Tavsiye: Google Belgeseli – Türkçe (Bir Başarı Hikâyesi) Hatırlayalım: Lizzie Velasquez: Gerçek Bir Mücadele Öyküsü
Fatih Özel Kolej

Opera Otomatik Tamamlama Nasıl Kapatılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Genellikle internet sayfalarına giriş ya da adres gibi verilerimiz, tarayıcılar tarafından otomatik olarak kaydedilir. Otomatik form doldurma özelliği sayesinde de gerekli bilgileri her seferinde tekrar girmemize gerek kalmaz. Ancak bilgisayarı kişisel olarak kullanmıyorsak, bu özellik gizlilik sorununa neden olabilir. Hesap bilgilerimizi girip çıktıktan sonra başkası otomatik olarak giriş yapabilir. Bu gibi durumlarda bu özelliği kapatabilirsiniz. Diğer tarayıcılar için anlattığımız gibi bu yazımızda da Opera otomatik tamamlama kapatma nasıl olacağına dair gerekli adımları paylaşıyor olacağız.

Opera Otomatik Tamamlama Kapatma

Opera tarayıcınızda otomatik form doldurma özelliğini devre dışı bırakmak için öncelikle tarayıcının sol üst kısmında bulunan menü ikonuna tıklayıp, “Ayarlar (Kısayol: Alt+P)” seçeneğini seçin. Ardından soldaki sekmelerden “Gizlilik ve güvenlik” kısmına tıklayın ve sağ taraftaki alanda aşağıda yer alan “Otomatik doldurma” başlığı altındaki “Web sayfalarındaki formların otomatik doldurulmasını etkinleştir” seçeneğinin yanındaki işareti kaldırın. Dilerseniz altında bulunan “Otomatik Doldurma ayarlarını yönetin” butonuna tıklayarak, bilgilerinizde değişiklikler yapabilirsiniz.

Bu işlemlerle birlikte Opera otomatik tamamlama kapatma işlemini kolayca yapabilirsiniz. Artık internet tarayıcınızda yaptığınız işlemlerde formlara girdiğiniz veriler kayıt edilmeyecektir. İstediğiniz zaman aynı işlemleri tekrarlayıp açık konuma getirerek, otomatik tamamlama özelliğini yeniden aktif edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar


Teknobeyin Facebook
Sayfasını Bugün Beğenin!
  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Bugün Günlerden: . Toplam 19 kategorideki 7.648 yazıda 8.070 yorum bulunmaktadır.
Yukarı Çık