Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

Haftanın Tavsiye Kitabı: Hayatın Işıkları Yanınca


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


Teknobeyin kütüphanesinde bu hafta ki kitabımız Hayatın Işıkları Yanınca. Artık her hafta bir tavsiye kitap analizi ile karşınızda olacağız. Bu bölümümüz sayesinde son zamanların en iyi kitaplarından tutun da dünya klasiklerine varıncaya kadar bir çok kitap hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca incelememizi istediğiniz kitapları da bizlere bildirmekten çekinmeyin. Böylelikle kitabı inceleyerek sizlere, kitap hakkında bilgi verebiliriz. Umarım sizler için seçtiğimiz kitapları beğenirsiniz. Lütfen yorumlarınızı bizden esirgemeyin.

Hayatın Işıkları Yanınca

  • Kitabın Adı: Hayatın Işıkları Yanınca
  • Sayfa Sayısı: 208
  • Yazarı: Serdar Özkan
  • Yayınevi: Altın Kitaplar Yayınevi

Ölümsüzlerin Öyküsü


Yüz milyonlarca yıl önce, siz taşlar taş, kıtalar kıta, denizler deniz olmadan evvel, her şeyin sonsuz ve kalıcı olduğu Işık Dünyası'nda yaşayan Ölümsüzler bir gün dünyamıza geldiler... Gelenlerin sonuncusu Mutluluk'un yanı sıra, Güzellik, Zenginlik, Güç ve Akıl dünyamıza gelen sayısız ölümsüzden sadece birkaçıydı. Yeryüzüne iner inmez her biri Mutluluk'un sayısız ellerinden birini tutarak mutlu mutlu dünyamızı keşfe çıktılar.

 

Ama kısa bir süre sonra ne olsa beğenirsiniz? Dünyamıza onlardan çok önce gelmiş olan Ölüm Meleği'yle karşılaştılar. Ölümsüzlerinin bizim dünyamızda her şeyin öldüğünü fark etmeleri uzun sürmedi ve Ölüm Meleği'nden korkarak birer birer Işık Dünyası'na geri döndüler. Ölümsüz oldukları için Ölüm Meleği canlarını alamazdı aslında, ancak Akıl'a akıl danıştılar ve Akıl onlara yine de temkinli davranmalarını önerdi.

 

Akıl'ın tavsiyesine uyup dünyamızı ilk terk eden Mutluluk oldu. Onun için bu dünyada bildiğimiz her mutluluk Mutluluk'un kendisi değil, onun dünyamızda dolaşırken geride bıraktığı konusudur. Mutluluk'un ardından Güzellik, Zenginlik, Özgürlük gibi diğer ölümsüzler de dünyamızı terk ettiler, her biri geriye sadece kokularını bırakarak.

 

İşte o yüzden, bu dünyada sürdüğümüz her koku gibi, her akıl, her zenginlik, her güç, her özgürlük, her güzellik, her mutluluk zamanla uçup gider. Çünkü ölümsüzlerin kendileri değil, kokularıdır onlar yalnızca. Ve bir gün bir bakmışsınız, her biriniz birer ölümsüz olmuşsunuz.

50 ülkede 43 dile çevrilen Kayıp Gül kitabının ünlü yazarı Serdar Özkan'ın müthiş hayal gücünün bir parçası olan bu eşsiz eser sizi hayretler içinde bırakmakla kalmayıp, adeta karakterlerin kayıp hayat sayfalarını bulmanız için sizi kendine bağladıkça bağlayacaktır. Bir süre sonra sayfaların parmaklarınızın arasından akıp gittiği Hayatın Işıkları Yanınca kitabı kesinlikle hayata bakış açınızı olumlu yönde etkileyecek ve size mükemmel bir zevk verecektir. Hem küçük hemde büyük bir çocuğun fantastik kayıp yıllarını aradığı kitap, küçük olağanüstü karakterlerin de olaya dahil oluşu ile şenleniyor. Biz de bu kitabı okumanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.

Bir insan, küçüklüğü ve büyüklüğü arasında uzunca bir boşluk olan. Küçük Ömer ve büyük Ömer. Bir yunus, bir deniz kızı. Bir günlük, ışık olmayı başarabilen çocuklara verilen... Işık olmayı başaramamış, bir ışık çocuğun pes edişinden sonra, hafızasından silinen yıllardan dolayı, bir gün karışıklıklar yaşadığından intihara sürüklenmesi. Büyük Ömer bir gün ölmek istemeye başlayınca küçük Ömer'in kayıp yıllardan birini aydınlatması gerekiyor. Tüm bu olumsuzluklara rağmen yunusunu dinleyerek yönünü bulan iki Ömer bir hayatın kayıp yıllarını tamamlıyor.

"Hayat mucizesi üzerine zarif bir roman."

Hayatın Işıkları Yanınca...


    • KonuBankası
    • 29 Ağustos 2018, 00:24

    Kitabı okudum ve gayet bana hitap eden sayfalardı... Herkese öneririm, paylaşımınız için teşekkürler.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yukarı Çık