Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

Wi-Fi (Wireless) Şifresi Nasıl Öğrenilir?


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


Bilgisayarınızda kullandığınız Wi-Fi (Wireless) şifresini hatırlamıyor olabilirsiniz. Ancak bu durum yüzünden, hemen şifrenizi değiştirmeniz gerekmez. Dolayısı ile kullandığınız Wireless şifresini unutsanız da, kolay bir şekilde tekrar öğrenebilirsiniz. Böylelikle diğer cihazlarınızda da (mobil veya tablet gibi) internet bağlantısı oluşturabilirsiniz. Aşağıda yer alan yönergeler doğrultusunda, kullandığınız kablosuz modeme ait parolayı kolay bir şekilde öğrenebilmektesiniz.

Kablosuz Modem Şifresini Öğrenmek

 • Sağ altta yer alan, kablosuz bağlantı simgesine sağ tıklayın.
 • Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni Aç adlı bölüme giriş yapın.
 • Bağlantılar bölümünde yer alan Wi-Fi kullanıcı adınıza tıklayın.
 • Açılan penceredeki, Kablosuz Özellikleri adlı bölüme giriş yapın.
 • Yeni açılan pencerede, Güvenlik sekmesine geçiş yapın.
 • Ağ güvenlik anahtarı adlı kutucukta, mevcut şifreniz yazmaktadır. İlgili şifreyi görüntülemek için, altında yer alan "Karakterleri göster" adlı kutucuğu işaretlemeniz yeterli olacaktır.

  • Mustafa Özcan
  • 27 Nisan 2016, 18:31

  Merhaba kullandığım bilgisayarın sağ alt bölümünde kablosuz ağ bağlantılarını gösteriyor.Bu ağ bağlantılarına bağlanmak istersem bilgisayardan şifrelerini nasıl öğrenebilirim?Ayrıca ağ bağlantısına bağlandığım kullanıcı bağlandığımı anlar mı ve beni engeller mi?Birde bilgisayarın sağ alt bölümünde kablosuz ağ bağlantılarında ‘bağlan’ linkine tıkladığımda ‘ağ güvenlik anahtarını yazın’ başlıklı yazı çıkıyor.Onun altında ‘güvenlik anahtarı’ yazısı ve güvenlik anahtarını yazacağım kutu var.Sizden öğrenmek istediğim şu:ağ şifresi ile ağ güvenlik anahtarı ikisi de aynı mı?Kutuya bu şifreyi mi yazacağım?Son olarak ise kablosuz ağ bağlantı şifresi bulan program varsa ismi nedir söyler misiniz ?

   • Şahin Gezici
   • 27 Nisan 2016, 18:39

   Merhaba,

   Şifreyi geçerek ya da şifresiz bir modeme giriş yaptığınız zaman karşı taraf bilgili ise modem arayüzünden ya da başka yollar ile ağa bağlı mac adresleri görülmektedir. Yani bu şekilde başka ağa bağlandığınızda karşı taraf anlayabilir. Bu şekilde yasal olmayan işlemler için bilgi veremiyoruz.

   İyi Günler

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yazı Etiketleri
Yukarı Çık