Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

LG G3 ile ilgili en yaygın 5 problem ve çözümleri


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


LG G3 Sorunları ve ÇözümleriTelefon sorunları için LG G3 Sorunları başlığını işliyoruz. Son zamanlarda, çıkardığı G3 ile telefon pazarındaki konumunu oldukça yükselten LG, birçok kullanıcı tarafından en çok tercih edilen cihazın satışlarına yetişemiyor.

Teknik özellikleri, geniş ekranı, hızlı işlemcisi ve fiyatı ile geçekten şu an piyasadaki en iyi ilk üç telefon arasında olan LG G3’te de her telefonda olduğu gibi bazı fiziksel sorunlar yer alıyor. Sizler için en çok karşılaşılan ve kullanıcıların en çok arattığı beş sorunu ve çözümü açıklayacağız. Umarım bu yazıya hiç ihtiyaç duymazsınız ancak olur da duyarsanız, dilerim sorunlarınız en kısa süre içerisinde çözülür. İşte sizin için seçtiğimiz beş LG G3 sorunu ve çözümü.

1. LG G3 Kendiliğinden Kapanma Sorunu ve Çözümü

LG G3 Kendiliğinden Kapanma Sorunu ve Çözümü

Bazı kullanıcılar cihazın durduk yere kendiliğinden kapandığını ve cihazı güç tuşuna basarak yeniden açmak zorunda kaldıklarını belirtti. Bazı kullanıcılar ise güç butonunun işe yaramadığını, cihazın bataryasını çıkarıp tekrar taktıktan sonra cihazı ancak açabildiklerini söyledi. İşte çözümümüz.

Çözümü

Cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmek bu sorunu çözebilir ancak bunu yapmadan önce tüm kişisel dosyalarınızın yedeğini alın ardından Ayarlar >> Genel  >> Yedekle ve Sıfırla >> Fabrika Ayarlarına Sıfırla >> Her şeyi sil (cihazı sıfırla) tuşlarına tıklayın ve cihazınız ilk aldığınız haline dönsün.  Cihazınız fabrika ayarlarına dönüp başlatıldığında adımları takip edin ve uygulamalarınızı kurun. Kurduğunuz uygulamaları iyi takip edin çünkü cihazınızın birçok sorunu bu uygulamalardan da kaynaklanabilir. Özellikle uygulamaları indirmeden önce kendi cihazınız için yapılan yorumlarına göz atın böylelikle cihazınızda herhangi bir sorun oluşturup oluşturmayacağını önceden bilebilirsiniz.

Ayrıca bu hatalar bataryanızdan kaynaklı olabilir, özellikle cihazınız darbe aldıysa ya da bataryanız bir şekilde zarar görmüşse. Eğer cihazınız hala garanti kapsamında ise yeni bir batarya talep edebilir ya da yedek bir batarya alabilirsiniz.

2. LG G3 Isınma Sorunu ve Çözümü

LG G3 Isınma Sorunu ve Çözümü

Kullanıcılar tarafından bildirilen bir diğer sorun da LG G3 ısınma sorunu. Bu sorun genellikle işlemcinizi çok zorlayacak oyunlar oynadığınızda, uzun süreli videolar izlediğinizde, cihazınızın arka planında çalışan onlarca uygulama olduğunda ve yine cihazınız şarjdayken işlem yaptığınızda sık sık gerçekleşir. Gelin bu sorunun çözümüne birlikte göz atalım.

Çözümü

Bu sorunun çözülebilmesi için cihazınızın arka planında çalışan uygulamaları, işiniz bittiğinde kapamanız gerekir. Bunun için Ayarlar >> Genel >> Uygulamalar. İşinizin bittiği uygulamayı seçin ve otomatik senkronizasyonu kapatın.

Cihazınızın ekran parlaklığını düşürün böylece yüksek ışık sağlamak için gereken ısı düşürülmüş olur ve cihazınız daha az ısınır.

Isı geçirmeyen telefon kaplarından kurtulun çünkü cihazınız iyi ya da kötü her zaman ısınır, ancak plastik kaplar ısıyı iletemediği için cihazınız daha çok ısınır ve bu da bozulmasına olanak sağlar.

Birkaç günde bir cihazınızın RAM’ini temizleyin. Bunu görev yöneticisinden yapabilirsiniz.

3. LG G3 Yavaşlama, Gecikme Sorunu ve Çözümü

LG G3 Yavaşlama, Donma Sorunu ve Çözümü

Kullanıcılar tarafından aldığımız bir diğer şikayet de cihazın dokunmatik ekran tıklamalarına bazen cevap veremediği ya da geç verdiği yani yavaşladığı oldu. Bu nedenle uygulamaların donduğu ya da kapatıldığı da iletildi. Peki LG G3 hızını nasıl arttırırız? İşte bu sorunla ilgili önerilerimiz.

Çözümü

Cihazınızda fazladan çalışan animasyon öğeleri, telefonunuzun yavaşlamasını sağlar bu yüzden bunları kapatmalısınız. Bunun için Ayarlar >> Telefon Hakkında >> Yapım Numarası’na yedi kere art arda tıklayın, böylece geliştirici ayarları açılmış olur. Ana ayarlara döndüğünüzde göreceğiniz geliştirici ayarlarına girin ve pencere animasyonu ayarı, geçiş animasyonu ölçeği ve animatör süre ölçeğini kapatın ve arka plan uygulamalarına son verin.

4. LG G3 Şarj - Batarya Sorunu ve Çözümü

LG G3 Şarj - Batarya Sorunu ve Çözümü

Her cihazda olduğu gibi G3 için de aldığımız geri bildirimlerden biri de şarj sorunu oldu. Cihaz ya çok uzun sürede şarj olup bataryası hızlı bitiyor ya da çok hızlı şarj oluyormuş gibi göstererek aslında bataryasını doldurmuyor. Neredeyse tüm cihazlarda karşılaştığımız bu sorunu sizler için çözdük.

Çözümü

Belki de tüm kullanıcıların yaptığı en büyük hata cihaz şarjdayken işlem gerçekleştirmek, oyun oynamak, video izlemek ve telefonla konuşmak oluyor. Bu cihazınızın bataryasının ömrünü azaltan en önemli düşman çünkü cihaz bataryasını doldurmaya çalışırken bir yandan da siz onu boşaltıyorsunuz böylece cihazın aklı karışmış ve batarya da ekstra yorulmuş oluyor.  Bu nedenle cihazınız şarjdayken asla kullanmamayı tercih edin, böylece telefonunuzun batarya ömrü uzamış ve şarjınız daha uzun süre gitmiş olacaktır.

Cihazınızı gerekmediği sürece güç tasarrufu modundan çıkarmayın. Böylece daha az ekran parlaklığı daha az şarj ile daha çok işlem gerçekleştirirsiniz.

Uygulamalar da elbette şarjınızı bitiren en büyük faktörlerden biridir ancak bazı uygulamalar diğerlerinden çok daha fazla batarya harcar bunları görmek ve kapatmak için Ayarlar >> Genel >> Pil >> Pil Kullanımından hangi uygulamanın cihazınızın pilini daha çok harcadığını görebilirsiniz.

5. LG G3 Aramalarda Oluşan Ses Sorunu ve Çözümü

LG G3 Aramalarda Oluşan Ses Sorunu ve Çözümü

Özellikle Samsung Note gibi cihazlarda oldukça sık karşılaştığımız ses sorunu, bazı G3 kullanıcıları tarafından da tespit edildi. Özellikle Skype ve telefon aramalarında görülen sorunda, kullanıcılar karşı tarafın sesini algılamakta zorluk çekiyor ve bu nedenle kulaklık kullanıyorlarmış. İşte sizin için hazırladığımız çözümler.

Çözümü

Ayarlar >> Arama >> Ses Geliştirme bölümüne gidin ve açıksa kapatın ya da kapalıysa açın ve ses kalitesini tekrardan kontrol edin.

İkinci olarak ses hala düzelmediyse Gizlilik ayarlarından ses ile ilgili izinleri düzenleyebilirsiniz.

Sorununuz hala çözülmediyse, bu sorunun ne zamandan beri başladığına bakın. Eğer ilk kullanımdan itibaren sürüyorsa, problem cihazın ahizesinden kaynaklı olabilir eğer öyleyse garantiye göndermenizi öneririz. Ancak bir süre önce başladıysa, bu problemden önce indirdiğiniz son uygulamalara göz atmalısınız çünkü uygulama izinleri de cihazınızı olumsuz yönden etkileyebilir.

Güncelleme: LG G3 "Şu an indirilemiyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz." Hatası

Bunların yanı sıra takipçilerimizden aldığımız mesajlara göre LG G3 "Şu an indirilemiyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz." hatası mevcutmuş. Bu hata mesajlarınızdan kaynaklanıyor olabilir. Mesajlarınız içerisinde bir MMS mesajı aldıysanız ve internete bağlı değilseniz, dosya indirilemediğinden dolayı "LG G3 şu anda indirilemiyor" hatası alıyorsunuz. Bunun için mesajlarınızı temizlemenizi öneriyoruz. MMS mesaj yoksa, indirilecek dosya ve hata da yoktur.

Ancak bu işlemlerin ardından sorununuz devam ederse cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz.

Umarız cihazınızla ilgili bir daha hiçbir sorun yaşamazsınız.

Görüş ve diğer sorunlarınızı bize bildirmeyi unutmayın. Sorunsuz günler dileriz.


LG G3 sorunları hakkında bunları söyleyebiliriz. Umarız cihazınızda büyük bir sorun yaşamazsınız, ancak olur da önerilerimizle çözemediğiniz ya da yazımızda yer almayan bir sorunla karşılaşırsanız bize mutlaka yorum bırakın, biz de sorunlarınızı çözmeye çalışalım. Eğer tüm bu işlemlere rağmen sorununuz yine de düzelmediyse, cihazınızı en yakın teknoloji servisinde garanti kapsamında onartabilir ya da fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek yazılar

Sizin de bu tarz sorunlarınız vardı ve düzeldi mi?

  • Ayhan
  • 23 Mayıs 2015, 20:36

  merhaba.

  telefonu 1 hafta önce teknosadan aldım. 4.4.2 kitkat sürümüyle geldi. ben bunu 5.0 a güncelledim. Sorun şu: galeriden fotğrafı düzenleye bastığımda "Bağlantı kurulamadı. Bazı düzenleme araçları kullanılamıyor" diyor ve Görünümler seçeneğini kulanamıyorum. 4.4.2 de böyle bir sorun yoktu ayrıca telefonun içinde bulunan yani lg nin kendi videolarını izlerken ekran kararıyor sanki uyku moduna girmiş gibi. bu sorunların çözümü varmı. Garantiyemi göndermeliyim? yardım ederseniz sevinirim.

   • Şahin Gezici
   • 23 Mayıs 2015, 22:43

   Merhabalar,

   Sorununuz daha önceden bullunmadığı için güncellemenin sebep olduğu yazılımsal kaynaklı bir problemdir. Android Lollipop versiyonu henüz daha stabil değildir, biraz zaman geçtikten ve bu sorunlar giderildikten sonra yükseltebilirsiniz. Cihazınızın sorununu gidermek için LG G3'ünüzü fabrika ayarlarına döndürmeli ve güncelleme yapmamalısınız.

   LG G3 Format atma;

   1- Telefonunuzu kapatın.

   2- Ses kısma ve power düğmesine basılı tutarak telefonunuzu açın.

   3- LG logosu gelince ses kısma düğmesine basılı tutmaya devam ederek, parmağınızı power düğmesinden çekip tekrar basın. Önemli nokta, Power tuşundan elinizi çekip tekrar basmaktır.

   4- Ses kısma ve açma düğmeleri ile ilerleyerek power tuşu ile de seçim yapabileceğiniz ekranda, karşınıza çıkan talimatlarda “Yes” seçeneğini seçerek onaylayın. Bu işlemlerden sonra telefonunuz formatlanacaktır.

   İyi Günler

  • Ayhan
  • 24 Mayıs 2015, 13:03

  peki telefona format atarsak garanti kapsamı dışına cıkarmı ?

   • Şahin Gezici
   • 24 Mayıs 2015, 16:45

   Merhaba,

   Cihazınıza format atmak garanti kapsamı dışına çıkarmamaktadır. Cihaza rootlama yapılırsa garanti dışına çıkmaktadır.

   İyi Günler

  • Murat aksak
  • 25 Mayıs 2015, 00:42

  Biri beni aradığında ya da ben birini aradığımda telefon ekranı kapaniyor karşıdaki görüşmeyi bitirene dek açılmıyor...

   • Şahin Gezici
   • 25 Mayıs 2015, 17:03

   Merhabalar,

   Bu sorun cihazın sensöründen dolayı gelişmiş olabilir. Bu nedenle sensör hataları için cihazınını fabrika ayarlarına sıfırlayabilir ya da yazılım güncelleştirmenizi yükleyebilirsiniz. Sorununuz düzelmez ise servisinize göndermenizi öneririz.

   İyi Günler

  • atakan gülle
  • 25 Mayıs 2015, 10:34

  Oncelikle merhaba admincim lg g3 32 gb kullanicisiyim telefonu allali 1 yil oldu ilk baslarda korkuyodum sorun yasaticak diye ama bisey olmadi taaaki son biir ay icerisine kadar son zamanlarda telefon kendi kendine kapanmaya basladi format attim yine ise yaramadi gunde 25 30 defa kapaniyor hicbir islem yapamaz oldum bununla ilgili bircok lg kullanicilari ayni sorunu yasiyor . okadar para karsiligi bumu yani ? Umarim lg buna bir cozum bulur beklemekten baska bir sansimiz yok .

   • Şahin Gezici
   • 25 Mayıs 2015, 17:04

   Merhabalar,

   Kapanmalar birçok nedenden meydana gelebilir ve bunları en yaygın olanı yazılım hatalarından kaynaklı olanlardır. Bunun için cihazınızı fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Sorununuz düzelmezse dediğiniz gibi LG'nin yeni yazılım güncelleştirmesini beklemek zorundasınız ya da başka sebepten olma olasılığına karşı garantiye verebilirsiniz.

   İyi Günler

   • Crossclimatt
   • 28 Ağustos 2016, 22:26

   Telefonum lg g3 16gb yurtdisi,cihazim i kendi kendine kapaniyor bazen acilmiyor arada hic kapanmiyor logoda takili kaliyor kisacasi tutarsiz calisiyor problemi ney bilmiyorum yardimci olur musunuz??

   • Şahin Gezici
   • 29 Ağustos 2016, 00:21

   Merhaba,

   Yazılımsal kaynaklıbir problem olabilir. Cihazınız yeni ise anakartında da sorun olabilir. Sorun sürekli tekrarladığı için servise götürmenizi öneririz.

   İyi Günler

  • atakan gülle
  • 25 Mayıs 2015, 23:32

  Bu ince davranisinizdan dolayi size tesekkur ediyorum zaten yilin en iyi telefonu lg g3. Ve iphone 6 yilin telefonu odulunu aldilar bide sorunlar cikmsaa iyi olck. Lg muhensdisleri harika bi telefon yapmislar bir sey daha sorabilirmiyiim sizce 5.0 dan sonraki guncelleme ne zaman gelir lg g3 kullanicilarina bu konu hakkinda bi bilginiz varmi ?

   • Şahin Gezici
   • 26 Mayıs 2015, 00:09

   Merhaba,

   LG G3 akıllı telefonları için Android 5.1 sürümünün haziran ayı içerisinde gelmesi beklenmektedir. 5.1 güncellemesi ile birtakım hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler gelecektir.

   İyi Günler

  • Baris Baris
  • 29 Mayıs 2015, 21:41

  Merhaba kısa süre önce LG-G3 16gb cihaz aldım. Ilk güncellemesi 5.0 yüklendi ve ardından kurduğum uygulamalarda mesaj yorum vb klavye çıkmaz oldu. 3 kez servis gördü güncelleme sonrası sorun hala devam etmekte. Birkaç gün öncesine kadar güncelleme yapmadan kullandım klavye çıkıyordu, bugün çıkamayan başladı. Ekran döndürme açtığımda 3 yöne dönüyor. Tam dik duruma dönmüyor. Bu durum normal mi dir? Bu sorunlar için bir çözüm öneriniz olursa memnun olurum. 10 parça kişiye tavsiye edip aldirdigim cihazda kendim sorunlu cihaza denk geldim.

   • Şahin Gezici
   • 29 Mayıs 2015, 22:55

   Merhaba,

   Başta da dediğiniz gibi LG G3 sorunlarınız 5.0 güncellemesinden kaynaklıdır. Henüz Lollipop güncellemesi stabil olmamakla birlikte birtakım sorunları meydana getirmektedir. Cihazınızı fabrika ayarlarına döndürebilir ve güncelleme yapmamanızı öneririz.

   İyi Günler

  • osman onul
  • 29 Mayıs 2015, 21:48

  Facebooka attigim resimler bulanık çıkıyor yardımcı olursaniz cok sevinirim

   • Şahin Gezici
   • 29 Mayıs 2015, 22:58

   Merhaba,

   LG G3 ile facebook resimlerinin bulanık çıkma sorunu, facebook uygulamasından ya da cihazınızda birden fazla fotoğraf uygulamaları bulunuyorsa onlardan kaynaklanıyor olabilir. Uygulamaları kaldırarak tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz. Fotoğraf düzenleme uygulamaları fazla ise gerekli olan az sayıda uygulama yükleyebilirsiniz.

   İyi Günler

  • Baris Baris
  • 29 Mayıs 2015, 23:17

  Merhaba hizli yanit icin Teşekkürler. 5.1 sürümü beklemek ne kadar rahatlatıcı bir çözüm üretir onuda bilmiyorum. 5.0 kalibrasyonu yapılmış cihazı eski denenmiş sürüme 4.4.2 KitKata döndürmek avantaj sağlar mi acaba. SağlarSa bunu nasıl yapabilirim? Yönlendirebilirseniz memnun olurum. Teşekkürler simdiden

   • Şahin Gezici
   • 30 Mayıs 2015, 08:37

   Merhaba,

   İlk alındığı Android sürümüne döndürerek en azından sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Daha sonra yeni bir güncelleme geldiğinde sorunun düzeltilip düzeltilmediğini anlamak için isterseniz yeni sürüme güncelleyebilirsiniz.

   Cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeden önce otomatik güncelleştirmesini kapatmalısınız. Bunun için “Ayarlar >> Cihaz Hakkında >> Yazılım Güncelleştirme >> Otomatik Güncelleştir” (Burası Galaxy S5'e göre yaızılmıştır. LG G3'de neresi olduğu anlaşılmıştır umarım.) bölümü üzerindeki tik işaretini kaldırmalısınız. Bunun sebebi fabrika ayarlarına döndükten sonra tekrar son güncellemeyi kurmaması içindir.

   Ardından aşağıdaki işlemleri yaparak LG G3 cihazınıza reset atabilirsiniz. Cihazı fabrika ayarlarına döndürmeden önce yedeklerinizi almayı unutmayınız. Cihaz üzerinde sd kart takılı ise çıkarınız.

   LG G3 Format atma;

   1- Telefonunuzu kapatın.

   2- Ses kısma ve power düğmesine basılı tutarak telefonunuzu açın.

   3- LG logosu gelince ses kısma düğmesine basılı tutmaya devam ederek, parmağınızı power düğmesinden çekip tekrar basın. Önemli nokta, Power tuşundan elinizi çekip tekrar basmaktır.

   4- Ses kısma ve açma düğmeleri ile ilerleyerek power tuşu ile de seçim yapabileceğiniz ekranda, karşınıza çıkan talimatlarda “Yes” seçeneğini seçerek onaylayın. Bu işlemlerden sonra telefonunuz formatlanacaktır.

   İyi Günler

  • Lütfi Akman
  • 31 Mayıs 2015, 15:33

  Merhabalar LG G3 aldım gayet memnunum lakin clash of clans oynuyorum 20 30 dk sonra telefonu elde tutmak zorlaşıyor batarya ısınmasın diye arka kapağı çıkarıp oynuyorum ... Benim anlamadığım eski Samsung S3 telefonumda gayet fazla ısınma olmadan oynayabiliyordum LG nin bu kadar ısınacağı aklıma bile gelmemişti yokmudur bunun bir çözümü

   • Şahin Gezici
   • 31 Mayıs 2015, 16:51

   Merhabalar,

   Yazımızdaki LG G3 ısınma sorununda da bahsettiğimiz gibi arkaplanda çalışan başka uygulamaların olmadığına dikkat edin. Oyun oynarken başka uygulamaların da açık olması daha çok performans gerektirdiği için ısınmayı kolaylaştırır. Arkaplanda gereksiz hizmet ve uygulamaların otomatik bir şekilde kontrol edilmesi ve kapatılması için çeşitli uygulamaları deneyebilirsiniz.

   Bunlar dışında maalesef Clash of Clans oyunu da kaliteli grafiklere sahip olduğu için ve internet gerekli olduğundan sürekli veri alış verişi olmaktadır. Bu yüzden cihazınızın ısınması doğaldır. Cihaz ısınmaları da farklılık gösterdiği için S3 ile karşılaştırmak yanlıştır. Cihazınızda plastik kapak ya da kapaklı kılıflar bulunuyorsa çıkartabilirsiniz. Ancak fazla oynayarak cihazı uzun süre yüksek ısıya maruz bırakmamanızı, oynama sürenizi ona göre ayarlamanızı öneririz.

   İyi Günler

  • seda
  • 31 Mayıs 2015, 18:27

  Merhabalar LG G3 32 gb alalı 3 ay daha tam olmadı ancak aldığımda ilk aramamı yaptım karşı taraf aşırı rahatsızdı dediklerimi anlamıyordu buna çözümü yüksek seste konuşmakta buldum kulaklık aynı şekilde sessiz konuşmak için ama nedense onunla da sessiz konuşunca algılamıyor yine karşı taraf. bu sorunumu whatsapptan konuşunca giderebiliyorum hadi bunlara bir şey demiyorum ancak 1,5 haftadır telefonumu şarj etmek için çaba gösteriyorum iki gün pcden sarj etmek zorunda kaldım sorunum çok saçma gelebilir ama şarja sabahtan akşama takar takıyorum şarj oluyor gösterirken şarj almıyor buna da çareyi şöyle buldum sürekli tak çıkar yaparak ne zaman şarj ettiğini bulmaya çalışıyorum evde fiş fiş geziyorum bunun için aldığım yere götürdüm şansıma orda o anda şarj aldı bu bana da denk geliyor tabi evde ancak dediğim gibi genelde ilk seferde olmuyor.Bu sorun son zamanlarda daha fazla oluyor artık Garantiye vermek istemiyorum şayet benim halledebileceğim bir problemse ve yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.

   • Şahin Gezici
   • 31 Mayıs 2015, 18:51

   Merhabalar,

   LG G3'ünüzden aramalarda az ses gelmesi ve düzgün şarj edememe sorunlarında alternatif çözümler denemek biraz zaman sonra etkili olmamakla birlikte sıkıcı bir hal alabilmektedir. Bunun için en başta servise göndermiş olsaydınız daha iyi olabilirdi. Ayrıca cihazınız daha yeni olduğu için şarj sorunu da ya bataryanızdan ya da şarj olma giriş ucundan kaynaklı olabilir. Çıkartıp takmalar ile daha sonraları daha büyük sorunlar yaşayabilir ve garanti kapsamından çıkartılabilirsiniz. Cihazınızı garanti kapsamında servisinize vermenizi öneririz. Aynı sebepten ötürü tekrar sorun devam ederse cihazınızı değişim talebinde bulunabilirsiniz.

   İyi Günler

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yukarı Çık