Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

PowerPoint'ten Sıkılanlara 4 Alternatif Sunum Hazırlama Programı


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


Alternatif sunum programları yazımız ile karşınızdayız. Bilindiği gibi birçok sunum programı bulunsa da alışkanlıklardan ötürü PowerPoint'ten farklı bir program kullanan kişi sayısı az. Okullarda ya da birçok iş sunumlarında PowerPoint kullanımı oldukça fazla ve bu olayın eski bir alışkanlıklardan geldiğini söylesek, yanlış olmaz. Buna karşılık birçok ajans ve kurum Powerpoint sunumlarını estetik bulmuyor. Biz de harika sunumlara imza atacağınız ve izleyenlerin dikkatini aktif tutacağınız sunum hazırlama programlarını sizler için sıraladık.

Unutmayın, sunum deyince aklınıza sadece PowerPoint gelmesin. Farklı alternatif sunum programlarını deneyerek, izleyicilerinizi etkileyebilir ve farklılıkları takip eden, yenilikçi biri olduğunuzu çevrenize kanıtlayabilirsiniz. PowerPoint'ten sıkıldıysanız ya da alternatif arıyorsanız önerilerimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Alternatif Sunum Hazırlama Programları

1) Prezi

PowerPoint'ten sonra en çok kullanılan sunum hazırlama programı Prezi, ortaya sunduğu görsel sunumlar ile oldukça dikkat çekici bir program. Zoom in - zoom out özellikleri ve slayt geçişlerinde mekansal ilişkileri birleştirmesiyle sunumunuzda harikalar yaratabilirsiniz.

İzleyicilerin ilgisini artırmak ve yaptığınız sunumun akılda kalıcı olmasını istiyorsanız bu programı deneyebilirsiniz. Ayrıca online tabanlı bir program olan Prezi'yi ücretli olarak satın almazsanız maalesef sunumlarınızı yapmak için internet bağlantısına gerek duymaktadır. Offline olarak çalışmak için PRO versiyonunu satın alabilirsiniz. Prezi üzerinden hazırlanmış güzel bir sunum örneğine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

2) Zoho Show

PowerPoint alternatifi diğer sunum hazırlama programı ise Zoho Show. Online olarak sunum hazırlayabileceğiniz araç ile sunumlarınıza istediğiniz yerden ulaşmanız mümkün. Üstelik birden fazla cihaz üzerinden tasarım yapmanıza izin veren Zoho'yu deneyebilirsiniz.

3) Emaze

Emaze, online olarak slayt, video ve 3D sunumlar hazırlamanıza yardımcı olacak yeni nesil sunum hazırlama programıdır. Profesyonelce tasarlanmış ücretsiz sunum şablonlarını kullanıcılarının hizmetine sunan Emaze, daha kompleks yapısıyla Prezi ile rekabet içerisinde yer alıyor. Kimilerine göre daha iyiyken, kimileri göre o kadar iyi değil. Deneyerek tercihinizi yapabilirsiniz. Emaze’i nasıl kullanabileceğinizi gösteren videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

4) PowToon

Bir diğer sunum hazırlama programımız da PowToon. Daha fazla animasyonlu sunumlar hazırlayabildiğiniz araç ile çok ciddi sunumların yanı sıra eğlenceli sunumlar hazırlayabilirsiniz. Aşağıdaki videodan detaylarını izleyebilir, sitesinden üye olup deneme sunumu hazırlayabilirsiniz.


Alternatif sunum programları listemizde bu başlıkları bir araya getirdik. Sizin bunlardan kullandığınız varsa, tavsiyelerinizi ve düşüncelerinizi bizlere aşağıdaki yorum alanından belirtebilirsiniz.

Listemizdekilerden kullandığınız sunum programı var mı?

  • Barış Korkmaz
  • 12 Ocak 2017, 21:12

  Programlar enfes görünüyor, işimizi geliştirecek önerilerde bulunduğunuz için teşekkürler, Emazeyi deniyorum.

   • Şahin Gezici
   • 13 Ocak 2017, 10:08

   Merhaba,

   Değerli yorumunuz için biz teşekkür ederiz.

   İyi Günler

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yukarı Çık