Tavsiye: Google Belgeseli – Türkçe (Bir Başarı Hikâyesi) Hatırlayalım: Lizzie Velasquez: Gerçek Bir Mücadele Öyküsü
Fatih Özel Kolej

Mozilla Firefox Otomatik Tamamlama Nasıl Kapatılır?

Sponsorlu Bağlantılar

İnternet’te gezinirken doldurulması gereken form sayfalarını pratik bir şekilde doldurmak için tarayıcılarda yer alan otomatik tamamlama özelliği kullanılmaktadır. Ancak bilgisayarınızı sizden başkası kullanıyorsa ya da bir iş yerindeki bilgisayarı kullanıyorsanız, hesaplarınızın güvenliği tehlikeye girmemesi için bu özelliği kapatmalısınız. Firefox tarayıcısını kullanıyorsanız ve otomatik doldurma özelliğini kapatmak isterseniz, aşağıda yer alan Mozilla Firefox otomatik tamamlama kapatma adımlarını uygulayabilirsiniz.

Eğer bilgisayarınızı kişisel olarak sadece siz kullanıyorsanız, internet tarayıcılarınızda otomatik form doldurma özelliğini kullanmanız faydanıza olacaktır. Bu sayede birden fazla siteler kullanıyorsanız giriş bilgilerinin otomatik tamamlanması ile zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Mozilla Firefox Otomatik Tamamlama Kapatma

Bu işlem için öncelikle Firefox tarayıcının sağ üst kısmında bulunan menü ikonuna tıklayıp, “Seçenekler ve solda yer alan Gizlilik” ayarlarına tıklayın. Ardından “Geçmiş” sekmesi altında yer alan ‘Firefox uygulaması’ kısmının yanındaki seçeneği “Geçmiş için özel ayarları kullansın” olarak değiştirin. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra açılan seçenekler arasında bulunan “Arama ve form geçmişimi hatırla” seçeneğinin işaretini kaldırın.

Bu işlemlerle birlikte Mozilla Firefox otomatik tamamlama kapatma işlemini kolayca yapabilirsiniz. Böylelikle artık internet tarayıcınızda yaptığınız işlemlerde formlara girdiğiniz kullanıcı adı, şifre, telefon gibi veriler kayıt edilmeyecektir. İstediğiniz zaman aynı işlemleri tekrarlayıp açık konuma getirerek, otomatik tamamlama özelliğini yeniden aktif edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar


Teknobeyin Facebook
Sayfasını Bugün Beğenin!
  1. Yorum bulunmamaktadır.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Bugün Günlerden: . Toplam 19 kategorideki 7.648 yazıda 8.070 yorum bulunmaktadır.
Yukarı Çık