Bu sitedeki her şey Sevgi ile kodlanmıştır.

Kategori Listesini Göster

Günün Android Uygulaması: JuiceDefender - battery saver


FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır


JuiceDefender telefonunuzun bataryasının ömrünü uzatmaya yönelik geliştirilmiş bir uygulama olup, şarjınızın daha geç bitmesini sağlar. Telefonunuzu kullanım tarzına göre beş farklı şekilde çalışan uygulama, sık sık kullandığınız fonksiyonların ve uygulamaların cihazının bataryasını ne kadar harcadığını hesaplayarak, bu kullanımı en aza indirir. Böylece telefonunuzun sarjı daha uzun süre dayanmış olur. Popüler bir uygulama olan JuiceDefender şimdiye kadar 10 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirilmiş ve kullanıcılardan olumlu yorumlar almıştır. İhtiyacınız olan optimizasyonu yaparak, bataryanızın kullanım süresini daha verimli bir şekilde kullanmanızı sağlayacak olan JuiceDefender uygulamasını mutlaka denemelisiniz.

JuiceDefender uygulamasını sizler için inceledik.

İlk olarak indirdiğiniz uygulamanın üzerine tıkladıktan sonra kısa bir süre uygulamanın açılmasını bekleyiniz.

Uygulama açıldıktan sonra sağ üst köşede bulunan enabled ve disabled butonları uygulamayı açık veya kapalı konumlarına getirir. Uygulamanızın açık olduğundan emin olmak için enabled butonunun yeşil olması gerekir.

Daha sonra ise telefonunuzda kullandığınız fonksiyon ve uygulamalara göre beş farklı profilden birini seçmelisiniz. Balanced, aggressive, extreme, customize ve advanced profillerinde çalışan uygulama extreme profili dışındaki tüm profilleri ücretsiz sürümde aktif olarak kullanmanıza izin verir. Sadece extreme profili için uygulamanın Plus sürümünü indirmeniz gerekir. Bu sürüm ücretli olup, fiyatı 2,62$'dır.

İlk profil olan 'balanced' telefonunuzun bataryası üzerinde çok belirgin bir iyileşme sunar. Uygulamayı ilk kullanımınızda önerilen bu profil, bataryanızın korunmasında ilk adım olarak kullanılır. Böylece kişiselleştirmenin bir adım ötesine daha başarılı bir şekilde geçilir. Uygulama ilk olarak açıldığında da bu profil otomatik olarak devreye girer. Başka bir profil etkin ise ve balanced profiline geçmek istiyorsanız, balanced butonuna tıklayarak hemen altında çıkacak olan "confirm" butonuna tıklayarak profili etkinleştirebilirsiniz.

İkinci profil olan 'aggressive' ise telefonunuzun bataryasının mümkün olduğunca geç bitmesini sağlayacaktır. Balanced profilinden daha uzun süre batarya ömrü sağlayan bu profil, bataryanız tamamen boşaldıktan sonra bile bir süre telefonunuzun açık kalmasını sağlar ancak radyo, gereksiz bazı uygulama ve arka planda çalışan internet bağlantılarına son verir. Böylece daha, uzun süre telefonunuz açık kalır. Bu profili etkinleştirmek için aggressive butonuna tıkladıktan sonra hemen aşağısında bulunan "confirm" butonuna tıklayınız.

Üçüncü profil 'extreme' ise isminden de anlaşıldığı üzere bataryanızın en ufak bir harcanma olasılığını bile ortadan kaldırmak üzere çalışır. Bataryanızın ömrünü diğer profillerden daha fazla uzatan extreme, telefonunuzun tüm bağlantılarını devre dışı bırakır, bu yüzden bu profil devredeyken widgetleriniz düzgün olarak çalışmayabilir. Ayrıca bu profilin yalnızca Plus sürümünde çalıştığını da hatırlatmak isterim. Bu profili etkinleştirmek için JuiceDefender Plus sürümünü indirmeniz gerekir.

Dördüncü profil olan 'customize' telefonunuzun daha fazla açık kalması için kişiselleştirme seçeneklerini kullanır. Bu profili etkinleştirdikten sonra Wi-Fi bağlantınız dahil olmak üzere, telefonunuzun bataryasını en fazla harcayan servislere erişiminiz kısıtlanır. Ayrıca etkileştirilen profil ile birlikte yeni bir seçenekler sekmesi açılır bu sekme ile Wi-Fi, uygulamalar, erişilebilirlik, operatör bağlantısı, konum ayarları gibi birçok kişiselleştirme yapabilirsiniz. Bu profili etkinleştirmek için customize butonuna tıkladıktan sonra hemen aşağısında bulunan "confirm" butonuna tıklayınız.

Son profil olan 'advanced' ise maksimum pil tasarrufu ile optimum işlevsellik açısından özel ihtiyaçlarınıza göre yapılandırarak size en uzun süre batarya kullanımını sağlar. Bu profili etkinleştirdiğinizde bir dizi kişiselleştirme sekmesi açılır. Bu profili etkinleştirmek için advanced butonuna tıkladıktan sonra hemen aşağısında bulunan "confirm" butonuna tıklayınız.

Uygulama açıldığı andan itibaren telefonunuzun bildirim çubuğunda Kalkan şeklinde bir simge oluşur. Bu Juice Defender'ın devrede yani enabled olduğunu gösterir. Ayrıca uygulamanın en başında bulunan Status sekmesine tıklayarak Notification bölümünden, uygulama ile ilgili bildirimleri görebilir, eğer istemiyorsanız disabled butonuna tıklayarak bildirimleri devre dışı bırakabilirsiniz.


  • Çağkan Karataş
  • 19 Aralık 2012, 22:48

  Çok teşekkürler Betül Erden . Gerçekten işe yarayan bi inceleme oldu tekrar tekrar teşekkürler

  • Şahin Gezici
  • 20 Aralık 2012, 00:55

  @Çağkan Karataş;

  Merhaba,

  İlgi ve alâkanız için biz teşekkür ederiz.

  İyi Çalışmalar

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yukarı Çık