Tavsiye: Google Belgeseli – Türkçe (Bir Başarı Hikâyesi) Hatırlayalım: Lizzie Velasquez: Gerçek Bir Mücadele Öyküsü
Fatih Özel Kolej

Siteniz için anket oluşturma servisi: Polldaddy

Sponsorlu Bağlantılar

Blogunuz veya web siteniz için ücretsiz anket oluşturmak mı istiyorsunuz? Bu konuda sizlerle bir kaynak paylaşmak istiyoruz. Bildiğiniz gibi Blogger‘da hâli hazırda Anket Gadget’ı bulunmakta. Akabinde WordPress‘te de bildiğiniz gibi ünlü “WP-Polls” eklentisi bulunuyor. Peki bunlar haricinde; dışarıdan çağırabileceğiniz — ve ücretsiz bir anket servisini denemeyi niçin düşünmüyorsunuz? Hem eklenti kurmak zahmetinden kurtulursunuz hem de ücretsiz olarak azami seviyede verimli bir anket özelliğine kavuşmuş olursunuz. Sizlere Matt Mullenweg tarafından kurulmuş olan Automattic tarafından üretilen Polldaddy servisini tanıtmak istiyorum…

Polldaddy kesinlikle, tamamen ücretsiz. Ve ücretsiz sürümü çerçevesinde anketlerinizi hazırlayıp, stillerini ayarlayıp — tarafınıza verilen kodu sitenize yerleştirmeniz yeterli oluyor. Elbette CSS bazlı — “width” gibi spesifik ayarlar yapmak istiyor iseniz ücretli sürümlerini düşünebilirsiniz.

Blogunuz için hem ücretsiz hem de stabil bir anket servisi arıyor iseniz, kesinlikle tavsiye ediyorum. İsterseniz biraz inceleyin, ve sizin için uygun ise kullanıma başlayın. İlgili servisi istediğiniz bir projeniz için de kullanabilmektesiniz. Yani size verilen kodu, sitenizin istediğiniz (sidebar iyi bir fikir olabilir) yerleştirmeniz yeterli!

Sponsorlu Bağlantılar


Teknobeyin Facebook
Sayfasını Bugün Beğenin!
  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Bugün Günlerden: . Toplam 19 kategorideki 7.922 yazıda 8.196 yorum bulunmaktadır.
Yukarı Çık