Tavsiye: Google Belgeseli – Türkçe (Bir Başarı Hikâyesi) Hatırlayalım: Lizzie Velasquez: Gerçek Bir Mücadele Öyküsü
Fatih Özel Kolej

iPhone’da zil sesi değiştirme

Sponsorlu Bağlantılar

Bildiğiniz gibi iPhone’lar mp3 uzantılı müzik dosyalarını çalabiliyor ancak onları zil sesi olarak ayarlayamıyorsunuz. Apple diğer konularda olduğu gibi bu konuda da oldukça tutucu davranıyor ve değişiklik için kullanıcıyı biraz terletiyor. ‘MP3’ dosyalarını zil sesi olarak kullanmak yerine ‘M4R’ uzantılı dosyaları tercih ediyor. Peki bu uzantıdaki müzik seslerini nereden bulabiliriz? İki yol önerebilirim; bilgisayarınıza yardımcı programlar indirerek istediğiniz ‘MP3’ dosyalarının istediğiniz bölümlerini kesebilir ve ‘M4R’ olarak kaydedebilirsiniz ya da özellikle bir melodi istemiyorsanız, benim tercih ettiğim şekilde yaparak, Application Store’dan zil sesi uygulamalarını indirip oradan ‘M4R’ uzantılı dosyanızı edinebilirsiniz.

  • Eğer uygulama indirerek devam etmeyi tercih ediyorsanız Application Store’dan ‘Ringtones’ uygulamasını indirmenizi önerebilirim; ücretsizdir ve oldukça fazla seçeneği olduğunu göreceksiniz. ‘M4R’ dosyanıza erişmek için uygulamadan müziği seçtikten sonra ‘download’ etmeniz gerekiyor. Download ettiğinizde uygulama sizden bu dosyayı kendi mailinize göndermenizi isteyecektir. Dosyayı istediğiniz mail adresinize yolladıktan sonra ‘M4R’ uzantılı zil sesinize mailinizden ulaşabilirsiniz.
  • Eğer şarkımı kendi ‘MP3’ümden keseceğim diyorsanız internette bu işi görebilecek bir çok deneme veya tam sürümlü PC uygulaması bulabilirsiniz. Sonuç olarak kestiğiniz ‘MP3’ parçasını ‘M4R’ olarak kaydetmeniz gerektiğini unutmayın.

Her iki şekilde de ‘M4R’ uzantılı zil sesimizi bilgisayarımıza indirmiş oluyoruz. Peki iPhone’umuza nasıl yükleyeceğiz?

Bu konu iPhone’da benim en rahatsız olduğum noktaya geliyor; iTunes. Bildiğiniz gibi iPhone cihazınıza resim, müzik, film, video atmak istediğinizde bilgisayarınızda iTunes yüklü olması ve telefona aktarmak istediğiniz dosyaların iTunes kitaplığına dahil olması gerekiyor. Zil sesleri için de aynı mekanizma geçerli… ‘M4R’ uzantılı dosyanızı iTunes kitaplığınıza dahil ettikten sonra USB ile bilgisayara bağladığınız iPhone’unuzu iTunes ile eşleştirmelisiniz. Eşleştirme tamamlandıktan sonra iPhone’unuzun ayarlarından Zil Sesleri bölümüne geldiğinizde ‘M4R’ uzantılı zil sesi dosyanızın listelenmiş zil seslerinin en üstünde olduğunu göreceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar


Teknobeyin Facebook
Sayfasını Bugün Beğenin!
  1. Sanırım en doğrusu, Itunes + Itools işbirliği ile melodi yüklemek.

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Bugün Günlerden: . Toplam 19 kategorideki 7.711 yazıda 8.109 yorum bulunmaktadır.
Yukarı Çık