Tavsiye: Google Belgeseli – Türkçe (Bir Başarı Hikâyesi) Hatırlayalım: Lizzie Velasquez: Gerçek Bir Mücadele Öyküsü
Fatih Özel Kolej

Tavsiye Film: Adalet Peşinde (Law Abiding Citizen)

Sponsorlu Bağlantılar

Adalet” temasına sahip olan filmleri sevmeyen var mı acaba? Muhtemelen, birçok kişi adalet arayışı üzerine olan filmleri, pür dikkat izlemeyi seviyor olsa gerek diye düşünüyorum. Adalet Peşinde filmi de kesinlikle izlenmeyi sonuna kadar hak eden bir film. Clyde Shelton (Gerard Butler), evine yapılan bir soygun sırasında maalesef ki eşini ve çok sevdiği kız çocuğunu kaybeder. Kendisine intikam almak için bir yol çizer ve bu yoldan asla dönmez.

“Oyun böyle oynanır: Karşı tarafı doğru hamleyi kendisinin yaptığına ikna ederek.” — Adalet Peşinde (Film Repliği)

Nihayet bu katiller yakalanır ancak hak ettikleri cezayı almadıkları da bir gerçek. Seneler sonra ise cezası az olan kişinin öldüğü ortaya çıkar ve Shelton bunu korkusuzca üstlenir. Daha sonra ise Clyde Shelton, savcı Nick Rice‘a (Jamie Foxx) birtakım tekliflerde bulunur. Eğer ki bu teklifler zamanında yerine getirilmez ise, ilgili davada yer alan önemli olan isimler, teker teker öldürülecektir.

Hapiste olmasına rağmen, bu dediklerini gerçekleştirmeye başlar ve bu durum şehirdeki birçok kişinin korkmasına yol açacaktır. Onun diğerlerinden farklı çalışan zekâsı, hapishane parmaklıkları arkasında olsa bile, dışarıdaki birçok kişinin ölümüne karar verebilmesini sağlayacaktır…

Filmin yönetmen koltuğunda, F. Gary Gray oturuyor. Oyuncu kadrosunda ise; Gerard ButlerJamie FoxxLeslie BibbBruce McGill ve Colm Meaney gibi isimler yer alıyor. Şahsen, en az 4-5 kere izlediğim bu filmi, herkese tavsiye ediyorum. İzlemekten ötürü asla pişman olmayacağınız kadar gerçekçi ve fazlası ile de aksiyon dolu bir film. Keyifli seyirler.

Sponsorlu Bağlantılar


Teknobeyin Facebook
Sayfasını Bugün Beğenin!
  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yazı Etiketleri
Bugün Günlerden: . Toplam 19 kategorideki 7.710 yazıda 8.109 yorum bulunmaktadır.
Yukarı Çık