Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

YouTube, Videoları Shorts'a Dönüştürme İmkânı Sağlıyor


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


YouTubeTiktok’un yaşadığı büyük başarıdan sonra birçok uygulama, getirdiği veya getireceğini söylediği yeni özelliklerle dikkatleri üzerine çekmeye başladı. YouTube da bunlardan birisi. Uzun metrajlı videolar paylaşılabilen sosyal platform, yeni bir özelliği kullanıcılarına sundu. Hâlihazırda yüklenmiş olan uzun videolar artık 60 saniyelik kesitlere, Shorts’a dönüştürülebilecek. Kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak olan Shorts video özelliği sayesinde, yüklenmiş videoların kısa bir tanıtımı yapılabilecek.

Shorts video oluşturabilmek için, yüklemiş olduğunuz videoyu görüntüledikten sonra, yapmanız gereken tek şey alt kısımdaki, ‘Oluştur’ butonuna tıklamak ve açılan seçeneklerdeki, ‘Kısa video olarak düzenle’ seçeneğini aktif kılmak.

YouTube Shorts

Sonrasında ise yüklemiş olduğunuz videonun size göre en iyi kısmını alarak ve metin, efekt ekleyerek Shorts video haline getirebilirsiniz. Özellik masaüstü kullanımında henüz yok, ancak mobil uygulamalarda, güncellemeler ile birlikte kullanıcıların deneyimine sunuluyor olacak.


  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yazı Etiketleri
Yukarı Çık