Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

BMW, i Vision Future Interaction Konseptini Görücüye Çıkardı


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


CES 2016'da akıllı telefon, bilgisayar, TV ve kamera gibi teknoloji ürünlerinin yanı sıra otomobil üreticileri de gelecek otomobil konseptlerini görücüye çıkarıyor. Bunlardan biri de Alman otomobil devlerinden biri olan BMW oldu. i Vision Future Interaction adını verdiği yeni gelecek konseptini fuarda sergileyen BMW, dışarıdan bakıldığında i8 modelini anımsatan aracını, donattığı özellikleriyle farklılaştırıyor. İç mekan tasarımına baktığımızda bilgi - eğlence araçlarının kontrolünü sağlayan Air Touch isimli kontrol sisteminin 21 inçlik dokunmatik ekranı göze çarpıyor.

Görsellerin üzerine tıklayarak orijinal boyutlarında görüntüleyebilirsiniz.

Sürücüsüz modu olan yeni konseptin bu moddayken sürücü koltuğu Air Touch ekranını rahat görebilecek bir konuma getiriliyor. Pure Drive, Assist ve Auto olmak üzere üç farklı sürüş modu bulunan i Vision Future Interaction konseptinde; Pure Drive modundayken tüm kontrol sürücüdeyken, Assist modunda ise birtakım yardımcı sensörler kullanılıyor. Auto modu ise adından da anlaşılacağı üzere tamamen sürücüsüz mod.

Auto (sürücüsüz) moda alındığında ise tüm kontrolü otomobil aldığı için sürücüye ise rahatına bakarak, araç içerisindeki teknolojinin tadını çıkarması kalıyor.


  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yukarı Çık