Tavsiye: Google Belgeseli – Türkçe (Bir Başarı Hikâyesi) Hatırlayalım: Lizzie Velasquez: Gerçek Bir Mücadele Öyküsü
Fatih Özel Kolej

Yurt Dışı Alışveriş Gümrük Limiti Artıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Yurt dışından alışveriş yapmak daha ucuza geldiği için birçok internet kullanıcısı tarafından tercih edilmektedir. Ancak tabii ki bunun da bir sınırı var. Yurt dışı alışveriş limiti, 2016 yılının sonlarına yaklaştığımız şu günlerde yeni gümrük kanunu taslağı ile arttırıma gidildi. Yeni gümrük kanunu taslağında yer alan bir madde, yurt dışından biraz daha yüksek fiyatlı ürünler almayı mümkün kılacak. Birçok online alışveriş kullanıcısıGümrük sınırı kaç dolar?“, “Yurt dışı gümrük limiti ne kadar?” tarzında sorular sorabiliyor.

Yurt Dışı Alışveriş Gümrük Limiti Ne Kadar?

Bu sorular ışığında bildiğiniz gibi şu anda yurt dışı alışverişlerde vergiden muaf olmak için en fazla 75 euroluk alışveriş yapmak gerekiyor. 75 euro üzerindeki alışverişlerde ise vergiye tabi tutuluyor ve ürün gümrükte takılabiliyor.

9 Aralık tarihine kadar son halini alacağı ve onaylandığı takdirde resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girecek olan yeni gümrük kanunu taslağına göre, yurt dışı alışveriş gümrük limiti 2016 yılının son ayından itibaren 75 euro yerine 150 euro olmuş olacak.

Sponsorlu Bağlantılar


Teknobeyin Facebook
Sayfasını Bugün Beğenin!
  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Bugün Günlerden: . Toplam 19 kategorideki 7.648 yazıda 8.070 yorum bulunmaktadır.
Yukarı Çık