Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

Engel Tanımayan Tekerlekli Sandalye: TopChair [Video]


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


Bilindiği gibi engelli arkadaşlarımızın yaşadıkları zorluklar, büyük şehirlerde daha da bir artıyor. Engelli kişiler için şehirler içerisinde yapılan adımlar, ne yazık ki istenilen düzeye ulaşamadı. Bu sorunu gören bir firma da çözümü TopChair ile getiriyor. Teknolojiyi iyi bir şekilde kullanan TopChair, teknik alt yapısı sayesinde engel tanımıyor. Bünyesinde bulunan iki adet 400 watt, iki adet de 350 watt gücündeki elektrik motorları ile merdivenlerden inip çıkabiliyor.

LCD ekranı üzerinden kontrol edilebilen tekerlekli sandalye, tam şarjlı durumdayken 35 km ila 45 km menzil içerisinde saatte 9 km hızla yol alabiliyor. Altında bulunan palet sistemiyle dikkat çeken cihaz, merdivenli noktaya gelindiğinde komut verildikten sonra tekerleklerini katlıyor ve oturma bölümünü otomatik olarak dengeledikten sonra rahat bir şekilde iniş çıkış eylemini gerçekleştiriyor.

ABD için "Amerika Gıda ve İlaç İdaresi"nin onayından geçmeyi bekleyen TopChair, diğer bölgelerde 16 bin dolar gibi çok yüksek bir fiyat etiketiyle satılıyor. Tekerlekli sandalyenin tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

TopChair Tanıtım Videosu


  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yukarı Çık