Tavsiye: Google Belgeseli – Türkçe (Bir Başarı Hikâyesi) Hatırlayalım: Lizzie Velasquez: Gerçek Bir Mücadele Öyküsü
Fatih Özel Kolej

Elektronik Sigara Nedir? Hangi Marka Güvenilirdir?

Sponsorlu Bağlantılar

Sigaranın sağlığa zararlarını saymakla bitiremiyoruz. Hele ki günümüzde sigara kullanım oranına şöyle bir göz atacak olursak, gerçek sigaranın ne denli büyük zararlara gebe kalınmasını beraberinde getirdiği aşikâr. Peki, sigaranın vücudumuza zararları nelerdir? Dilerseniz bu yönde biraz bilgi vermek istiyoruz ve ardından bu yönde neler yapabileceğimize göz atıyor olacağız. Yaşam bize verilen bir armağandır, lütfen ona sahip çıkalım ve sağlığımızı korumaya özen gösterelim. Yaşamımızı sağlıklı kılmak kendi elimizde ve bu yönde efor sarf etmeliyiz. Bu yüzden sigaranın zararlarını iyi bir şekilde tahlil edelim ve gelecekte ne gibi sorunlara yol açabileceğini iyi bir şekilde kavramış olalım. Dilerseniz ilgili içeriğimizi kaleme almaya başlıyor olacağız.

Gerçek Sigaranın Vücudumuza Zararları Nelerdir?

Sigara içen bir insanda kötü bir koku söz konusu olur. Ayrıca bu koku kişinin kıyafetlerine de sinecektir. Sigara, dişeti hastalıklarını beraberinde getirebileceği gibi, dişlerimizin de çürümesine ve kötü görünmesine sebebiyet verir. Ayrıca sigara içen insanların ciltleri daha erken yıprandığı için, daha yaşlı görünmeleri kaçınılmaz olacaktır. Sigara içen insanlarda gırtlakta ve ses tellerinde kalıcı hasarlar meydana gelebilmektedir. Burunda koku alma duyusunun azalabileceği gibi, pankreas kanseri riskini de artıcı bir nitelik taşımaktadır. Yorgunluk, hâlsizlik gibi semptomlara ek olarak, kanser riskini artırır.

Bunlara ek olarak sigara; akciğer kanseri, gırtlak kanseri ve mide kanseri gibi hastalıkların ortaya çıkmasını sağlayabilmektedir. Gördüğünüz gibi gerçek sigara kullanan insanlar da birçok hastalık uzun vadede ortaya çıkabilmektedir. Ayrıca sigaranın bağımlılık yapıcı etkisi de, kişilerde olası kanserlere yol açabilmektedir. Gerçek sigara kullanan örneğin bir baba yüzünden, yanındaki çocukları da pasif içici konumuna düşmektedir. Dolayısı ile gerçek sigaranın zararları gerçekten saymakla bitmeyecektir.

Elektronik Sigara Konusunda Kalite Konuşuyor

Sigaranın zararlı yapısını minimize etmek, azaltmak ve hatta yok etmek için, elektronik sigara geliştirilmektedir. Elektronik sigaralar ile sigaranın zararları telafi edilerek, insanların daha sağlıklı kalması için efor sarf edilmektedir. E-sigara sayesinde kişi içine duman yerine buhar çeker ve böylelikle sigara bağımlılığı yerine, bu gerçekten de iyi bir çözüm olabilir. Yapılan araştırmalara göre ABD‘de 9 milyon kişi e-sigara kullanmaktadır. Ülkemizde de son zamanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Bazen elektronik sigaraların patladığı haberleri ile karşılaşabilirsiniz. Ancak bu yönde garantili ve orijinal ürünler alarak, bu gibi sorunların önüne geçebilirsiniz. Aldığınız ürün ne denli kaliteli ise, çalışması da bir o kadar profesyonel düzeyde olacaktır. Bunu unutmamalısınız. Bu yüzden çok ucuza kaçmayın lütfen.

Joyetech Markası Rakiplerinden Önde

Elektronik sigara üreten birçok marka mevcut. Ancak aralarındaki Joyetech markası ise uzun zamandır kaliteli elektronik sigaralar üretmektedir. Rakiplerine göre daha fazla ürün yelpazesine sahip olduğu için, birçok kişi tarafından da tercih edilmektedir. Ayrıca elektronik sigaranız için, örneğin likit ürünleri de temin ederek, ürününüz için farklı likitler deneyebilirsiniz. Bu tamamen tercihinize göre değişkenlik göstermektedir. Likitler size uzun süre yeteceği için, uzun soluklu tercihler yapabilir ve doğru bir karara varmak için gerekirse, satın alacağınız firmaları arayarak, bilgi edinebilirsiniz.

Elektronik sigara almadan önce dikkatli olmalısınız. Çünkü kaliteli olmayan herhangi bir ürün, sizin tekrar gerçek sigaraya geri dönmenizi sağlayabilir. Bu yüzden kaliteli ürünler tercih etmelisiniz ve araştırmalarınızı bu yönde detaylı bir şekilde gerçekleştirmelisiniz. Kalitesiz ve garantisi olmayan ürünler belli bir zaman sonra bozulabilmekte ve problem çıktığında destek alamayabilmektesiniz. Bu yüzden e-sigara alırken, kaliteden ödün vermeyin ve ne olursa olsun gerçek fiyatında ve orijinal ürünleri tercih etmeye özen gösterin. Ürününüz de bir o kadar uzun soluklu bir ömüre sahip olacaktır.

Sonuç olarak, sigaranın zararları göz önüne alındığında, bu zararlarla yaşamak yerine elektronik sigara tercih etmek daha mantıklı gibi görünüyor. Ayrıca bir kere elektronik sigara aldıktan sonra, sürekli gerçek sigara gibi paket paket ürün almanız gerekmiyor. Yalnızca gerektikçe örneğin, joyetech likit gibi ürünleri tercih ederek, elektronik sigaranızı eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Böylelikle cebiniz de rahatlayacaktır ve masraflarınız da azalacaktır. Kararınızı bugün verin ve uzun senelerdir sigara kullanıyorsanız, bunun zararları üzerine düşünün. Eğer bir elektronik sigara almayı denerseniz, belki gerçek sigaranın zararlarından sizler de milyonlarca insan gibi kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, çok iyi araştırma yapmak ve kaliteli bir ürün temin etmektir.

Sponsorlu Bağlantılar


Teknobeyin Facebook
Sayfasını Bugün Beğenin!
    • ahmet
    • 4 Ağustos 2017, 15:06

    elektronik sıgara alırken dediğiniz gibi iyi markalardan almalıyız. teşekkürler

Bu yazıya yorum göndermek ister misiniz?

Dikkat: Her yorum gönderen kişi, kendi gönderdiği yorumdan sorumlu olmaktadır.
Not: Yazı ile herhangi bir ilgisi bulunmayan yorumların onaylanmadığını belirtmek isteriz.
Yazı Etiketleri
Bugün Günlerden: . Toplam 19 kategorideki 7.740 yazıda 8.119 yorum bulunmaktadır.
Yukarı Çık