Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

Samsung Galaxy Note 3 ile İlgili En Yaygın 8 Problem ve Çözümleri


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


Galaxy Note 3 SorunlarıTelefon sorunları için Galaxy Note 3 Sorunları başlığını işliyoruz. Samsung’un en iyi serilerinden biri olan Note’un yine, belki de en çok kullanılan akıllı cihazlarından biri olan Galaxy Note 3, her ne kadar oldukça başarılı ve en çok tercih edilen cihazlardan biri olsa da maalesef ki her akıllı cihazda olduğu gibi sorunlar yaşayabiliyor. Bu sorunlar hem kullanım kalitenizi düşürürken hem de kişisel verilerinizin zarar görmesine neden olabilir. Biz de sizler için en çok sorulan birkaç problemi ve çözümünü derledik. Gelin, Samsung Galaxy Note 3 sorunları başlıklarına birlikte bir göz atalım.

İçindekiler:

Galaxy Note 3 Aşırı Isınma Sorunu

1. Galaxy Note 3 Şarj Sorunu ve Çözümü

Galaxy Note 3 Şarj Sorunu - Şarj Olmuyor

Galaxy Note 3 kullanıcılarından edindiğimiz bilgiye göre, cihaz çok yavaş şarj oluyor ya da hiç şarj olmuyormuş. İşte bu sorun hakkında sizin için derlediğimiz çözümler.

 • İlk olarak cihazınızın şarj aleti ya da kablosunda sorun olup olmadığını kontrol etmek için, bu şarj aletini başka bir cihazda deneyin ve şarj olma hızını ya da şarj olup olmadığını kontrol edin. Eğer şarj aletinizde sorun varsa ilk olarak bu aleti yenileyin.
 • Eğer bataryanız şiştiyse de böyle bir sorunla karşılaşmanız oldukça normaldir, üstelik batarya şişmeleri patlama ya da yanma gibi sorunlar oluşturabileceğinden dolayı da oldukça tehlikelidir. Bataryanızı kontrol edin ve eğer bir şişkinlik görürseniz cihazınızın bataryasını yenileyin ya da cihazınızı bir servise verin.
 • Bazı uygulamalar ya da işletim sisteminden kaynaklı sorunlar bile, cihazınızın şarj olmasını engelleyebilir. Özellikle güç tüketimi yüksek olan uygulamalara sahipseniz, cihazınız şarj olurken bile aynı hızda şarjı tükenebilir. Bu sorunun önüne geçmek için ise "Ayarlar >> Güç Tasarrufu" bölümüne girerek bu modu etkinleştirin, ardından pilinizi en çok kullanan uygulamalara göz gezdirin. Eğer bu ekran gibi bir uygulamaysa parlaklığınızı olabildiğince düşürün ve düşük çözünürlüklü duvar kağıtları kullanmayı deneyin.

2. Galaxy Note 3 Galeri Sorunu ve Çözümü

Galaxy Note 3 Galeri Sorunu

Galaxy Note 3 kullanıcılarından edindiğimiz bilgiye göre, birçok Note 3 cihazında Galeri uygulamasındaki fotoğraf ve videolar gözükmüyormuş. Bu sorun iki şekilde cihazda gerçekleşebilir. Ya Galaxy Note 3 galerisine girdiğinizde bütün fotoğraflarınız kaybolmuş olur ya da galerinizi hiç açamazsınız. İşte bu sorun için hazırladığımız çözümler.

 • Sorun genellikle işletim sistemindeki açık ya da uygulamadaki anlık sorunlardan kaynaklanıyor olabilir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için, özellikle resimlerinizi Dosyalarım klasörüne girerek, cihaz hafızanızdan, microSD kartınıza taşıdıktan sonra, "Ayarlar >> Uygulamalar >> Uygulama Yöneticisi >> Hepsi" bölümüne girerek Galeri uygulamasını bulun ve ardından üzerine tıklayarak "Veriyi Sil" seçeneğini işaretleyin. "Durdurmaya Zorla" butonuna basıp cihazınızı yeniden başlatın, sorununuz büyük ihtimalle ortadan kalkmış olacaktır.
 • Eğer sorununuz ortadan kalkmadıysa, sorun SD kartınızda olabilir, bunun için ödünç bir SD kart bulup deneyebilirsiniz. Eğer galeriniz başka bir SD kartla çalışıyorsa ya kartınızı biçimlendirmenizi ya da yeni bir kart almanızı öneririz.

3. Galaxy Note 3 Arama Sorunu ve Çözümü

Galaxy Note 3 Arama Sorunu

Galaxy Note 3 kullanıcılarından edindiğimiz bilgiye göre, özellikle arama tuşuna bastıktan birkaç saniye sonra aramalarda yönlendirilme sorunu yaşanıyor ve arama sonlandırılıyormuş. İşte bu sorun için derlediğimiz çözüm önerilerimiz.

 • Bu sorun özellikle bazı üçüncü parti uygulamaların engellemelerinden ya da verdiğiniz izinler doğrultusunda cihazınızın arama uygulamasına istediği komutları yaptırıyor oluşundan kaynaklanmış olabilir. Bunun için cihazınızı Güvenli Mod'da başlatarak sorunun cihazınızdan mı yoksa uygulamalarınızdan mı kaynaklandığını öğrenebilirsiniz. İlk olarak cihazınızı Güvenli Mod'da başlatabilmeniz için cihazınızı kapatmanız ve ardından Güç ve Ses Kısma Tuşlarına aynı anda basılı tutmanız gerekmektedir. Cihazınızı bu şekilde açtığınızda Güvenli Mod'da başlayacaktır. Cihazınız bu modda iken arama yapmayı deneyin, eğer aramanızı gerçekleştirebiliyorsanız, sorununuz kullandığınız uygulamalardan kaynaklanmaktadır. Cihazınızı normal bir şekilde yeniden başlatın ve güvenmediğiniz uygulamaları silin.
 • Eğer cihazınız, Güvenli Mod'dayken de aramaları gerçekleştiremiyorsa, o zaman sorun cihazınızda ya da hattınızda olabilir. Cihazınızdaki sorunları düzeltebilmek için, Kişilerinizi SIM kartınıza taşıdıktan sonra "Ayarlar >> Uygulamalar >> Uygulama Yöneticisi >> Hepsi" sekmesine geçerek "Arayıcı" uygulamasını seçin ve "Veriyi Sil" dedikten sonra cihazınızı yeniden başlatıp arama yapmayı deneyin.
 • Eğer sorununuz hala düzelmediyse, hat sağlayıcınızın müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

4. Galaxy Note 3 Batarya Sorunu ve Çözümü

Galaxy Note 3 Batarya Sorunu

Galaxy Note 3 kullanıcılarından edindiğimiz bilgiye göre, bazı cihazlarda batarya ömrü çok kısa bir sürede tükeniyor ve böylelikle de Note 3’ün şarjı çok hızlı bir şekilde tükeniyormuş. İşte sizin için çözümlerimiz.

 • Aşırı hızlı güç tüketimi genellikle kullanılan uygulamalardan kaynaklansa da bazı durumlarda batarya şişmelerinden dolayı da şarj tüketimi hızlanabilir ve batarya ömrü azalabilir, ilk olarak bataryanızın şişip şişmediğini kontrol edin ve batarya şişmesi gözlemlerseniz cihazınızı bir yetkili servise gösterin.
 • İlk olarak bataryanızın ömrünü azaltan uygulamayı bulmanız gerekmekte bunun için "Ayarlar >> Genel >> Pil (Güç Tasarrufu)" bölümünü açarak hangi uygulamanın bataryanızı daha çok kullandığını ölçün ve bu uygulamaları daha dikkatli bir şekilde kullanmayı deneyin. Eğer en çok güç tüketen uygulama ekranınız ise parlaklığınızı düşürün ve daha düşük çözünürlükte duvar kağıtları kullanmayı deneyin.
 • Kullanmadığınız sürece Wi-Fi, Konum ve Mobil verilerini kapalı tutun.
 • Uygulamaları kullanmanız bittiğinde Görev Yöneticisi bölümünden uygulamalarınızı sonlandırın.

5. Galaxy Note 3 Beklenmedik Kapanma Sorunu ve Çözümü

Galaxy Note 3 Kapanma Sorunu - Durduk Yere Kapanıyor

Kullanıcılardan edindiğimiz bilgiye göre, Galaxy Note 3 durduk yere kapanıyor, yeniden başlatılıyor ya da hiç açılmıyormuş. Birçok cihazda sık sık rastladığımız bu sorun hakkındaki çözümlerimize gelin birlikte bir göz atalım.

 • Cihazınızın pilini çıkarın ve pilin temas ettiği pinleri kontrol edin. Eğer bir yamulma varsa sorununuz temassızlıktan kaynaklanıyor olabilir ince bir cisimle bu yamukluğu düzeltebilirsiniz.
 • Cihazınızın pilini ve SD kartını çıkarın beş dakika boyunca pil takılı olmadan cihazınızı bekletin ve daha sonra sadece pili düzgün bir şekilde cihazınıza yerleştirerek telefonunuzu açın.
 • Eğer cihazınızda kapaklı bir kılıf kullanıyorsanız bu kılıfları çıkarın ve orijinal kapağınızı takın.
 • Eğer bir ekran kilidi ya da duvar kağıdı uygulaması kullanıyorsanız, cihazınızın ekranını bu uygulamalar da kilitleyerek açılmamasını sağlayabilir. Bunun için cihazınızın pilini çıkarıp tekrar takın ve ardından Açma Kapama (Güç) ve Ses Kısma Tuşlarına aynı anda basarak cihazınızı Güvenli Mod'da başlatın. Eğer cihazınız açılırsa bu ekran uygulamalarını kaldırın.
 • Cihazınız tüm bu işlemlerden sonra bile hala sorunu sürdürürse, telefonunuzu yetkili bir servise götürmenizi öneririz.

6. Galaxy Note 3 Isınma ve Performans Sorunu ve Çözümü

Galaxy Note 3 Isınma Sorunu - Donma Sorunu

Kullanıcılardan edindiğimiz bilgiye göre, Galaxy Note 3'te bir süre sonra donma, ısınma, durdurulma gibi sorunlar ortaya çıkıyormuş. İşte bu sorunları önleyebilmeniz için derlediğimiz çözümlerimiz.

 • Her cihazda olduğu gibi bir süre sonra Note 3’te de donma, ısınma ve durdurulma gibi performans kaynaklı bazı sorunlar ortaya çıkıyormuş. Bu sorunları ortadan kaldırmadaki ilk ve en büyük adım geçmiş uygulama verilerini temizlemektir. Güncellemeler, kullanım verileri ve daha birçok etken cihazınızı çok ağırlaştırır ve bu ağırlaşmanın ardından yaptığınız her işlemde cihazınız iki kat daha fazla ısınır. Uygulama verilerini silmek Facebook, Instagram gibi uygulamalardan çıkış yapmanıza, Google Play dışında bir kimlikle oynadığınız oyunlarda ise verilerin silinmesine yol açabilir. Ancak hesabınıza giriş yapmanız tüm bu sorunları ortadan kaldıracaktır. Uygulama verilerini silmek için, "Ayarlar >> Uygulamalar >> Uygulama Yöneticisi >> Hepsi"ne girerek, Rehber, Galeri dışındaki kullandığınız uygulamaların verilerini silebilirsiniz. Lütfen bilmediğiniz uygulamaların verilerini silmeyin. Bu işlemin ardından cihazınızı yeniden başlatın.
 • Mümkün olduğunca cihazınızı şarjdayken kullanmayın.
 • Kullanmadığınız uygulamaları Görev Yöneticisi'nden sonlandırın ve yine kullanmadığınız sürece Wi-Fi, Konum ve Mobil Verileri kapalı tutun.
 • "Ayarlar >> Geliştirici Seçenekleri"ne giderek Pencere animasyon ayarı, Geçiş animasyonu ölçeği ve Animatör süre ölçeğine ayrı ayrı tıklayarak Animasyon kapalı seçeneğini işaretleyin.

7. Galaxy Note 3 Wi-Fi Sorunu ve Çözümü

Galaxy Note 3 Wi-Fi Sorunu - Wi-Fi Bağlanmıyor

Galaxy Note 3 sorunlarından biri de Wi-Fi bağlantı sorunu. Cihaz ya modeme bağlanmıyor ya da bağlı olduğu halde veri akışını gerçekleştiremiyor. Gelin bu sorunu birlikte çözelim.

 • Hangi modeme bağlıysanız bağlanma ekranına gelerek o modemi unut yapın, ardından modeminizi on saniye için kapatın ve tekrardan geri açın. Daha sonra modeminizi cihazınızla eşleştirerek giriş yapmayı deneyin.
 • Ayarlar'dan Güç Tasarrufu modunu kapatın. Çünkü her ne kadar Güç Tasarrufu modu şarjınızın tükenmesini önlese de bağlantınızın kapanmasını sağlayabilir ve Wi-Fi açık olsa dahi veri akışınızı önler.
 • Sorununuz düzelmediyse cihazınız modeminize bağlıyken Ayarlar >> Wi-Fi >> Bağlı olduğunuz modemin üzerine tıklayın ve Gelişmiş Ayarları seçin. Açılan sekmeden DNS adresinizi 4.2.2.2 ve 4.2.2.1 olarak değiştirin ve tekrardan bağlanmayı deneyin.
 • Sorununuz tüm bu işlemlere rağmen çözülmediyse Wi-Fi Analyzer uygulamasını indirerek ya da cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayarak sorununuzun çözülmesini sağlayabilirsiniz.

8. Galaxy Note 3 Bluetooth Sorunu ve Çözümü

Galaxy Note 3 Bluetooth Sorunu Çözümü

Kuallanıcıların yaşadığı sorunlar arasında Galaxy Note 3'ün bluetooth problemi yaşadığı ve başka cihazlarla bluetooth bağlantıları kuramadıkları olmuş. İşte çözümümüz.

 • Bağlanacağınız cihazlarınızı ve telefonunuzu yeniden başlatın.
 • "Ayarlar >> Bluetooth" bölümü içerisinde kayıtlı olan tüm bilgileri silerek yeniden bağlanmayı deneyin.
 • "Ayarlar >> Uygulamalar >> Uygulama Yöneticisi >> Hepsi >> Bluetooth" ugyulamasını açarak, ardından "Önbelleği Temizle" ve "Veriyi Sil" butonlarına tıklayarak cihazınızı yeniden başlatın ve bağlanmayı deneyin.
 • Eğer sorununuz hala düzelmediyse sorun cihazınızın Android sürümünden kaynaklı olabilir. En yeni yazılıma sahip olduğunuzdan emin olun.

Galaxy Note 3’e ayarlar bölümünden nasıl reset atılır?

 • Ayarlar" içerisinde “Hesaplar” sekmesine geçin.
 • Yedekleme Seçenekleri”nin alt kısmında bulunan “Yedekle ve Sıfırla” butonuna tıklayınız.
 • Kişisel Veri” bölümünün altında bulunan “Fabrika Ayarlarına Sıfırla” seçeneğini seçin ve cihazınızın ayarlarınızı sıfırlamasını bekleyin.

Galaxy Note 3’e arayüzden nasıl reset atılır?

 • Galaxy Note 3’ünüzü açma/kapama tuşuna basarak kapayınız.
 • Anasayfa, ses açma ve açma/kapama (power) tuşlarına aynı anda basarak telefonunuzun açılmasını bekleyiniz.
 • Açılan ekranda ses kapama tuşu ile aşağıya inerek Factory Reset/Wipe Data yazısının üzerine gelin.
 • Açma/kapama (power) tuşuna basarak Factory Reset yazısına tıklamış olursunuz.
 • Yeni açılan menüde göreceğiniz bir sürü “no” yazısını geçerek yine ses kapa tuşu ile “yes” yazısının üzerine gelin.
 • Tekrardan açma/kapama (power) tuşuna basarak yes yazısına tıklamış olursunuz.
 • Ardından cihaz sizi ilk gördüğünüz sayfaya yönlendirecektir.
 • Yine ses kapama tuşu ile Reboot System yazısının üzerine gelin ve açma/kapama tuşu ile onaylayın.
 • Bu işlemden sonra cihazınız kısa bir süre içerisinde yeniden başlatılacak ve fabrika ayarlarına geri dönmüş olacaktır.

Eğer yukarıdaki tüm adımlar işe yaramazsa cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmenizi ya da servise göstermenizi öneririz.

Samsung Galaxy Note 3 sorunları hakkında bunları söyleyebiliriz. Umarız cihazınızda büyük bir sorun yaşamazsınız ancak olur da önerilerimizle çözemediğiniz ya da yazımızda yer almayan bir sorunla karşılaşırsanız bize mutlaka yorum bırakın, biz de sorunlarınızı çözmeye çalışalım.

İlginizi çekebilecek yazılar


  • Yusuf polat
  • 2 Ocak 2017, 03:33

  Merhabalar. Benim not 3 N9000Q modeli telefonum eşim kullanırken kendi kapanmış. Ve bende birkaç telefoncu ya götürdüm götürdüğü her telefoncu farklı arıza söyledi. Sonra ankarada bir tamirci power entegrelerinin arizslandigini ve degismesi gerektiğini söyledi. Değiştirdi telefon açıldı fakat bu seferde ne sim kartı nede wifi görmüyor. Arizasi yada çözümü ne olabilir. Teşekürler.

   • Şahin Gezici
   • 3 Ocak 2017, 14:58

   Merhabalar,

   Farklı yerlerde yapılan onarımlar ile farklı sorunlar çıkmış olabilir. Telefoncular yerine Samsung'un yetkili servis merkezine göndermenizi öneririz.

   İyi Günler

  • gamze bekar
  • 3 Ocak 2017, 23:29

  Selâmün aleyküm benim tel omacp durduruldu hatası veriyor nasıl düzeltebilirim yardimci olurmusunuz

  • ibrahim karatün
  • 9 Ocak 2017, 22:01

  not 3 kullanıcısıyım antrenman salonunda ses jakı güç girişine takılmış ve farkına varmadan taktım. taktığım anda telefon kapandı ve açılmadı abilerden biri gücü boşalmıştır dedi ama şarja takmama rağmen açılmıyor. öneriniz..

   • Şahin Gezici
   • 9 Ocak 2017, 23:04

   Merhaba,

   Zorlama sebepli kısa devre olmuş ve kapanmış olabilir. Şarj giriş dişleri bozulduysa şarj da edemiyor olabilirsiniz. Servisinize göndermenizi öneririz.

   İyi Günler

  • ceren aydın
  • 12 Ocak 2017, 22:12

  Note 3 lerde .rehberdeki kişiler de emoji kullanılmamaktadır bunun nasıl giderileceğini bilen varsa yardımcı olabilir mi

   • Yağmur Deniz
   • 14 Ocak 2017, 21:13

   Merhaba,

   Note 3 kullanan kişilerde kişilere emoji ekleme bulunmamaktadır.

   İyi Günler

  • Barış zaza
  • 28 Ocak 2017, 15:57

  Benim note3 bataryayı çıkarIP takınca açmıyor kendini usb bağlayınca açabiliyorum ancak

  • meralka
  • 24 Şubat 2017, 23:23

  samsung note 3 telefonum kapandı açılmıyor format atmadan nasıl açabilirim

   • Şahin Gezici
   • 25 Şubat 2017, 10:19

   Merhaba,

   Bataryadan ya da yazılımsal bir sorundan meydana gelmiş olabilir. Normal açma dışında açılmıyorsa fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz. O da olmazsa servisinize götürmelisiniz.

   İyi Günler

  • yelda kaçar
  • 2 Mart 2017, 13:01

  teşekür ederim sayenizde sorunumun çözümünü buldum :)))

   • Şahin Gezici
   • 2 Mart 2017, 13:05

   Merhaba,

   Sorununuzun çözümüne ulaşmanız ne mutlu. Yorumunuz için biz teşekkür ederiz.

   İyi Günler

  • Kadir
  • 11 Mart 2017, 22:11

  Not 3 telefonum her hangi bir oyuna girdiğimde veya kamerada resim çekerken bi süre sonra aniden kapaniyor ve tekrar acilmiyor bataryayi söküp takinca açiliyor sorun ne olabilir .?

   • Yağmur Deniz
   • 11 Mart 2017, 22:39

   Merhabalar,

   Bataryanızda ya da yazılımda bir sorun olabilir, cihazınızı servise göndermeniz gerekmektedir.

   İyi Günler

  • safiye
  • 21 Mart 2017, 02:28

  Not 3 telefonumu fabrika ayarlarına cevirdikten sonra sistem güncellemesi yaptım ondan sonra telefonda ayarlar menusu yok oldu hiç bir şekilde ayarlara giremiyorum. Touchwiz ana sayfa durduruldu diyor sol alt dokunmatik kısımdan ayarlara tıkladığımda da . Üst kısımdan bile açamıyorum wifi yi . Lütfen yardım edin

   • Şahin Gezici
   • 21 Mart 2017, 11:07

   Merhaba,

   Telefonunuzu tekrar fabrika ayarlarına döndürün ve güncelleme yapmayınız. Otomatik güncelleme varsa telefon fabrika ayarlarına döndükten sonra tekrar açılınca otomatik güncellemeyi ayarlardan kapatın.

   İyi Günler

  • Gülhan Kapçık
  • 16 Haziran 2017, 13:18

  Note 3 sm_N9000Q kullanıyorum şarj girişini değiştirdim daha sonra telefonumda mobil veri hep E gösteriyor ve belli yerlerde H+oluyor ne yapmaliyim wifi de sorun yok fakat genel olarak hep E oluyor bağlantı sordum şarj girişi değişikliği ile bir alakası olmadığı söylendi

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yukarı Çık