Tavsiye: Google Belgeseli – Türkçe (Bir Başarı Hikâyesi) Hatırlayalım: Lizzie Velasquez: Gerçek Bir Mücadele Öyküsü
Fatih Özel Kolej

Hayvanlardaki Kamuflaj Mucizesi (Galeri)

Sponsorlu Bağlantılar

Kamuflaj bilindiği gibi insanoğlu tarafından özellikle askeri alanda kullanılmak için teknoloji olarak geliştirildi. Ancak  ne kadar geliştirilse de doğada bulunan kamuflaj ustası hayvanlarınki kadar etkileyici değil. Doğada bulunan her canlı üstün kamuflaj teknikleriyle kendilerini gizler, bazıları ise rol yapar. Kamuflaj yapan canlıların vücut yapıları, renkleri ve desenleri bulundukları ortama göre yaratılmıştır. Bu galerimizde üzerinde yaşadığı çiçekle aynı renkte olan bir örümcek, ağaç dalı gibi hareketsiz duran bir yılan, kurumuş yaprakla birebir aynı kanatlara sahip bir böcek, çevresindeki bitkilerin rengini ve biçimini alan bir kurbağa, bi yaprak şeklinde gizlenen kelebek gibi doğal kamuflaj uzmanlarının çarpıcı yeteneklerini göreceksiniz.

Galeri boyunca hiç görmediğiniz resimlerde olabilir. Bu yüzden sıkılmadan göz atmalısınız. Memnun kalacağınızdan emin olduğumuz, hayvanlardaki kamuflaj mucizesinin birbirinden etkileyici görsellerine diğer sayfalardan ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar


Teknobeyin Facebook
Sayfasını Bugün Beğenin!
    • EsRa.
    • 4 Şubat 2014, 19:52

    Hani bu süper hayvanların vücut çıkıntıları belli olmasa, seçilemeyecek kadar gözlerimi zorladılar. :) Güzel Allah’ım. O’nun yaratma anlayışı ve bunun doğaya olan uyumu şüphesiz mükemmel.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Bugün Günlerden: . Toplam 19 kategorideki 7.802 yazıda 8.132 yorum bulunmaktadır.
Yukarı Çık