Tavsiye: Google Belgeseli – Türkçe (Bir Başarı Hikâyesi) Hatırlayalım: Lizzie Velasquez: Gerçek Bir Mücadele Öyküsü
Fatih Özel Kolej

Virüs – Trojan Temizleme Programı: ComboFix indir!

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızda bulunan ya da bir çok değişik şekilde, USB’lerden CD veya DVD’lerden bilgisayarınıza bulaşmış zararlı yazılımları temizlemeniz için oldukça güvenilir bir program olan ComboFix, bilgisayarınıza zarar veren bilindik ya da bilinmedik tüm zararlı yazılımları, amvo.exe, kavo.exe, malware, spyware ve trojanları kolayca ve kısa bir sürede tespit ederek temizler. Profesyonel virüs temizleyici olan bu programı konu hakkında bilgili kişilerin yardımını alarak çalıştırmanızı tavsiye ederiz çünkü ComboFix yanlış kullanıldığı takdirde bilgisayarınızın çalışmasında sorunlar yaratabilir. Programı kullanmadan önce eğer var ise sisteminizdeki diğer antivirüs programlarını devre dışı bırakmalı ve ondan sonra ComboFix ile virüs taraması yapmalısınız. Böylece en iyi sonuca ulaşabilirsiniz.

ComboFix Windows XP (sadece 32-bit), Windows Vista (32-bit/64-bit) ve Windows 7 (32-bit/64-bit) işletim sistemlerinde çalışmakta olup çalıştırıldığı anda otomatik olarak Çöp kutusu, Geçici internet dosyaları ve Temp klasörü içerisindeki temizlemektedir. Eğer bu konumlarda yer alan dosyalarınızı korumak istiyorsanız dosyalarınızı güvenli bir konuma taşımanızı öneriyoruz.

Ayrıca ComboFix’i indirdikten sonra masaüstüne almalı ve orada çalıştırmalısız. Diğer programlarlada çatışmaması için Windows’ta açık olan tüm pencereleri ve bilgisayarınızda çalışan tüm Antivirüs, Antispyware ve Güvenlik Duvarı (Firewall) yazılımlarından çıkış yapın ve kapatın. Ayrıca diğer gereksiz programlardan çıkmanız da ComboFix’le herhangi bir sorun yaşamanızı engelleyecektir. Çıkış yapmadığınız da ise aşağıdaki gibi bir uyarı alırsınız.

Programları kapatıp çalıştırdığınızda uyarı almazsınız ve tarama devam edecektir. Windows Kayıt Defteri’nizin bir yedeği ComboFix tarafından alınacaktır.

Daha sonra sisteminizde Windows Recovery Console’un yer alıp almadığını kontrol edilecek. Eğer yok ise karşınıza aşağıdaki pencere çıkacaktır. “Yes” tuşuna basarak devam ediniz ve önünüze çıkan pencereleri bu şekilde geçerek mavi ekrana geliniz.

Mavi ekran üzerinde tarama biraz uzun sürdüğünden sabırlı olup beklemeniz gerekmektedir. Tarama sürerken ekranınızda herhangi bir değişiklik olursa panik yapmayın ve beklemeye devam edin daha sonra düzelicektir.

Tarama bittikten sonra yukarıdaki uyarıyı alacaksınız ve sisteminiz temizlenmiş olacak. Profesyonel virüs temizleme programını aşağıdan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

İndir: ComboFix

Sponsorlu Bağlantılar


Teknobeyin Facebook
Sayfasını Bugün Beğenin!
  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Bugün Günlerden: . Toplam 19 kategorideki 7.649 yazıda 8.071 yorum bulunmaktadır.
Yukarı Çık