Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

Google Chrome 1 numara!


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


2008 yılında tarayıcı piyasasına gelen Google'ın hızlı tarayıcısı şuanda "imkansız" denileni başardı ve hem Mozilla Firefox'u hem de Internet Explorer'i geride bırakmayı başardı! 2008 yılından bu yana iddaalı olmayı her zaman başarmış olan bu tarayıcının son günlerde liderliği ele aldığını StatCounter adındaki sayaç hizmeti veren bir kuruluşun yaptığı araştırma ile öğrenmiş olduk. Bu araştırmaya göre Google Chrome her gün biraz daha büyüyor, hayran kitlesini daha da büyütüyor ve kullanıcı sayısını daha da çoğaltıyor. Kasım ayının son haftasına baktığımızda çok küçük bir farkla olsa da Google Chrome'nin Internet Explorer'in önüne geçtiğini görebiliyoruz. Rakamlara göz atacak olursak ;

 • Google Chrome ; %23,6
 • Internet Explorer ; %23,5

Google chrome kısa süreli de olsa (1 hafta) bu öne geçiş ile hem Internet Explorer'a hem Mozilla Firefox'a göz dağı vermiş oldu. StatCounter'in Ceo'su olan Aodhan Cullen ise " Günlük sıralamaya baktığımızda, Chrome 14 ve 15 Ekim'den beri hafta sonları Internet Explorer 8'i geride bırakıyor. Fakat ilk defa hafta içi Internet Explorer 8'i geride bırakıyor. Öyle gözüküyor ki insanlar haftasonları evlerinde Google Chrome kullanmayı tercih ediyorken artık işyerlerinin de favori tarayıcısı Google Chrome olmaya başlıyor" diyor.

Her ne kadar Mozilla Firefox'da çok kan kaybetmiş olmasına rağmen, Mozilla Firefox'dan bir tepki gelmiş değil. Bu rekabetin ne kadar kızışacağı bilinmez fakat ne kadar kızışırsa bizim yararımıza olacağı kesin!


  • Bilgisayar Bakım Anlaşması
  • 16 Aralık 2011, 23:58

  Google Chrome'un hızı gerçekten bir başka

  • Burak Gürsoy
  • 17 Aralık 2011, 11:58

  Ben de Google Chrome kullanıcısıyım ve alıştıktan sonra bırakmak içinizden geçmiyor.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yukarı Çık