Popüler Etiketler: Apple | Microsoft | Facebook | Twitter | Google Toplam 19 kategorideki 6.884 yazıda 7.506 yorum var.
Tavsiye: Narecza Twitter Sayfası // Narecza Tumblr Sayfası Hatırlayalım: LG G5 ile İlgili En Yaygın 10 Problem ve Çözümleri
Sponsorlu Bağlantılar

2015′in En İyi Mikroskobik Videoları Belli Oldu

Sponsorlu Bağlantılar

2015in En İyi Mikroskobik Videoları Belli OlduNikon, her yıl belirlediği “en iyi mikroskobik videolar“ı bu yıl da açıkladı. Gözle göremediğimiz küçük dünyalara gitmemize imkan sağlayan mikroskoplar, bizlere küçük dünyalardaki ilgi çekici olayları gösteriyor. Manly Palmer Hall’ın ”Mikroskop insana önemini gösterdi, teleskop da önemsizliğini” sözü de bu bağlamda oldukça etkileyici bir tespit olarak karşımıza çıkıyor. Doktor Tim Mitchison, Doktor Hari Shroff ve Ernie Mastroianni’nin birçok video arasından seçtiği 3 videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz. Diğer videolara ise buradan göz atabilirsiniz.

2015in En İyi Mikroskobik Videoları Belli Oldu

Birinci seçilen videoda tek hücreli bir canlının diğerini yemesi gösteriliyor. Ayrıca görüntünün 250 kat yakınlaştırma yapılarak kaydedildiği ifade ediliyor.

İkinci seçilen videoda da beyaz karıncanın bağırsağının içerisinde bulunan Trichonympha ismindeki yüzlerce tek hücreli mikroorganizmanın hareketleri gösteriliyor.

Üçüncü seçilen video ile de Cotesia urabae olarak adlandırılan larvanın kabuğunu yırtarak dışarı çıktığı gözler önüne seriliyor.

Sponsorlu Bağlantılar


Teknobeyin Facebook
Sayfasını Bugün Beğenin!
  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.