Tavsiye: Google Belgeseli – Türkçe (Bir Başarı Hikâyesi) Hatırlayalım: Lizzie Velasquez: Gerçek Bir Mücadele Öyküsü
Fatih Özel Kolej

Pinterest Takipçi Sayısı Nasıl Artırılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzde kullanılan birçok sosyal medya sitesi mevcut. Facebook, Twitter, Google+ bu sosyal paylaşım web sitelerinin en yüksek bilinirlik oranına sahip olanları denilebilir. Peki ya Pinterest? Ülkemizde de son zamanlarda kullanım oranı oldukça sağlıklı bir ivme yakalayan Pinterest, özellikle fotoğraf odaklı olan bir sosyal paylaşım sitesi. Yani güncel olarak paylaşım yapmanız durumunda, web siteniz için de trafik sağlayabileceğiniz oldukça verimli bir plâtform. Pinterest üzerindeki profilinizdeki takipçi sayınızı doğal yollar ile nasıl artırabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Bu yazımızda, Pinterest’te takipçi sayısı artırmanın yollarına göz atıyor olacağız. Pinterest kullanıcıları için faydalı olması temennisi ile. Hemen anlatıma geçelim!

Pinterest’te Takipçi Sayısını Artırma Yöntemleri

  • Düzenli Profil: Öncelikle Pinterest profiliniz için bir profil fotoğrafı yükleyin. Ayrıca bir internet siteniz mevcut ise, Pinterest üzerinden web sitenizi doğrulayarak, profilinizin internet sitenize ait olduğunu kanıtlayın. Bu durum takipçilerinizin size daha fazla güvenmesini beraberinde getirebilir. Her zaman profilinizin düzenine önem vermelisiniz.
  • Panolar Oluşturun: Paylaşımlarınızı tek bir pano çerçevesinde sunmak yerine, alâkalı olacak şekilde, birden fazla pano oluşturun. Böylelikle profilinizi takip eden ziyaretçileriniz, içeriklerinizi daha düzenli ve daha verimli olarak inceleme şansı yakalayacaktır. Bu durum, profilinizin daha sağlıklı görünmesini de beraberinde getirebilmektedir.
  • Güncel İçerik: Oluşturduğunuz panolarınız için güncel içerik akışı sağlayın. Yani panolarınız ile alâkalı olacak şekilde paylaşımlarda bulunun ve bunu kesinlikle düzenli olarak gerçekleştirin. Bu durum profilinizin güncel olduğunu göstereceği için, takipçi sayınızın bu sayede artma olasılığı çok yüksektir. Düzenli içeriğin önemini aklınızdan çıkarmayın.
  • Fotoğraflara Dikkat: Pinterest üzerinde sunulan içeriğe ait fotoğraflar çok önemli. Dolayısı ile imkânınız var ise özgün fotoğraf da paylaşabilmektesiniz. Ancak özgün fotoğraf paylaşma imkânınız yoksa da, fotoğraf kalitesine ve fotoğraf boyutuna dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Arzu ederseniz fotoğraflar için kolaj uygulayarak, daha sağlıklı bir görüntü elde edebilirsiniz.
  • Takip Edin: Kesinlikle içeriğiniz ile alâkalı profilleri takip edin. Bu sayede takip ettiğiniz profil sahipleri, size ait profili sayfasını da takip edebilirler. En önemli nokta, takip ettiğiniz profillerin, içeriğiniz ile benzer olması olacaktır. Bu durum, hedef kitlenize ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.
  • Yorum Gönderin: Pinterest oldukça etkileşimli bir web sitesidir. Ancak bunu sizin de gerçekleştirmeniz gerekiyor. Yani benzer profilleri takip etmenin yanı sıra, beğendiğiniz içeriklere yorum yapmayı unutmayın. Böylelikle ilgili profil sahipleri, sizin profilinizi ziyaret edebilir ve takip etmeye başlayabilirler. İnteraktif çalışmalara önem vermelisiniz.
  • Hashtag Önemli: Facebook ve Twitter’ın yanı sıra, Pinterest plâtformu da hashtag kullanımına izin vermektedir. Dolayısı ile çok fazla olmasa da, içeriğiniz ile ilgili birkaç hashtag kullanmaya özen gösterin. Bu durum, içeriğiniz ile ilgilenen olası takipçilerinize ulaşmanızı daha da hızlandıracaktır. Hashtag sayısını abartmanıza gerek bulunmamaktadır.

Sonuç: Pinterest günümüzde gerçekten de çok kullanılan bir plâtform hâline geldi. Dolayısı ile özellikle kaliteli fotoğraflar ve özgün içerikler vasıtası ile sağlıklı bir takipçi kitlesine ulaşabilirsiniz. Bunun için daima profilinizi güncel tutun ve belirlediğiniz düzen çerçevesinde ilerleyin. Bu sayede web sitenizin ziyaretçi sayısının da artması olasıdır.

Sponsorlu Bağlantılar


Teknobeyin Facebook
Sayfasını Bugün Beğenin!
  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yazı Etiketleri
Bugün Günlerden: . Toplam 19 kategorideki 7.711 yazıda 8.109 yorum bulunmaktadır.
Yukarı Çık