Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

Samsung Galaxy S5 ile İlgili Bilmeniz Gereken 10 İpucu


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


Herkes telefon kullanabilir ancak önemli olan telefonunuzu en etkin şekilde kullanmak, yapabileceği tüm işlemleri keşfetmektir. Galaxy S5 kullanıcıları için hazırladığımız bu yazımızda, Samsung Galaxy S5 cihazınızı kullanırken bilmeniz gereken en önemli ipuçlarını bir araya getirdik. Siz de yazımızdaki bu basit püf noktaları hakkında bilgi sahibi olarak Galaxy S5 cihazınızı en faydalı şekilde kullanabilir ve hayat kurtaran birkaç önemli noktayı rahatlıkla yakalayabilirsiniz. İşte o önemli maddeler.

1. Galaxy S5’te Menü Görünümü Değiştirme

Kulanım kolaylığı ve göze hitap açısından S5 cihazlarınızın Ayarlar Menüsünün görünümünü değiştirebilir, böylelikle seçeneklerinizi Liste ya da Sekme şeklinde düzenleyebilirsiniz.

Bunun için Ayarlar >> Menü Butonu ( Ekranın sağ üst köşesinde bulunan alt alta üç nokta) >> Faklı Görüntüle >> Liste Görünümü ya da Sekme Görünümünü seçebilirsiniz.

2. Galaxy S5’te Ana Ekrana Dönüşü Hızlandırma

Ana ekran tuşuna basarak uygulamadan çıkış yapmak hepimizin en çok kullandığı yöntem ancak S5’te de olduğu gibi Ana Ekran Tuşu’na eklenen S Voice kısayolu, başlangıç sayfasına dönüşümüzü geciktiriyor. Bunu ortadan kaldırmak adına S Voice açılış komutunu ana ekran tuşundan kaldırmanız gerekir. Bunun için S Voice uygulamasına girin, Menü Butonuna ( Ekranın sağ üst köşesinde bulunan alt alta üç nokta) tıklayın, açılan menüden Settings’i seçin ve Open via the home key seçeneğinin yanındaki işareti kaldırın. Böylelikle cihazınız ana sayfaya daha hızlı bir şekilde dönecektir.

3. Galaxy S5’te Tuşların İşlevleri

Galaxy S5 cihazınızda bildiğiniz üzere soldan sağa doğru Menü Tuşu, Ana Ekran Tuşu ve Önceki Menü tuşu olmak üzere üç adet tuş bulunur. Peki bu tuşların işlevi nedir?

  • Menü Tuşuna bir kere bastığınızda son kullandığınız arka planda çalışan uygulamaların sekmesini gösterir.
  • Ana Ekran Tuşuna bir kere bastığınızda Ana Sayfaya döner.
  • Önceki Menü Tuşuna bir kere bastığınızda bir önceki menüye geri döner.
  • Menü Tuşuna uzun süre bastığınızda açılır menüler açılır.
  • Ana Ekran Tuşuna uzun süre bastığınızda Google Sesli arama açılır.
  • Önceki Menü Tuşuna uzun süre bastığınızda çoklu pencere seçim çubuğu açılır.

4. Galaxy S5 Ekran Küçültme

5.1 inçlik ekrana sahip olan Galaxy S5, oldukça geniş bir ekrana sahip bu nedenle cihazınızı tek elinizle kullanmak istediğinizde bazen ekranın diğer köşesindeki tuşlara yetişemeyebilirsiniz. Bu sorunu gidermek için ise sağ elinizle cihazınızı tutarak sağ başparmağınızı cihazınızın ekranının sağ orta tarafına koyun, ardından parmağınızı ekranın ortasına doğru kaydırarak hızlı bir biçimde geri çekin. Böylelikle cihazınızın ekranı küçülmüş olur.

5. Galaxy S5 Ultra Güç Tasarrufu Modu

%20 şarj ile 3,5 gün boyunca cihazınızı kullanmanıza olanak sağlayan ekstra güç tasarrufu modu, cihazınızın neredeyse tüm hayati işlemlerini gerçekleştirerek aynı zamanda çok uzun süre dayanmasına imkan tanır.

6. Galaxy S5'i Eldivenle Kullanma Modu

Özellikle kışın dokunmatik telefon kullanmak işkencedir. Özellikle de eldiven takıyorsanız ama S5’iniz varsa eldivenle telefon kullanmak çok kolay. Tek yapmanız gereken, Ayarlar >> Ekran ve Duvar Kağıdı >> Dokunma Hassaslığını Arttır seçeneğini işaretlemeniz.

7. Galaxy S5 ile Ekran Görüntüsü Alma

S5 cihazınız ile iki şekilde ekran görüntüsü yakalayabilirsiniz. Bunlarda ilki Açma Kapama ve Ana Ekran Tuşuna aynı anda basılı tutmak.

İkincisi ise elinizi yan şekilde tutarak cihazınızın ekranının üstünden tüm elinizi kaydırmak.

8. Galaxy S5 ile Uygulamaları Gizleme

Bazen biraz daha hassasiyet gösterdiğiniz ve kimsenin görmesini istemediğiniz ya da cihazınızın ekranında kalabalık yapan uygulamalarınız olabilir. Bunları kolay bir şekilde gizleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey Menü Tuşuna uzun süre basılı tutarak açılan menüden Uygulamaları Gizle seçeneğine basın ve gizlemek istediğiniz uygulamayı seçerek TAMAM tuşuna basmanız. Uygulamalarınız kolayca gizlenmiş olacaktır.

9. Galaxy S5'te Resim, Müzik ve Videoları Gizleme

Gizlemek istediğiniz resim, müzik ve video dosyalarını seçerek Menü Tuşuna basılı tutun, ardından açılan menüden Özel’e Taşı seçeneğini işaretleyin. Dosyalarınız kolayca Özel klasörüne taşınmış olacaktır.

10. Galaxy S5 Rahatsız Etmeyin Modu

Kalabalıktan uzaklaşmak, yaptığınız işe odaklanmak ve rahatsız edilmek istemiyorsanız, yapmanız gereken tek şey bildirim çubuğunu aşağıya indirerek Rahatsız Etmeyin modunu açmak. Bundan sonra aramalar ya da uygulamalar tarafından siz kapatana kadar hiçbir bildirim almayacaksınız.

İlginizi çekebilecek yazılar


  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yukarı Çık