. Bundan sonra buraya tıklayarak resmi olarak IMEI sorgulama işlemini kısa sürede yapabilirsiniz.

AYRICA: e-Devlet ile Üzerinize Kayıtlı Olan Telefon Hatlarını Sorgulayın!

AYRICA: e-Devlet Üzerinden GSS Prim Borcu Ödeme Nasıl Yapılır?

Bu sayede IMEI numarasını sorgulayarak, cihazınızın kaçak olup olmadığını hemen anlayabiliyorsunuz. Böylece gerekli işlemleri hemen yapabilirsiniz. Kayıtlı değil ve aldığınız ürün ikinci el ise aldığınız yere başvurmanız gerekiyor. Eğer cihazınız sıfır ve IMEI numaranız kayıtlı değildir uyarısı alıyorsanız biraz bekleyebilirsiniz, çünkü yurt dışından yeni geldiyse ve satın aldıysanız henüz kayıt yapılmamış olabilir. Yine de satın aldığınız firma ile iletişime geçmeniz içinizin rahat olmasını sağlayabilir. Güvenilir firmalardan yapacağınız alışverişleriniz de ise bu işleme gerek kalmamaktadır.


  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yukarı Çık