Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

Lifebook: Hayal değil!


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


Steve Jobs şöyle demişti; “İnsanlar ne istediklerini bilmezler, siz onlara gösterene kadar.” Belki de bu söylenen söz, her gün karşımıza çıkan yepyeni ve tamamen bağımsız bir çok teknoloji aracının nasıl oluştuklarını açıklıyordur. Kimin tableti en iyi resim çekiyor; senin telefonun bir bilgisayar kadar akıllı mı; bu MP3 Player video çekebiliyor mu? Tüm bunlar her cihazı farklı kategorilerde değerlendirilmeye itiyor ve o cihazın bağımsızlığını azaltabiliyor. Bu sebeplerle çılan bir yolun sonunda Fujitsu tarafından bizlere Lifebook sunuluyor. Amaç; bir tablet, kamera, telefon ve müzik çaları ayrı birer aparat olarak kullanabilmek fakat gerek duyulduğunda hepsini bir dizüstü bilgisayar üzerinde birleştirerek tek bir cihaz haline getirebilmek. Her farklı aparatın en iyi özellikleri sağlayabilmesin için özellikle çalışılmış ve karşımıza bu sihirli araç çıkmış diyebiliriz.

Tasarımı tamamlanan yeni Lifebook dizüstü bilgisayar temasına sağdık kalan ve ‘paylaşılan donanım’ mantığı üzerine kurulmuş bir üründür. Şu sıralar her amaç için farklı cihazlar kullanarak gerek kişisel kaynaklarımızı gerekse de kullanılan donanımları boşa harcamış oluyoruz. Çünkü her cihazın içinde aynı işlevi gören benzer parçalar kullanılıyor. Örneğin; müzik çalarınızda zaten şarkılarınız varsa neden dizüstü bilgisayarınızda da aynı müzikleri bulundurarak o veri alanını öldürmüş olasınız ki? Benzer şekilde; eğer tabletinizde bir işlemci varsa, bu işlemci neden dizüstü bilgisayarınızın çalışması için de kullanılamasın? Tüm fonksiyonel özelliklere, kendi hafızasına ve görüntü işleme yeteneğine sahip bir kamera varken neden dizüstü bilgisayarımda da başka bir kamera olsun?

Eğer cep telefonum, dijital kameram, tabletim ve dizüstü bilgisayarım tek bir cihaz olsun fakat ayrı ayrı da kullanabileyim diyorsanız Lifebook size bunu sunmaya hazırlanıyor.


  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yukarı Çık