Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

Apple'ın Günümüze Kadar Yayınlanan En İyi Reklamları


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


1976 yılında kurulan Apple şirketinin günümüze kadar yayınlamış olduğu en efsane reklamları karşınızda. Pazarlama konusunda da kendisini kanıtlamış olan Apple'ın piyasaya sunduğu başarılı ürünlerin yanı sıra sunumları ve reklamlarıyla da dikkat çektiği bir gerçek. Dünyanın en değerli şirketi konumunda olan Apple'ın bugüne kadar yayınlanan en iyi reklamlarını izleyerek, şirketin güçlü duruşu ve iddialı sözleri ile Steve Jobs‘ın kişiliğini de reklamlarda gözlemlemek mümkün. Bugüne kadar yayınlanan en başarılı Apple reklamlarına aşağıdan ve ilerleyen sayfalardan göz atabilirsiniz.

Apple En İyi Reklamlar (1980 - 1999)

Apple II (1980)

Apple'ın en başarılı cihazlarından biri olan ve Steve Wozniak tarafından geliştirilen Apple II'nin reklamı da oldukça ses getirmişti. Kişisel bilgisayar devriminin başladığını gösteren reklam ile yakında tüm insanların kendi bilgisayarına sahip olacağı ifade ediliyor.

Apple Lisa (1982)

Kevin Costner'ın boy gösterdiği ve 1982'de yayınlanan Apple Lisa reklamı, insanların ilerleyen zamanlarda bilgisayar kullanıcıları ve Apple kullanıcıları olarak ikiye ayrılacağını belirtiyor. Ayrıca Lisa isminin Steve Jobs'ın kızından alındığını da belirtelim.

Macintosh (1984)

Apple dendiğinde akla ilk gelenlerden biri olan, Ridley Scott tarafından çekilen Macintosh reklamı, sadece bir kereliğine Super Bowl‘da yayınlanmış ve büyük ilgi toplamıştı. Reklam George Orwell'ın 1984 kitabında bahsettiği distopyaya dayanıyor. IBM'e karşı anlatım gerçekleştiren reklamda makineleşmiş insanların Big Brother'ı dinlerken, Apple'ı ifade eden kızın koşarak elindeki çekici fırlatıp bu düzene son verdiği anlatılıyor.

Who is Newton? (1993)

Isaac Newton göndermesi yapılan Newton MessagePad’in reklamı ile kullanıcıların bilgisayar başından kalkıp, bağımsız bir cihaz ile belirli işlerini halletmesine dikkat çekiliyor.

Think Different (1997)

Apple için önemli reklamlardan biri de Apple’ın ünlü “Think Different“, yani “Farklı Düşün” sloganı üzerine kurulu. Apple’ın Steve Jobs'ın kovulduktan sonra batma dönemine girmesi ve Steve Jobs’ın yeniden CEO olarak göreve getirildiği dönemde yayınlanmıştır. Apple için yeniden doğuş anlamını taşıyan reklamı Steve Jobs o kadar sevdi ki, daha sonradan "Think Different" sloganını kendisi de seslendirdi.

She’s a Rainbow (1998)

1998’de yayınlanan bu reklam ile iMac G3‘ün tanıtımını yapan Apple, tek renk yerine birbirinden farklı renklere sahip olan bilgisayarları herkesin rahat bir şekilde kullanabileceği izlenimi verildi. Ayrıca arka kısımda bulunan taşıma kulpu, bilgisayarın hafif ve taşınabilir olduğu imajını yaratıyor.

Y2K (1999)

Bu reklamda ise 2000 yılına geçiş yapıldığında ortaya çıkan bir yazılım açığının Apple bilgisayarlara herhan bir sorun yaşatamayacağına dikkat çekiliyor.

2001 ve 2008 arası en iyi reklamlara diğer sayfadan ulaşabilirsiniz.


  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yukarı Çık